caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: AKTİF - PASİF 3-4 YOL NEDİR...?  (Okunma sayısı 46556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 44
  • Teoman Yeşilyurt
Ynt: nedir bu aktif-pasif meselesi ??? 3 yol-4 yol vs
« Yanıtla #30 : 07 Temmuz 2014, 13:09:24 »
vallahi düne kadar kicker es 38 lik 4 adet kolon 94-95s felan 4 kanal anfi alır köprülü bağlar dinlerdim teypte 2350 deh felan olurdu :D sizler sayesinde bir çok şeyi öğrendim ve ne alacağımı daha da netleştirdim hayatta bir çift hoporlörün  4 tane kolondan daha güzel ve yüksek çalacağı aklıma gelmezdi ve aktif aktif sırada bu veledi zina var :D bunuda yaptım mı emekliye ayrılırım :) bu yaz almanyaya gideceğim inşallah fırsat bulursam cihazlara bakacağım orada fiyatı uygun olanları haşırt :D
siz gene iyi başlamışsınız,ben 4 tane amerikan malı hop'u söktürüp(sonra öğrendim iyi bişeymiş,bide adamın dükkanda bıraktım)100 tl eden 1 takım cadence comp a 200 tl ödeyerek,içinde tel olmayan naylon bi altyapı alıp. . . .. .  yok devam edemeyeceğim tansiyonum düşüyor :D

240 küsür mesajın olmuş,hemde şansızlıklarla ilerliyorsun bu işte,sen emekli olamazsın baştan söyleyeyim ;)
bu virüs sağlamdır,sabah 5 te gelir''yav yarın şu kabloları bi değiştireyim dersin''.kablo almışken basıda değiştireyimle devam eder :)

bi kahinlik yapayımmı? aktif olayını çözersen tadınıda alırsan teyp'ini değiştireceksin.alayını değiştireceksinde önce teyp i keşfedeceksin.nasıl kurt düşürdüm dimi içine :D vardı ya bi tip sen o teyp'i aldın ama o teyp *****  :D
ÖZEL MESAJLA sorduğunuz ürün tavsiyelerine cevap VERMİYORUM !!!,lütfen alttaki konudan sorunuz,cevabı biliyorsak sizden başka arkadaşlarada faydamız olsun;
http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=8013.0

satılık mono;
http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=6930.0

Çevrimdışı gunesinoglu

• Subwoofer
  • *
  • Yas: 46
« Yanıtla #31 : 07 Temmuz 2014, 17:31:52 »
vallahi düne kadar kicker es 38 lik 4 adet kolon 94-95s felan 4 kanal anfi alır köprülü bağlar dinlerdim teypte 2350 deh felan olurdu :D sizler sayesinde bir çok şeyi öğrendim ve ne alacağımı daha da netleştirdim hayatta bir çift hoporlörün  4 tane kolondan daha güzel ve yüksek çalacağı aklıma gelmezdi ve aktif aktif sırada bu veledi zina var :D bunuda yaptım mı emekliye ayrılırım :) bu yaz almanyaya gideceğim inşallah fırsat bulursam cihazlara bakacağım orada fiyatı uygun olanları haşırt :D
siz gene iyi başlamışsınız,ben 4 tane amerikan malı hop'u söktürüp(sonra öğrendim iyi bişeymiş,bide adamın dükkanda bıraktım)100 tl eden 1 takım cadence comp a 200 tl ödeyerek,içinde tel olmayan naylon bi altyapı alıp. . . .. .  yok devam edemeyeceğim tansiyonum düşüyor :D

240 küsür mesajın olmuş,hemde şansızlıklarla ilerliyorsun bu işte,sen emekli olamazsın baştan söyleyeyim ;)
bu virüs sağlamdır,sabah 5 te gelir''yav yarın şu kabloları bi değiştireyim dersin''.kablo almışken basıda değiştireyimle devam eder :)

bi kahinlik yapayımmı? aktif olayını çözersen tadınıda alırsan teyp'ini değiştireceksin.alayını değiştireceksinde önce teyp i keşfedeceksin.nasıl kurt düşürdüm dimi içine :D vardı ya bi tip sen o teyp'i aldın ama o teyp *****  :D
evet bu iş hobiden ziyade alışkanlık gibi bir şey oluyor zamanla, sigara tiryakisi sigarasız duramaz vs o gibi. zaman geçtikçe işn püf noktalarını kaptıkça geriye bakıyorsun uuuffff diyorsun ben neler yapmışım.
ilk cihaz bağladığım Renault 12 (72 model) roadstar ana ünite birtakım Pioneer oval vardı şimdiki aracımda neler vaar neler.
şimdi aktif sisteme kafayı taktık Saint kardeşimin amfiler gibi amfilere göz koydum:)

