caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Apple Airport Express Optical out ila wifiden ana ünitesiz sistem  (Okunma sayısı 772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Peace80

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 36

Optic girişli işlemcisi olan ve iphone cep telefonu kullanan arkdaşlar,

Apple Airport ile wifi üzerinden optik out ile iphone telefonunumuzu ana ünite oltak kullanabiliryoruz,

Apple air 220 volt ile çalışıyor fakat 220 volt dönüştürücü baypas edilip DC ile beslenebiliyor.
http://lifehacker.com/how-to-add-airplay-to-your-car-for-high-quality-wirele-512312902

Ürün ile ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum,

Ürünün linki,
http://www.apple.com/tr/airport-express/

Ürünün incelemesi,
http://www.kenrockwell.com/apple/airport-express-audio-quality-2014.htm

http://www.diymobileaudio.com/forum/2619234-post50.html#/forumsite/21271/topics/162760?page=6
« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 04:05:15 Gönderen: Peace80 »
@ HELIX C-DSP
@ AUDISON LRX 6.9. BLACK
@ HELIX S6 COMPATITION
@ JL AUDIO 8W7 (AE)

Çevrimdışı tripanazomi

• Midrange
  • Yas: 44
selamlar ;
ürün genelde kullanılabilmesine rağmen telefondan ziyade bir ipod ile daha verimli olacağı yönünde görüş belirtilmektedir.
+ürün 3.5 çıkışı aynı zamanda optik çıkışlıdır
Eksileri daha çok
- ürün için ek bir voltaj regüleli güç kaynağı sağlanmalıdır.
- bağlantı sırasında tesisattan çat çut ses gelmesi
-şarkı değişirken de çat çut ses gelme durumu sıkça karşılaşılmakta
- Bağlantı kurulduğunda internetin kesilmesi , ios sorunu , aşmak mümkün ama her seferinde uzun bir ayar gerektiriyor , bu ayarları çoğu kişi bilmiyor ve bilse de uygulamaz.
- müzik sırasında telefon geldiğinde bazen saçmalamakta , telefon kapandığında aynı yerden devam edememe.
- downsampling ; airport express downsampling yaparak sesleri verir bu nedenle max 16 bit 44 Khz ile sınırlısınız.

eğer iphone 4 yada 4S sahibi iseniz; çok daha iyi ve herkesin kullandığı ;
pure i-20 model ürünü denemenizi öneriyorum
- internet kesilmez, bu bir docking station dır , wifi, bluetooth vb kullanmaz.
- spdif optik çıkış yada RCA ve video çıkışı da mevcuttur
- en önemlisi telefon bu sırada şarj olur
- telefon sonrası kaldığı yerden devam eder
- uzaktan kumandası mevcuttur
- özen hifi nin elinde bir tane var
-ürün daha çok üst parçası çıkarılıp yassı olarak araçta kullanılmaktadır böylelikle telefonun dayandığı sırtlık bölümü atılmış oluyor.

bir diğer kişi appletv2 yada appletv3 kullanmış
ancak bu durumda bir ekrana ihtiyac var ve yine internet kaybınız mevcut

-
Audison Thesis Quattro X 2
Audison bitplayHD
Pioneer 30 cm 400 RMS slim subwoofer
Audison SFC
Audison altyapı (elektrik , hoperlör, optik kablolar) ve aparatları

......Unloaded

Ev için :
Scanspeak Revelator 18 W + 12 M + R29 alındı

Çevrimiçi Peace80

• Midwoofer

Olumsuz yönler için yazdıklarınız sizin deneyimlediğiniz şeyler mi?

Yabancı forumlarda bu sıkıntılara rastlayamadım,

Barış
@ HELIX C-DSP
@ AUDISON LRX 6.9. BLACK
@ HELIX S6 COMPATITION
@ JL AUDIO 8W7 (AE)

Çevrimiçi CARAUDİOHİFİ

• simge elektronik
  • Genel Moderatör
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 11
  • Yas: 45
  • Car Audio for Fanatics huseyin55
    • Oemnavigasyon.com
  • Facebook:: mayrrketenci
şu an araştırmadayım araç üzerinde  koltuk başlığında denemelerim olacak  kısa zamanda bilgileri paylaşacam ürünü bu gün kontrol ettim teknolojiye zamanla aklımız geride kalabilir :)
FORUM KURALLARINI DİKKATE ALALIM LÜTFEN
-----------------------------------------------------

Çevrimiçi Peace80

• Midwoofer
şu an araştırmadayım araç üzerinde  koltuk başlığında denemelerim olacak  kısa zamanda bilgileri paylaşacam ürünü bu gün kontrol ettim teknolojiye zamanla aklımız geride kalabilir :)

Ürünü yurtdışından aldım, bende bekliyorum gelemesini,

Olumlu sonuç alacağımızı düşünüyorum,
@ HELIX C-DSP
@ AUDISON LRX 6.9. BLACK
@ HELIX S6 COMPATITION
@ JL AUDIO 8W7 (AE)

Çevrimdışı tripanazomi

• Midrange
Ben yaklaşık 6 yıl önce denemiştim. Belki değişik versiyonları çıkmış olabilir ;  o zamanlarda pause edip tekrar başlatmak istediğimde sıkıntılar olmuştu. dediğim gibi Belki artık giderilmiştir ;

Konuyla ilgili söylenebilecek net gerçekler ;( bu ürüne ne gıcık kaptıysam )

1- AE ile bağlandığınızda 3G internet bağlantınız yok olur ,  static ip ile üstesinden gelebilirsiniz ama her marşa basışta inanın kimse bu ayarı yapmak istemez.

