caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Focal Ps 165 aldım fakat sonrasında ne yapmalıyım.  (Okunma sayısı 186 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı qarga21

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
Merhabalar öncelikle forum sayesinde güzel bilgiler öğrendim öncelikle herkese teşekkür ederim.

İbiza cupra tek kapı araca sahibim,haftaya dspli çin malı android teyp alacağım.

Şuan elimde bi takım Focal Ps 165 v1 var.Maccustic 400.1 mono bas amfisi var.Jbl 1000 watt subwoofer var.

Sorum şu sizce arka kapılara bişeyler takmalı mıyım? Tak derseniz ne tavsiye edersiniz ? Coax mı yine Focal Ps 165 mi neden soruyorum bütçem kısıtlı max verimi almaya çalışıyorum.Amfi için Audison Sr5 i tercih edeceğim.Sr5 varken mono amfiye gerek olur mu ?Jbl çok sırıtıyor biliyorum önceki aracımdan o çıkmıştı değiştirebilirim subwooferı o konuda da slim bas olmak kaydıyla Sr5 e sub girişine ne bağlayabilirim? Çok teşekkürler.

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Focal Ps 165 aldım fakat sonrasında ne yapmalıyım.
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2020, 14:08:26 »
Ben bazı önerilerde bulunayım, siz fikirlerinizi bu doğrultuda tekrar gözden geçirin.

1- JBL bass öyle küçümsenecek bir bass değil, gayet tonlu çalabilen bir sürücü. Sistem uyumu önemli burada, siz sisteminizde deneyin, çok memnun kalabilirsiniz.

2- Sr5 amfide mono kanalı mevcut, yani ekstradan mono amfiye ihtiyacınız yok. Tek amfi il iş bitiyor.

3- Arka kapılara hoparlör takmaya uğraşmayın, gereksiz masraf. Arka kapıya yapacağınız harcamayı teyp için yapın, aklınızdakinden daha kaliteli bir teyp seçin.

4- Çin malı dsp li teyp yerine, alpine, 80 prs, clarion, kenwood ya da jvc 3 yol işlemcili bir teyp seçmeniz çok çok daha isabetli bir seçim olur.

Kalan kısmı aklınıza takılanı sorun, yanıtlayalım şeklinde sürdürürüz.

Çevrimdışı qarga21

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2020, 09:40:05 »
Arka kapılara comp almaktan vazgeçtim dediğinizden dolayı.7 inch double din olarak saydığınız markaların her ürünü olur mu yani en baz modelini de alsam dediğiniz gibi ses kalitem yükselir mi? Yanıt için teşekkürler.

Çevrimdışı qarga21

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2020, 09:48:08 »
Pioneer 7 inch double dinleri olur mu ?

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2020, 10:37:50 »
Arka kapılara comp almaktan vazgeçtim dediğinizden dolayı.7 inch double din olarak saydığınız markaların her ürünü olur mu yani en baz modelini de alsam dediğiniz gibi ses kalitem yükselir mi? Yanıt için teşekkürler.

Ben pioneer double kullandım. Pioneer double ses kalitesi her şekilde almayı düşündüğünüz çin malı dspli teypten daha iyi olacaktır. Sizi gayet memnun edeceğini de düşünüyorum.

Ama, bana sorarsanız gereksiz maliyet. Double fiyatları çok yüksek. Daha düşük fiyatlara, daha iyi ses kalitesi elde etmek mümkün ise neden daha fazla para ödeyeyim? Mantık bu olmalı.

Neden double almak istiyorsunuz? Amaç navigasyon vs ise bu işi cep telefonu ya da tablet ile de halledebilirsiniz. Amaç geri vites kamerası vs için ekran ise, bunu da alternatif çözüm metodları ile halletmek mümkün. Yine çin işi içerisinde geri vites kamerası ekranı bulunduran aynalar var, uygun fiyatlara.

Bence JVC ya da Kenwood gibi single din teyp alın, hem fiyatı çok uygun, hem 3 yol aktif işlemcileri var, hem de ses kalitesi giriş seviyesi için çok iyi.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2020, 10:38:53 Gönderen: bozgun »

Çevrimdışı qarga21

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2020, 02:35:16 »
Hocam yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.Yıllar boyunca hep ekranlı araçlar kullandım yani ekran benim için çok önemli.Ben Pioneerin avh 8700 bt modelinde karar kıldım. Sr5 elime geçti ve 1 takım Focal Ps 165 var arkalara hoperlor almayın dediniz almıyorum dediğiniz gibi. Elimdeki Focalleri en iyi nasıl sürebilirim 2 yollu sanırım benim hoperlorlerim V1 modeli poly olan

caraudiohifi