caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Kafam çok karıştı ACİL yardım USTALAR .  (Okunma sayısı 338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozelharekat

• Tweeter
  • **
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
Kafam çok karıştı ACİL yardım USTALAR .
« : 05 Aralık 2020, 01:05:45 »
Selamün aleyküm
Ustalarım kafam çok karışık ,malum hafta sonu kısıtlamalar varken arabamdaki sistemi tamamen tazeleyip daha temiz bir hale getirmek istiyorum ama  hangi hoparlörü hangi amfiye nasıl girip nasıl frekans ayarı yapıp nasıl kesmeliyim bilemedim .

Elimde olan cihazlardan bahsedeyim .

*ÜNİTE   Piooner 7900 teyp mevcut 3 amfi çıkışımız var .

*Amp 1 DLS CA 41 - 4 kanal 80 w RMS 4 ohm
*Amp 2 HERTZ HCP 5d  - 75 w RMS 4 OHM - 200 W RMS 4 OHM SUB

HOPARLÖR LER
* 1 takım zayıf marka midrange
* 2 takım piooner 6965 v3  3 yollu

* SUB Clifford 250 Rms

frekans kesme diye bir kavram varmış ovallar ile bu mümkün mü bunu nasıl ayarlayabilirim ses kaybı yaşamadan en iyi ayarı nasıl yapabilirim hangi hoparlörü hangi amfiye girerek hangi frekanslara nasıl ayarlayabilirim ayrıca ünite üzerinden ne gibi ayarlar yapmalıyım aktif pasif olayını da tam bilmiyorum bu cihazlar ile yapabileceğim en doğru sistem bağlantısı nedir yardımlarınızı bekliyorum . TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı maximusti

• Midrange
  • Yas: 31
    • Büyük Hilmi
  • Facebook:: yalcinozzz
Ynt: Kafam çok karıştı ACİL yardım USTALAR .
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2020, 23:01:20 »
daha önce forx xmd 1516 veya 1316, 16 cm , 100 rms midrange kullanmıştım,
aşırı kulak tırmalayan bir hoparlördü.
Ses Sistemi: Not Found.

Çevrimdışı B-Devi

• Midrange
  • Yas: 36
  • Facebook:: /cnrbs
Ynt: Kafam çok karıştı ACİL yardım USTALAR .
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2020, 02:23:14 »
Öncelikle eşleştirme yapalım;

DLS CA41 - Her bir çıkışına birer adet "Pioneer 6965 v3". (2 tk - 4 adet)
HERTZ HCP 5d - Stereo çıkışları köprüleyerek midrange'lere, mono çıkışı da clifford subwooer'a bağlayın.

Midrangeler için Anfiyi HPF moduna getirin ve baslar midrangeleri boğmayana kadar frekansı kısacak şekilde ayarlayın.
Pioneer ovalleri HPF veya LPF yapmayın, direk "Full" mode olarak girebilirsiniz, ovallerin bas performansları iyidir, kolay kolay boğmaz. Ama yine de bozulma olursa aynı şekilde HPF'ye alıp frekans kesimini yapın.

Daha çok detay var ama buraya yazmak sonuç vermeyeblir, karşı tarafın da konuya hakim olması gerekir ki yazılan kelimeler anlam kazansın :) Zaen sistem bu şekilde gayet iyi çalacaktır. Ondan şüphe yok.

NOT: Gain vs ayarları yapmayı bildiğinizi varsayıyorum, aksi halde yanlış gain ayarıyla sisteminizden performans almanız mümkün değildir.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

caraudiohifi