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Teoman Yeşilyurt
« Yanıtla #32 : 07 Temmuz 2014, 19:34:24 »
ALLAH daha iyilerini nasip etsin inşallah. ;)
ÖZEL MESAJLA sorduğunuz ürün tavsiyelerine cevap VERMİYORUM !!!,lütfen alttaki konudan sorunuz,cevabı biliyorsak sizden başka arkadaşlarada faydamız olsun;

satılık mono;

Reyhanlıoğlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 07 Temmuz 2014, 22:30:24 »
Gece yarısı saat 1 de 80 90 kilo olan sw  kabinini hava buz gibi araca montajladıgım günü hiç unutmam :))
Aracın camları buglanmış duşarı hiç gözükmuyordu sw yi takmasam sabah olmayacak biliyorum :))
Rf anfim ilk geldiginde kamyoncular garajında montajlamıştım adam uyuyormuş kamyonda :)) volimi bir actım ben şoktayım daha önce duymadıgım ses ton ne ararsan var kamyoncular umrumda degil
Biri cama vuruyo abi sen ne yapıyon deprem oluyo sandım sanarsın kamyonun içinde calıyo demezmi senin kafan güzelmi uyuyoruz burada demezmi gözünün biri küçülmüş biri büyümüştü oda benim gibi şoktaydı :))
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 22:31:32 Gönderen: Reyhanlıoğlu »

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Teoman Yeşilyurt
« Yanıtla #34 : 07 Temmuz 2014, 23:12:38 »
Gece yarısı saat 1 de 80 90 kilo olan sw  kabinini hava buz gibi araca montajladıgım günü hiç unutmam :))
Aracın camları buglanmış duşarı hiç gözükmuyordu sw yi takmasam sabah olmayacak biliyorum :))
Rf anfim ilk geldiginde kamyoncular garajında montajlamıştım adam uyuyormuş kamyonda :)) volimi bir actım ben şoktayım daha önce duymadıgım ses ton ne ararsan var kamyoncular umrumda degil
Biri cama vuruyo abi sen ne yapıyon deprem oluyo sandım sanarsın kamyonun içinde calıyo demezmi senin kafan güzelmi uyuyoruz burada demezmi gözünün biri küçülmüş biri büyümüştü oda benim gibi şoktaydı :))
iyi senin gözün birini küçültmemişler :D

satılık mono;

Reyhanlıoğlu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 07 Temmuz 2014, 23:58:35 »
Aynen açilen uzadım oradan ne bilim abi adam kamyonda uyormuş :))

Çevrimdışı MDeniz

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 32
« Yanıtla #36 : 08 Temmuz 2014, 07:08:02 »
Bende inaniyorum ki eger aktifi yapabilirsem dedigin gibi abi herseyi ufaktan değiştirip güçlendirir deli birsey yaparim eminim

Çevrimdışı powergti

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #37 : 08 Temmuz 2014, 18:31:17 »
Bu işin en guzel kısmı denemektir zaten benim araçtan kaç tane anfi geçti hatırlamıyorum  :D sonu yok yanin geçen jl vardı şimdi dls var yarın ne olur meçhul
Ana ünite alpine 9855 r
Mid suan tek elate 6
Tiz a.s.s. suan için cok iyi
Mid anfileri 2x dls a3
Tiz anfisi dls a2
Bas anfisi for x 6000(ilerde rockford bd25001)
Baslar 4 x 38 re sex v2
Ön akü 60 amper
Arka akü 100 amper
Kablolama besleme a.s.s anfilere stinger gitmekte 0 ga
Rca stinger level 2

Çevrimdışı MDeniz

• Woofer
« Yanıtla #38 : 08 Temmuz 2014, 21:43:36 »
Allah bize sabir ve nakit versin :) gerçekten geliştikçe herkes 1 cift hop. Mu bubkadar caliyor dedikce cezbediyor insani bu durum

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Teoman Yeşilyurt
« Yanıtla #39 : 08 Temmuz 2014, 22:41:50 »
belli bi zaman sonra yeni arayışlar dahada keyif veriyor,iyi sistem kurmaktan ziyade,o nasıl olur,bunu şöyle yapsam derdine düşüyor insan.yaklaşık 2 aydır yeni sistemimi toplamaya çalışıyorum,sonunda bütün parçalar elimde şu an,hafta sonu nasip olurda çaldırırsak biliyorumki 1 ay sürmeyecek kaşınmalarım :D

satılık mono;

Çevrimdışı Alper

• Tweeter
  • **
  • Yas: 42
« Yanıtla #40 : 09 Temmuz 2014, 22:17:35 »
Çok faydalı paylaşım olmuş,teşekkürler.

