caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Bitone pişmanlığına Metropolhifi'den cevap.  (Okunma sayısı 3743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldun

• Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 20
  • Yas: 37
  • Facebook:: haldun.keceli
Bitone pişmanlığına Metropolhifi'den cevap.
« : 07 Mart 2016, 21:40:02 »
Arkadaşlar merhaba, Focal ve Audison Türkiye Distribütörü Metropolhifi konuyla ilgili detaylı bir araştırma yapıp, hazırladığı yazıyı ve evrakları paylaşmamızı talep eder. herhangi bir yorum yazmıyorum, zaten yoruma kapalı açıyorum bu başlığı.

not: diğer konu 24 saat içinde kaldıralacaktır.

Sayın Soundmaster yani Gürkan Somurtali
Birkaç gün zaman alsa da biraz araştırarak bahsettiğiniz konu ve ürünler hakkındaki kötü karalama
propagandanızı açıklığa kavuşturmak için aşağıda resmi evraklı -seri numaralı ve gerek duyarsanız
sizin tanıdıklarınız olan diğer araç sahipleri ile de teyid alarak ufak bir kamuoyu aydınlatma hazırladık.
İnanın bana konu başlığını BITONE PİŞMANLIĞI değil de, METROPOL DÜŞMANLIĞI deseydiniz
duruşunuz net olurdu ben de size görüşünüzdür saygısı ile cevap yazmaz yöneticinin takdirine
bırakırdım.
. Bu yazıyı yazmamdaki kasıt asla sizin doğru olmayan suçlamalarınızı düzeltmek değildir.
Bir ticarethaneye Resmi yasal Ticarete müdahale etme hakkını kendinizde ahlak harici görmenizdir.
Forumdaki sizin ifadeniz: "bitone Turkiye mumessiline ihtiyac kalmiyor herkes yurt disindan tax free
alsin taksin,
"
Forum daki diğer ifadeniz "isim vermeyeceğim ama montaj bizzat metropolun şuraya gidin yada
kendisi götürdüğü kişi yada kişiler tarafından yapıldı.
Senin gibi yavaş yavaş adap değiştrime tarzını bizzat metrepol hifi sahibide yaptı, kendiniz çalıp
kendiniz oynar hale gelmişsiniz bu tavır ile bu marka yol alamaz, burda konuyu uzatmayacağım çünkü
dediğim gibi sizlerde üslup sürekli değişiyor.
15 senedir rf ile başlayıp bir çok ürün aldım, kullandım, para uğruna bukadar ucuzlaşma görmedim,
halen yapan satanlar hakkında yaşanan problemlerle ilgili bir yorum yapmıyorum ve yapmayacağım,
bir şekilde kendi içinizde kendi ekmeğinizi çıkartıyorsunuz, ürün hakkında gereğini gerekirse italya
çözerim size hayırlı işler. (Bu dediğini mutlaka yapmalısın takip edeceğim).
Karalama kampanyası, kötü mik duruma düşme gibi yazılara dikkat edelim, böyle sorunlar olmasa
üretici çözüm üretmezdi, ben kendi kendime yaratmadım bunları.
"
Benim amacım 25 yıldır iyi niyetli olan herkes bilir sektörüme gücüm yettiğince katkıda bulunmak.
zaman olur fuarlarla- zaman olur dergilerle ve günümüzde bunlarda yok edildiği için büyük bir saygı
ve öz veri ile yayın hayatında olan CARAUDIOFORM a küçük bir katkıda bulunmak dır.(Bu form daki
reklamım sizi rahatsız ediyorsa bunu konu içerisinde üstü kapalı değil, özelden yönetici ile görüşün
ben reklamdan sürem bitince bırakarak siz kendi reklamınızı verin).
Hem böyle formlara kaliteli müziğe gönül veren müziği seven ve bu camiada kendine yer edinmek
isteyen arkadaşların olumlu görüşlerinin paylaşılması istedikleri her çeşit ürün ile iyi sistemli araç
sayısının fazlalaşmasının sağlanmasıdır.
Konumuza dönersek
Biz sizinle tanışmayız sizinle bir kez bile görüşmemiz konuşmamız sizin doğru olmayan ifadeniz ile
montajcı yönlendirmemiz olmamıştır. Montajcınız OKAN KALFA benim yönlendirmem değil sizin
tanıdığınızdır.
Sizin tanıdığınız benim bayiim olan OKAN KALFA ile aşağıda belirteceğim tek bir ürün satışı
METROPOL den olmuştur, resmi evrak ektedir.
05.10.2015 tarihinde seri no:00272201500076 olan BITONE adı ve aracı (U-D-S) bizde belli olan
Arkadaşınızın aracına ikinci el SR5 ile montaj yapılmıştır.
Halbuki bizden bu ürünlerin alınacağı söylenerek,Önceden fatura kesmemiz istendi. ödeme alınacağı
