caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Mid takımı için yardım  (Okunma sayısı 143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ottoman07

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 11 Eylül 2020, 12:03:31 »
Mrb arkadaşlar ses sistemlerinde sizler gibi profesyonel değilim ve şu anda aracımın ses sistemini ufak ufak oluşturmak istiyorum önlere şimdilik 3 yol pasif bir

takım alıp hem aracımda pek fazla yer olmamasından dolayı hemde fiyatından dolayı dsp işlemcileri es geçip ilerde işlemcili bir ana üniteden yada anfi den aktif

sisteme geçmek istiyorum ama artan kurlar bütceyi zorluyor gözüme çarpan mid bass modellerini yazıp sizlerin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum

yabancı pop hareketli ve cengiz türü arabesk :) müzikleri seviyorum her ne kadar dinlediğim müziklerde bass vurması çok hoşuma gitse de bagajda güm güm vuran bir bass kutusu istemiyorum onun için araç içinde bir bass istemiyorum bass seslerinin bütün hoparlör lerden eşit gelmesini tercih ediyorum bana daha keyifli geliyor

ilgilendiğim model

Morel maximo ultra 603 3-yol takım 1700 tl sıfır cihaz

yada alt seri bi 3 yol yerine alt seri 2 yol derseniz

Focal Access 165 AS 2-Way Components 1.566 tl

audison prima apk-165 1050 tl

Morel Maximo Ultra 602 1050 tl

yazdığım modeller için yorumlarınızı bekliyorum yazdığım cihazlar ile aynı bütcelerde alternatif (hertz) vs gıbı cihaz öneriniz olursa da çok memnun olurum şimdi den herkese teşekkürler

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Mid takımı için yardım
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2020, 13:24:46 »
Öncelikli tavsiyem, artan döviz kuru ve dolayısı ile sistem bileşen fiyatları sebebi ile 3 yol değil, 2 yol mid takımı arayışına girin.

Kaliteli müzik için subwoofer şart, çünkü mid takımı yapısı gereği dip bass sesleri üretemez. Araçta izolasyon sorunları vs derken midbass muhtemelen 80Hz civarı frekanslara inebilecek, onu da ne kadar gövdeli çalabilecek meçhul. Hepsini göz önüne alınca 80Hz'in altını subwoofera bırakmak gerek. Sürücü okuyabilirse, güzel de yalıtım varsa o halde midbassa 60Hz civarı okutmak mümkün olabilir. Ancak fiyat/performans ürünü olan mid takımlarından 60Hz civarı frekansa inmelerini beklemek hiç mantıklı değil. Şayet sisteme subwoofer eklemezseniz 80Hz ile 20Hz arası frekanslar sizin için kayıp demek.

3 yol işlemcili JVC gibi uygun fiyatlı ana ünite bakıp 3 yol aktif sistem kurulumu yapın (tiz+midbass+subwoofer), pasifle hiç uğraşmayın mümkünse. Aktif sistemde hem bass, hem mid hem de tiz seslerin hepsini gayet net şekilde duyabileceksiniz. Bass diğer sesleri bastırmayacak ya da tiz kulak tırmalamayacak. Şayet aktif sistem kurmanız mümkün değil ise pasif sistem kurulumu yapın ancak sistem geleceğe dönük olsun, aktife dönmeye hazır bir sistem olsun.

Morel Maximo ultra mid takımı fiyat/performans olarak çok iyidir. Güzel tizi var, gayet detaylı doğal çalar. Amfi seçimi iyi yapılırsa beklentilerinizi fazlası ile karşılar.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2020, 13:28:51 Gönderen: bozgun »

Çevrimdışı Ottoman07

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2020, 20:38:01 »
Tavsiyeleriniz için teşekkürler aracın arka kısmında hoparlör yeri olmadığı için önlere bi tık daha üst seviye olduğuna inandığım morel virtus 603 3 yol aldım umarım memnun kalırım şimdi işlemcili bi teyp ve anfi almam gerekecek onların içinde alpine kenwood ve pioneer cihazlar arasında bi araştırma yapıp kıyaslama ve öneriler için yeni bi konu açacağın ilerleyen günlerde

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Mid takımı için yardım
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2020, 23:07:34 »
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı Ottoman07

• Buzzer
  • *