Benim bir sorum olacak;
Örneğin pasif sistemde bir takım 100 W RMS li comp. için amfiden comp. başına 100 W güç veriliyor.

Peki aktife dönünce 2 olan kanal sayısı 4 e çıkacak da tweeter lara kaçar W, midbass lara kaçar W güç vermek gerekecek?

Bunu sormamdaki amacım da şu,
İleride aktife geçmek düşüncesiyle oluşturulacak pasif sistemde kullanılacak comp. ler hangi güçte seçilmeli?

Herkesin bildiği bir markadan örnek vermek gerekirse Hertz HSK 165 pasifte 125 W ile beslenirken,aktif sürüldüğünde midbassına kaç W, tweeterına kaç W verilmeli?
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2014, 22:27:46 Gönderen: Alper »
Araç                : 2010 Mazda 3 HB
Ana ünite         :Stock (Değişecek)
Component      :Re Audio RE-6.5C
Coax               :Re Audio RE-6.5 FR
Subwoofer       :Re Audio Rex 8'
Amp                :A.S.S. Ex 805
Altyapı             :A.S.S. (Kablo,deck çevirici,sigorta,vs)

Çevrimdışı MDeniz

• Woofer
« Yanıtla #41 : 09 Temmuz 2014, 22:22:58 »
Bende kasiniyorum bir araba bulabilseydik hayirlisi ile

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Teoman Yeşilyurt
« Yanıtla #42 : 09 Temmuz 2014, 22:49:31 »
Çok faydalı paylaşım olmuş,teşekkürler.

Benim bir sorum olacak;
Örneğin pasif sistemde bir takım 100 W RMS li comp. için amfiden comp. başına 100 W güç veriliyor.

Peki aktife dönünce 2 olan kanal sayısı 4 e çıkacak da tweeter lara kaçar W, midbass lara kaçar W güç vermek gerekecek?

Bunu sormamdaki amacım da şu,
İleride aktife geçmek düşüncesiyle oluşturulacak pasif sistemde kullanılacak comp. ler hangi güçte seçilmeli?

Herkesin bildiği bir markadan örnek vermek gerekirse Hertz HSK 165 pasifte 125 W ile beslenirken,aktif sürüldüğünde midbassına kaç W, tweeterına kaç W verilmeli?
ben teşekkür ederim.
bunun için component sisteminin parçalarının özelliklerini bilmeniz yeterli.1 takım hsk 165;
1 adet hv165 mid bas
1 adette ht 25 twet. ten oluşur. hv 165 100w rms,ht25  25w rms dir örneğin.buna göre besleyeceksiniz.

satılık mono;

Çevrimdışı saint76

• Subwoofer
  • *
  • Teoman Yeşilyurt
« Yanıtla #43 : 09 Temmuz 2014, 22:52:33 »
Bende kasiniyorum bir araba bulabilseydik hayirlisi ile
araç bulursunda sen şu forumu bi iyice okumalısın.sq ya meyledip,spl ürünler kovaladığını görüyorum.38 cm basla sq da sql de olmaz,max sınır 30 cm o da sql anca.bolca oku'ki emeğinde paranda boşa gitmesin.

satılık mono;

Çevrimdışı barishrocker

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 15
  • Yas: 36
  • Sınıf Öğretmeni
« Yanıtla #44 : 10 Temmuz 2014, 01:35:57 »
speclerinde yazıyor değerleri. midbassları hertz hv165, tizleri ise hertz ht25 olarak aratırsan çıkar. sanırım midbass 100rms, tizler 50rms güç istiyordu..
ÖZEL MESAJLA SİSTEM TAVSİYESİ İSTEYENE CEVAP VEREMİYORUM. BİLDİĞİM KONULARA ZATEN VAKTİM OLDUKÇA CEVAP YAZMAYA ÇALIŞIYORUM. ANLAYIŞ GÖSTERMENİZİ RİCA EDİYORUM..

caraudiohifi