2- WEP WAP ayarlar seçimi ve içindeki farklılıklar dahi iletimde sorunlara neden olur zira muhtemelen mevcut bir wifi ağı değil kendi telefonunuzdan hotspot oluşturacaksınız. ancak bu ağı çok iyi kurmalısınız. Extended wifi ağı kurmanız tavsiye ediliyor.

3- her telefon geldiğinde bu cihazın yapılma amacının dışına çıktığınız ( hotspot ile interneti olmayacak bir bağlantı kurarak bağlandığınız için tekrar bağlantıda problemler olacak  (  belki bunu da gidermişlerdir)

4- ürün sürekli aküye bağlı standby modunda kalmayacaksa , marşa basmanızla her seferinde 80-90 saniyelik startup süresi olacak. Bu bazıları için sorun olmayabilir

5- üründe max çıkış 16/44 Khz olduğundan daha üst dosya göndermeniz gerekmiyor zira gönderirseniz downsample edecek,  bu aslında kısıtlı yer kapasitesi olan ios cihazı için avantaj olacaktır.

6- üründeki optic çıkıştaki yüksek jitter bazı DAC larda sorun yaratabilirken bazılarında sorun olmayabilir.

7- sürekli wifi gönderimi nedeniyle telefonunuz herhalde tam dolu pili olsa bile 2 saatten fazla dayanmayacaktır, pili adeta sömüren bir bağlantı olacak, yani kablosuz sadece telefonla kontrol keyfi uzun sürmüyor.

ürün bunlara rağmen kullanılamaz mı ?

Elbette kullanılır ,işde görür sadece ben tercih etmeme nedenlerimi kendime göre sıraladım.

Alternatifler :
jitter problemi daha az ama bağlantı problemleri yine aynı sayılabilecek appletv2 yada 3. gen 200 TL ye alınabilir ;

iphone 4/4s kullanıyorsanız kesinlikle almanız gereken cihaz olan
pure i-20 ile şarj , telefon görüşmesi sornası sıkıntılar yada internet kesilmesi vb olmadan kullanım

Konuyla ilgili araçta 3G li ipad mini retina yı ana ünite olarak kullanmak için çok araştırma yapmış, şarj problemleri nedeniyle vazgeçmiştim ;

ancak konuya evli, birden çok çocuklu , birde çok kez SQ şampiyonu olan ve aracını kendisi hazırlayan ve sürekli depremlerle mücadele eden bir hatun (Mrs Papasin) çözüm getirmişti. Ben denemedim ama deneyenler çözüm olduğunu söylemişlerdi ;

apple digital av adapter kullanarak hem hdmi hem ligjtning çıkış alırsınız
ikinci kez elde ettiğiniz ligtning çıkış şarj için kullanılır , hdmi to hdmi + optical splitter alırsınız ve işte size optik ses ;
tek kötü tarafı video oynatırken ekrandan görüntü gidebiliyor diye biliyorum

Denemelerin sonuçlarını merakla bekliyorum , inşallah çoğu problem giderilmiştir
Audison bitplayHD
Audison SFC

......Unloaded

Ev için :

Çevrimiçi Peace80

• Midwoofer
Zaman ayırıp tecrübelerinizi paylaşmışsınız, teşekkür ederim,

Apple ürün yazılımını ve telefonların ios versiyonunu update ettiğinde inşallah bazı şeyleri çözmüştür umarım,

Barış
« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 22:32:17 Gönderen: Peace80 »
@ HELIX C-DSP
@ AUDISON LRX 6.9. BLACK
@ HELIX S6 COMPATITION
@ JL AUDIO 8W7 (AE)

Çevrimiçi Peace80

• Midwoofer
Ben yaklaşık 6 yıl önce denemiştim. Belki değişik versiyonları çıkmış olabilir ;  o zamanlarda pause edip tekrar başlatmak istediğimde sıkıntılar olmuştu. dediğim gibi Belki artık giderilmiştir ;

Konuyla ilgili söylenebilecek net gerçekler ;( bu ürüne ne gıcık kaptıysam )

1- AE ile bağlandığınızda 3G internet bağlantınız yok olur ,  static ip ile üstesinden gelebilirsiniz ama her marşa basışta inanın kimse bu ayarı yapmak istemez.

2- WEP WAP ayarlar seçimi ve içindeki farklılıklar dahi iletimde sorunlara neden olur zira muhtemelen mevcut bir wifi ağı değil kendi telefonunuzdan hotspot oluşturacaksınız. ancak bu ağı çok iyi kurmalısınız. Extended wifi ağı kurmanız tavsiye ediliyor.

