caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: spl sub için tavsiyeler...  (Okunma sayısı 8578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 31
  • facebook/zrs mk 2
  • Facebook:: bayram zrs
spl sub için tavsiyeler...
« : 08 Kasım 2012, 09:08:29 »
yeni sistemim için subwoofer araştırmasındayım daha önce cadence dcx 38 kullandım 2 adet memnundum fakat bu sistemde biraz daha farklı ve güçlü olmasını istiyorum genelde alt frekans ve ton ağırlıklı şarkılar dinliyorum sert çalan baslardan hoşlanmıyorum aklımda re audio xxx 46 yada cadence yeni seri 6000 rms basları var fakat daha farklı tavsiyelerinizi eğrenmek istiyorum re audioyu tam anlamıyla dinlemedim hiç tecrübe edenler varsa yardım bekliyorum kicker solo x 38 de düşündüm ama tonları kısa kesio çok :s

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
Ynt: spl sub için tavsiyeler...
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2012, 09:30:02 »
aracım golf mk2 sistem yapmak için aldım sadece komple soyuldu sistem için hazırlanacak sadece seçtiğim basa göre anfiyi değerlendireceğim anfide sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum daha önce cadence zrs 9000 d kullandım bu tarz güçlü anfileri bulmak pek sıkıntı olmadıgından öncelikle bas da karar kılmanın daha uygun olacagını düşündüm

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2012, 09:37:46 »
bayram mrb kardesim zrs 9000 e az gelir xxx18 bence ama cadencenin yeni versiyonu olan 6000 rmslik wooferi bizzat inceledim.guzel bi bass.agirligi ikisininde 47 kilo.ama rexxx18in xmaxi daha yuksek.ona gore ayarla kafanda kardesim.

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2012, 09:59:14 »
bayram mrb kardesim zrs 9000 e az gelir xxx18 bence ama cadencenin yeni versiyonu olan 6000 rmslik wooferi bizzat inceledim.guzel bi bass.agirligi ikisininde 47 kilo.ama rexxx18in xmaxi daha yuksek.ona gore ayarla kafanda kardesim.
mrb aicim re audio kullanırsam kicker 2500.1 kullanmayı düşünüyorum cadence hesabıma uyarsa kullancam daha öncede kullandığım için tecrubeliyim bu konuda ama  re audio yu tecrube etme sansım olmadı istanbulda gittiğimiz bi toplantıda araçta vardı orda dinledim biraz o yüzden soru işaretleri var biraz aklımda düşündüğümdede güçlü sub olarak akla çok fazla bişey gelmiyor

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2012, 10:26:51 »
Cadence nin basini inceleme sansim oldu gorunusu ve durusuyla guzeldi.arkadasim gemiciden aldi.yaninda c seri olmasi lazim 6 kvlik anfisinide aldi yapim asamasina karar verilmedi suan.ama nacizane fikrim dinlemeden woofer alma.

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2012, 10:33:07 »
Cadence nin basini inceleme sansim oldu gorunusu ve durusuyla guzeldi.arkadasim gemiciden aldi.yaninda c seri olmasi lazim 6 kvlik anfisinide aldi yapim asamasina karar verilmedi suan.ama nacizane fikrim dinlemeden woofer alma.
haklısın abi bas anfisi olarak c7 mi verdiler

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2012, 11:07:26 »
Evet.c7 olmasi lazim.

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2012, 15:51:55 »
 sed elektronikle görüştüm abi mt 18 tak die söğlüyor cadence dediğim bas 6000 rms re ise 1000 rms ama iddalı konusuyo hani çok büyük ucurum aralarında ki güç birimlerine bakıldımı bundan dolayı tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum birazda sen çok farklı bi bas die anlattın ama bakalım başka abilerimizin  tecrübe ettiği bişeyler varmı

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2012, 11:32:55 »
kardesim verilen degerler arasinda seninde dedigin gibi ucurumlar var.bu biraz atmasyon olmus gibi geldi bana ama Bu konuya diger arkadaslarin netlik kazandiraci kesin re audio ile ilgili forumda erci arkadasimizin tecrubesi daha cok detayi forumda paylasacaktir.

erci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2012, 11:47:09 »
sed elektronikle görüştüm abi mt 18 tak die söğlüyor cadence dediğim bas 6000 rms re ise 1000 rms ama iddalı konusuyo hani çok büyük ucurum aralarında ki güç birimlerine bakıldımı bundan dolayı tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum birazda sen çok farklı bi bas die anlattın ama bakalım başka abilerimizin  tecrübe ettiği bişeyler varmı

mt 18 mi 1000 rms???

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2012, 12:08:01 »
Bayram yanlis yazdi galiba :)buyuk ihtimal 1000rms lik re sx den bahsetti.sed 1000rms lik benim basim cadencenin 6000 rms lik yeni versiyon basins kafa tutarmis.oyle demisler herhalde bayrama:)

Çevrimdışı huseyinnn

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 10
  • Yas: 38
  • Facebook:: https://www.facebook.com/huseyin.gokcan
« Yanıtla #11 : 09 Kasım 2012, 13:26:23 »
Mt çok tatlı bir bas fenaaa..
BMW 3.20D
Anaünite: Oem
İşlemci: Audison Bit One
Media Player: Audison Bitplay HD

Ön Kapı: Focal Krx3 (2x16 woofer)
Subwoofer: JL Audio 12 w7
Woofer amp: Genesis Dual Mono Extreme
Midrange+Tweter amp: Genesis Four Channel
Subwoofer amp: Audio System F2 500

Altyapı:
Exide Maxima x2 akü
Audison Fsf 1.0 x2 kapasitör
Audison Sfd 41c Dağıtıcı
Stinger ''0'' gövde güç kabloları
Stinger expert rcalar
Stinger 8-12 gövde sub ve hoparlör kabloları
izolasyon: Focal bam

MAHMUTBAKİ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 09 Kasım 2012, 13:36:04 »
Evet saglam cihaz.ben kullanmadim ama kullananlar 4000 ve 5000 arasi sikintisiz giriyolarmis.

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
« Yanıtla #13 : 10 Kasım 2012, 10:07:16 »
Bayram yanlis yazdi galiba :)buyuk ihtimal 1000rms lik re sx den bahsetti.sed 1000rms lik benim basim cadencenin 6000 rms lik yeni versiyon basins kafa tutarmis.oyle demisler herhalde bayrama:)

vala abi xxx 18 le ilgili görüşmek için aradım en güçlü o die bildiğim için mt sana daha uygun hem güzel ses alırsın hem organizasyonlarda güçlü çalarsın dedi o kaç rms dedim 1000 dedi bende daha net bilgiler almak için yazdım buraya :s

Çevrimdışı bayram pişkin

• Midrange
  • facebook/zrs mk 2
« Yanıtla #14 : 10 Kasım 2012, 10:09:30 »

mt 18 mi 1000 rms???

kaç rms girmek gerekir mt 18 e mahmut abi sizin yardımcı olabileceğinizi söğledi telden de konuştugumuz da sanırım re audio olarak bütün bilgi sizdeymiş forumda :)

caraudiohifi