caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Focus Ses Sistemi İçin Öneri  (Okunma sayısı 100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metecanorhan

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 20 Şubat 2021, 16:04:03 »
İyi günler herkese. 2010 model Focus aracım var. Orijinal ses sisteminden çok memnundum üzerinde android ekran vardı. Fakat geçen gün aküyü değiştirdiğimde android ekrandaki ekolayzer ayarı sıfırlanmış şu an ses çok kötü. Ne yaptıysam eski sesi alamadım ve orjinal sisteminden soğudum. Aracıma çok abartmadan ses sistemi yaptırmak istiyorum. Ön ve arka kapılara midrange ve bir de amfi koymak istiyorum sadece. Benim için yeterli olacağını düşünüyorum çok bam güm olmasına gerek yok. 1300 TL gibi bir bütçe ayırdım bu iş için. Midrange ve amfi tavsiyeleriniz nelerdir ? Birde ön ve arka kapıya midrange koymanın araca herhangi bir zararı olur mu ? Bu iş hakkında hiçbir tecrübem yok Yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrardan herkese iyi günler.

Çevrimdışı civic2242

• Midrange
Ynt: Focus Ses Sistemi İçin Öneri
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2021, 17:28:30 »
Müzik dinlemeyi seviyorsanız başlangıç için sadece ön kapılara mid takımı (Midrange değil), bagaja küçük bir subwoofer ve 4 kanal bir anfi önerilir.
Honda civic hb Fk2 1.8  orjinal ana ünite. Massive ms h01 deck çevirici, ön arka orjinal hoparlör, audison connection rca, prolink 4mm2 subwoofer kablosu,35mm2 kaynak kablosu, cadence 200amper digital göstergeli sigorta, 42lt özel yapım akustik sünger kaplı kapalı kutuda re audio sr 15D4 subwoofer, jbl 600.1 anfi.

Çevrimdışı metecanorhan

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2021, 22:34:20 »
Teşekkürler. Mid takımı ile midrange arasındaki fark nedir ? Son olarak önerebileceğiniz bir mid takımı ve amfi var mı ?

Çevrimdışı civic2242

• Midrange
Ynt: Focus Ses Sistemi İçin Öneri
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2021, 15:02:49 »
Merhaba,
Midrenc tek hoparlör ve yükskek se vermektir amacı. mid takımında bir hoparlör ve bir tweeter oluyor aracın orjinal yerlerine takılır. Mid takımında ses daha net gelir.
Audison apk165 ve audison sr4 anfi ve küçük bir bas ile güzel bir ses alınabilir.
Honda civic hb Fk2 1.8  orjinal ana ünite. Massive ms h01 deck çevirici, ön arka orjinal hoparlör, audison connection rca, prolink 4mm2 subwoofer kablosu,35mm2 kaynak kablosu, cadence 200amper digital göstergeli sigorta, 42lt özel yapım akustik sünger kaplı kapalı kutuda re audio sr 15D4 subwoofer, jbl 600.1 anfi.

caraudiohifi