caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: SQ yeni setup / 2018 Seat Leon  (Okunma sayısı 196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aykt10

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
    • UzmanVag
SQ yeni setup / 2018 Seat Leon
« : 07 Kasım 2020, 23:44:32 »
Merhaba,

2018 Seat leon aracima yavas yavas yapmayi planladigim ve net fikirlerimin olmadigi bir sistem kurmak istiyorum.

Elimdeki ürünler ile neler yapabilirim.Biyorum SQ pahali is, ancak biyerden baslamak lazim.Öncelikle elimde mevcut olan ürünlerden bahsedeyim.

1-Mosconi Gladen 120.4 DSP
2- 1 Takım Morel Maximo Ultra 602
3- Altyapı malzemeleri

Şimdi ilk sorum yalıtım ile ilgili, Erkurt marka yalıtım ürünleri eski aracımdaki projeden artmıştı, bende bir pazar aktivitesi olarak leonun bagaj havuzu ve arka koltuk artına uyguladim.Aslinda memnunum üründen ancak, kapılara daha kaliteli bir ürün olduğunu düşündüğüm CTK firmasinin Standart ya da Premium ürünlerinden uygulamak istiyorum.Tecrübesi olan arkadaşlarıma sorum, 4 Kapı + Bagaj için 16 lı paket yeter mi/Fazla mı? Standart modeli fiyatça uygun, Standart-Premium seçiminde hangisini tercih etmeliyim? Uygulamadan sonra akustik sünger olarak aynı firmanin SilenceFix modelli ürününü almayı düşünüyorum, sizce uygun mudur? 50x80cm olarak 4 kapı + Bagaj için nekadar gider?

İkinci sorum, setup'ı tam kafada oturtamadim, Morelleri öne takıp, Amfinin arka kanallarına 20cm gibi bir bass mı girsem yoksa bass kullanmayıp 1 takım daha morel maximo ultra 602 alıp 4 kapı olarak mı kullansam bilemiyorum.Tavsiyeniz ne olur? Dsp burada nasıl çalışır? Mümkün mertebede elimdeki ürünleri değişirmek istemiyorum ama yorumlara açığım

Üçüncü sorum amfiyi yakından tanıyanlara, ana ünitemi değiştirmeyeceğim, araştırdım ancak net bilgi bulamadım.Mosconi amfi, hi -level girişe sahip mi? Amfi üzerinde hi-level girişi yok, ancak rca girişleri üzerinden hi-level taşındığına dair birkaç foto gördüm emin değilim.Eğer hi level yoksa deck çevirici kullanmam gerekecek, hangi marka önerirsiniz? Audiosn sli4 memnun bırakır mı? Birde yeni modeli çıkmış sanırım, hangisini tercih etmeliyim?

Dördüncü sorum amfinin dsp ayarlarıyla ilgili, daha önce tecrübem olmadı, belki ayarları çok daha kötü hake getireceğim ama yinede kendim dsp ayarlarını kurcalamak istiyorum.Cihazı pc ye bağlayacak usb kabloyu ve programı nasıl temin edebilirim?

Hertürlü tavsiyenizi açığım.Şimdiden teşekkürler.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2020, 22:58:47 Gönderen: aykt10 »

Çevrimdışı aykt10

• Buzzer
  • *
    • UzmanVag
Ynt: SQ yeni setup / 2018 Seat Leon
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2020, 12:19:56 »
Sesimi duyan var mıı?:)

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2020, 13:33:36 »
Benim size şahsi tavsiyelerim:

1- Aracın ana ünitesi değişmeyecekse, ses işlemcisi almalısınız (iyi para tutar.) İkinci el ilanlara bakabilirsiniz, bütçenize göre Audison olur, Hertz olur, Helix olur, mosconi olur, vs.

2- Ön kapılara elinizdeki komponent takımını takın ve aktif sürün. Arka kapılara masraf yapmaya gerek yok, stok hoparlörler kalsın.

