caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Alpine PDX V9 Nasıl bilirsiniz bit one ile Aktif Sistemde Sq Kullanılabilirmi?  (Okunma sayısı 195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kivanc18

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
selamlar pdx v9 aktif sistemde focal kx2 ile sq odaklı kullanılabilirmi nasıl bir performans verir detay olarak ab sınıfı bir amfiyi aratmaz mı aratırmı aracım kucuk oldugu için bu amfiyi almayı düşünüyorum bir de yeni alpine x seri 4 kanal + mono amfisiyle kıyaslarsak pdx daha eski bir amfi ama frekans aralıgı daha geniş gösteriyor yeni x serisi ne göre bilginize ihtiyacım var audison voce 5.1k ile yada baska ab sınıflar ile kıyaslarsak nasıl olur  yardımcı olabiliecek varmı ? teşekkürler...
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 01:42:32 Gönderen: kivanc18 »

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 41
Aktif olarak kullanıyorum pdx v9u. Aktif sistemde kx2 ile kullanabilirsiniz.

Detay olarak ab class amfi aratmaz. Hatta piyasadaki bol miktarda ab class amfiyi rekabette bozar.

Ab class amfi fanatikleri için de şöyle bir iddiam var, kör test yaparsak hangi amfinin d class hangisinin ab class olduğunu tahmin edebelecek kaç kişi vardır bilemiyorum. Ben çok ihtimal vermiyorum..

Çevrimdışı safaks

• Buzzer
  • *
Alpine pdx v9 u her kullanan cok ovuyor. Bi testi bisiyide yok. Audison lrx 5.1k amfiyle aralarinda kalite farki varmi bende onu merak ediyorum. Ufakligi kolay biyerlere sigmasiyla cezbediyor insani.

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 41
Test yok derken ne kastettiğinizi anlayamadım.

Anladığım kadarı ile cevaplayacak olursam, üretimden sonra Alpine tarafından test ediliyor ardından birth certificate ile kayıt altına alınarak son kullanıcıya teslim ediliyor.

Örnek verecek olursam v9 fabrikasyon verileri 4×100 RMS stereo kanallar, 500 RMS mono kanal. Ölçülen amfinin gerçek ürettiği güç benim sertifikamda 4×121 Rms stereo kanallar, 570 RMS mono kanal. El kadar alet için muazzam değerler.

Önemli bir husus olarak damping faktör değeri muhteşem, dolayısı ile amfi hoparlör salınımlarını çok iyi kontrol ediyor bu da distorsiyonsuz tertemiz ses olarak dönüyor size.

Ayrıca pdx amfiler nötr cihazlar, yani çaldığınız kaynak ne ise amfi hiç karışmadan size bire bir aynısını veriyor. Sadece işini yapıyor, orjinaline sadık kalarak sinyali yükseltiyor.

Düşük akım ile yüksek güçler üretebilmesi, kompakt boyutlar, nötr ses vs vs düşünülürse gerçekten harika cihazlar alpine pdx serisi.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 12:10:44 Gönderen: bozgun »

Çevrimdışı kivanc18

• Buzzer
  • *
çok teşekkür ederim cevaplarınız için ozaman pdx v9 alıyorum bende merak ettiklerim bunlardı

caraudiohifi