3- her telefon geldiğinde bu cihazın yapılma amacının dışına çıktığınız ( hotspot ile interneti olmayacak bir bağlantı kurarak bağlandığınız için tekrar bağlantıda problemler olacak  (  belki bunu da gidermişlerdir)

4- ürün sürekli aküye bağlı standby modunda kalmayacaksa , marşa basmanızla her seferinde 80-90 saniyelik startup süresi olacak. Bu bazıları için sorun olmayabilir

5- üründe max çıkış 16/44 Khz olduğundan daha üst dosya göndermeniz gerekmiyor zira gönderirseniz downsample edecek,  bu aslında kısıtlı yer kapasitesi olan ios cihazı için avantaj olacaktır.

6- üründeki optic çıkıştaki yüksek jitter bazı DAC larda sorun yaratabilirken bazılarında sorun olmayabilir.

7- sürekli wifi gönderimi nedeniyle telefonunuz herhalde tam dolu pili olsa bile 2 saatten fazla dayanmayacaktır, pili adeta sömüren bir bağlantı olacak, yani kablosuz sadece telefonla kontrol keyfi uzun sürmüyor.

ürün bunlara rağmen kullanılamaz mı ?

Elbette kullanılır ,işde görür sadece ben tercih etmeme nedenlerimi kendime göre sıraladım.

Alternatifler :
jitter problemi daha az ama bağlantı problemleri yine aynı sayılabilecek appletv2 yada 3. gen 200 TL ye alınabilir ;

iphone 4/4s kullanıyorsanız kesinlikle almanız gereken cihaz olan
pure i-20 ile şarj , telefon görüşmesi sornası sıkıntılar yada internet kesilmesi vb olmadan kullanım

Konuyla ilgili araçta 3G li ipad mini retina yı ana ünite olarak kullanmak için çok araştırma yapmış, şarj problemleri nedeniyle vazgeçmiştim ;

ancak konuya evli, birden çok çocuklu , birde çok kez SQ şampiyonu olan ve aracını kendisi hazırlayan ve sürekli depremlerle mücadele eden bir hatun (Mrs Papasin) çözüm getirmişti. Ben denemedim ama deneyenler çözüm olduğunu söylemişlerdi ;

apple digital av adapter kullanarak hem hdmi hem ligjtning çıkış alırsınız
ikinci kez elde ettiğiniz ligtning çıkış şarj için kullanılır , hdmi to hdmi + optical splitter alırsınız ve işte size optik ses ;
tek kötü tarafı video oynatırken ekrandan görüntü gidebiliyor diye biliyorum

Denemelerin sonuçlarını merakla bekliyorum , inşallah çoğu problem giderilmiştir

Konuyu tekrar hortlatıyorum,

Özen hifi deki Pure i-20 aldım, ayrıca sadece ana ünite olrak kullanmak için yurt dışından 200tl gibi bir tutara sıfır iphone 4s (32gb) telefon aldım, optik çıkışlı ana ünite olayını çözmüş oldum. Spotify üzerinden istediğim şarkıyı çalabiliyorum, ayrıca wav veya Apple Lossless formatında 24 bit 48 khz parçaları iphone kopyalayıp dinleye biliyorum,

Tripanazomi ye teşekkür ederim,
@ HELIX C-DSP
@ AUDISON LRX 6.9. BLACK
@ HELIX S6 COMPATITION
@ JL AUDIO 8W7 (AE)

Çevrimdışı tripanazomi

• Midrange
yurt dışında olduğumdan henüz yanıt verebildim ,
Güle güle kullanın ; iphone 4s ve pure i-20 mükemmel uyumludur. Voltaj regülatör işini de hallettiğinizi anlıyorum.
Pure i-20 aslında çok eski bir cihaz ve elbette çok stabil. iphone yi güncellemeden kullanmanızı öneriyorum böylece kasmaz zaten amaç müzik.
Birde sanırım flac dinlemek isteyebilirsiniz,  32 gb kapasite , telefon yazılımı , uygulamalar ve mevcut müziklerden sonra yetmeyebilir.
Bluetooth ve Wifi özellikleri pure i-20 olduğundan boşta kalıyor, bu durumda wifi bir HDD eklerseniz iphone dan HDD ye attığınız kaliteli Flac ları da çalabilirsiniz pure i-20 üzerinden
Eğer sizde benim gibi mekanik HDD lerin arabada çıkardığı problemlerden sıkıldıysanız ( 2 tane 500 GB hdd çöpe gitti ) SSD olanlardan
 mesela
 http://www.hepsiburada.com/toshiba-canvio-aeromobile-128gb-tasinabilir-ssd-disk-hdtq112ecwf1-p-BD803038?magaza=Kahraman%20Konsol&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CLjigfKN09ECFQEL0wodThANPQ
kullanabilirsiniz. Sanırım en güzel parçalar için yeterli olur, birde araçta USB den de şarj edebilirsiniz :)
iyi günlerde kullanın;
Audison bitplayHD
Audison SFC

......Unloaded

Ev için :

caraudiohifi