3- Stereo amfiniz güzel ve güçlü, aktif sistemde midbass ve tweeter sürecek. Mutlaka elinizdeki cihazlarla uyumlu bir mono amfi ve güzel bir max. 30cm subwoofer alın. Tavsiyem tonlu çalan 25cm, kapalı kutu bir subwoofer işinizi görür.

4- CTK izolasyon işinizi kapılar için görür. Bagaja elinizde kalan erkurtu kullanırsınız. Arka kapılara mid takımı alınmayacağı içinizolasyona gerek kalmayacak.

Gerisi uzar gider, farklı tavsiyeler de gelebilir.

Çevrimdışı aykt10

• Buzzer
  • *
    • UzmanVag
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2020, 19:59:14 »

Benim size şahsi tavsiyelerim:

1- Aracın ana ünitesi değişmeyecekse, ses işlemcisi almalısınız (iyi para tutar.) İkinci el ilanlara bakabilirsiniz, bütçenize göre Audison olur, Hertz olur, Helix olur, mosconi olur, vs.

2- Ön kapılara elinizdeki komponent takımını takın ve aktif sürün. Arka kapılara masraf yapmaya gerek yok, stok hoparlörler kalsın.

3- Stereo amfiniz güzel ve güçlü, aktif sistemde midbass ve tweeter sürecek. Mutlaka elinizdeki cihazlarla uyumlu bir mono amfi ve güzel bir max. 30cm subwoofer alın. Tavsiyem tonlu çalan 25cm, kapalı kutu bir subwoofer işinizi görür.

4- CTK izolasyon işinizi kapılar için görür. Bagaja elinizde kalan erkurtu kullanırsınız. Arka kapılara mid takımı alınmayacağı içinizolasyona gerek kalmayacak.

Gerisi uzar gider, farklı tavsiyeler de gelebilir.

Üstad cevap için teşekkür ederim

1- İşlemci neden gerekli tam anlamadım, amfi zaten dsp'li.Açıklayabilirmisiniz?

2-Aktif sürdüğüm zaman tweeter'ların tam rms değerini bilmediğimden zarar vermeyelim? Crossover'ları kullansak daha iyi değil mi? Ya da satıp 3 yol bir sistem alıp morel tempo gibi yine crossover ile mi kullansam, ozamanda ön direk maaliyeti çıkcak gerçi.

3-Amfinin dsp de sub out çıkışı yok ve hi level girişi olduğundan deck çevirici kullanmayacağım.Ben 4 kapı sistemi subwoofer olmadan düşünmüştüm.Memnun kalmaz mıyım sizce?

4-CTK izalosyanda anlaştık:)

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2020, 11:40:10 »
Uzun yanıtlar yazamayacağım vakitsizlik sebebi ile. Kısa soru kısa yanıtlar ile ilerleyelim lütfen. Farklı tavsiyeler gelirse onları da göz önüne almanızı öneririm.

3 yol aktif sistem için 6 kanallı bir işlemciye ihtiyaç bulunmaktadır. Amfinizde öyle bir özellik göremedim. Farklı kanallardan da teyit edebilirsiniz. Şayet amfinizde 6 kanal işlemci varsa maça 1-0 önde başlarsınız.

Çevrimdışı aykt10

• Buzzer
  • *
    • UzmanVag
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2020, 20:43:47 »
Uzun yanıtlar yazamayacağım vakitsizlik sebebi ile. Kısa soru kısa yanıtlar ile ilerleyelim lütfen. Farklı tavsiyeler gelirse onları da göz önüne almanızı öneririm.

3 yol aktif sistem için 6 kanallı bir işlemciye ihtiyaç bulunmaktadır. Amfinizde öyle bir özellik göremedim. Farklı kanallardan da teyit edebilirsiniz. Şayet amfinizde 6 kanal işlemci varsa maça 1-0 önde başlarsınız.
Ustad 3 yol aktif sistemden bahsetmiyorum.3 yol crossover'li sistem den bahsediyodum.

Karar verildi.2 tk morel maximo ultra 602 + mosconi gladen 120.4 dsp.Subwoofer kullanmayacagim.Tesekkurler yardim icin.

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2020, 22:38:11 »
Hayırlı olsun, güle güle kullanın sisteminizi.

caraudiohifi