söylenerek önceden 08.10 2015 tarihinde resmi fatura alınmıştır. BITONE hariç herhangi bir ödeme
yapılmamıştır. Yani şu an faturalandırılan almadığınız SR5 ürüne ait KDV kısmını resmi borçlu
gözüküyorsunuz.
. Bizim toplum olarak olumsuz bir huyumuz çok fazla geliştiği için marka veya kişiyi karartma politikası
başarı sanılıyor. Ama öyle olmuyor.
Bir tarihte coca cola’ yı boykot edelim lafları
Bir tarihte Fransız ürünlerini – bir tarihte Italyan ürünlerini - Bir tarihte Ülker ürünlerini - Bir tarihte
Bim ürünlerini-Kiler ürünlerini boykot edelim lafları
Burdan bir netice çıktıysa çıktığını söyleyen kişi bir adım öne gelsin. Konu kişisel haklılığınızı veya
mağduriyetinizi çözmekse her zaman bu forumda ahlak ve yasal statüde herkes yanınızdadır. yada
kanuni olarak ve yetkili merciler size gereken maddi manevi hakkınızı vermekle yükümlüdür.
Bence konunuzda haklıysanız bu kulvara girin.
Konunun içerisinde ;
1-Benim yönlendirdiğimi söylediğiniz -Montajcıdan
2- Bir Bıtone
3- Bitten
4-KRX3
5-SR5
6-Bahsettiğiniz iki aracınız
Konuyu toparlayalım Metropolle ilgili
1-Benim sizinle Bir tanışıklılığım olduğunu bilmiyorum. Bir kez bile görüşmediğimiz sizi
yönlendirdiğimi söylediğiniz Montajcınız Ataşehir Okan Kalfa benim yönlendirdiğim değil sizin uzun
zamandır tanıdığınız.
2- seri no:00272201500076 Bitone bizden alınıp ismini ve aracını bildiğimiz ikinci el veya bizden
alınmamış SR5 ile yapılan arkadaşınızın aracında sisteminden ve ayarlarından yapıldığından beri
memnun olduğunu montajcı söylüyor.
3-Bıtten veya Bıtone sizin aracınızda ikinci veya üçüncü el seri numarasını verin hangi tarihte kime
çıkış yapıldığını size söyleyelim. Bizde tüm ürünler kayıtlıdır. Elinizdeki cihaz Metropol çıkışlı değildir.
Ve arızalı satın aldığınız ihtimali yüksektir.
4-KRX3 !!! bak arkadaş bu madde tehlikeli….
Bu ürünün reblica bir ürün olduğu bilgisine ulaştım. Ürünün seri numarasını ve METROPOL çıkış
numarasını ver kim haklı burada okurlara yazalım .
5-SR 5 bu konuda da eksik bilgi sahibisin bütün bayilerim SR 5 gibi bir mal bırak elde olmamasını , 100
adetin üzerinde gününde teslim stok olduğunu bilir alabilecek para hazırsa iddiayı deneyebilirsin, hem
de gücünün yettiği istediğin adette .
6-Bahsettiğin 2 aracım var diyorsun. biz sana ait bir araç tespit ettik ,oda audı ve bu aracında orijinal
faturalı Metropol çıkışlı hiçbir ürün yok.
İkinci araç arkadaşına ait arkadaşının ismi ve araç bilgisi belli orijinal bitone ve ikinci el SR5 ve bu
piyasadan arkadaş sisteminden ve ayarlarından memnun olduğunu (montajcıya söylüyor.)
Üçüncü bir araç daha var replica KRX3 lerin takılı olduğu BMW.
Dikkatli okuyucular ürün karmaşasını mutlaka anlamışlardır.
Sonuç ;
Mağdur olduğunu söylediğin yukarıda seri numarası verilmiş ürün BITONE ismini bildiğimiz
arkadaşının aracında bugün teyid aldık sorunsuz herhangi bir isteği yok.
Söylemek istediğim kısaca şudur. Bu hadise gibi daha öncede bir çok hadise yaşadım karalama
politikası kişinin ticari bakış açısını gösterir.Halbuki sizler bu forumda hobby'niz için ve bu mecrada bilgi
alışverişi için bulunuyorsunuz.FORUM ticari bir merci değildir olmamalıdır.FORUM ve sektör başarıya
ulaşabilmek adına ileriye dönük (ürün odaklı DİSTRİBÜTOR- BAYİİ-FORUM yöneticileri ve SES
SİSTEMİ tutkunları paylaşım ve birliktelik içerisinde bir arada olmalıdır . Marka karalaması ile Ticaret
yapmak isteyen için alan burası değildir.olmamalıdır..Bu forumdaki değerli üyeler müzikte bilgi
paylaşmak isteyen zaman ayıran değerli arkadaşlar yorum size aittir. Bana bu köşede açıklama ve
paylaşma yaptırdığınız için hepinize teşekkür ederim.

ABDULLAH S. MISIRLI .

Focal KX3 - Focal E 25 KX - Audison TH Quattro - Audison Thesis Due - Zapco DC 1100.1 - JL audio 500/1 - Helix P10W - Audison Bitone - Bit Play HD SSD - Zapco DC 750.2 - Audison Alt Yapı

caraudiohifi