caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: İki Sistem Arasında Kaldım [Hertz/Helix]  (Okunma sayısı 277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sword1st

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 24 Haziran 2020, 17:43:09 »
Merhabalar. İstanbulda avrupa yakasında hifi işi yapan iki dükkandan teklif aldım. Verdikleri fiyatlar hemen hemen 2100-2300 dolar bandında ancak markalar tamamen farklı. Arkalarda tweeter istediğim için ilk dükkan bunları yapıyor ancak ikinci dükan hiç yanaşmıyor ve coaxial takacağını söylüyor. Aracım citroen c5 hoparlör kapının en altında. Orada duran tweeterdan ne hayır gelir bilmiyorum. Bu arada ilk dükkan bagajımın yanına araca özel bir kabin yapacak ve hiç yer kaplamayacak ancak ikinci dükkan direk hazır kabin koyacak. Şimdi ilk dükkan ve ikinci dükkan diye ayırıp takacakları malzemeleri yazacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlk dükkan :

Ön arka hoparlör : Hertz CPK-165
Subwoofer : Hertz CS-250 S2
Amfi : Mosconi 90/8
(Teyp çin malı olduğu için iki setupda da bluetooth modul olacak)
Bluetooth modül : Mosconi Amas BT Audio interface

İkinci Dükkan :

Ön Hoparlör : Helix S62C
Arka Hoparlör : Helix E6X
Amfi : Match PP86DSP veya Match UP7DSP (+ Bluetooth Modül)
Subwoofer : Match PP 10E-Q

Ek olarak araca full ses yalıtımı da yapılacak. İlk dükkan sunroof bulunan tavanı da kaplayacağını söylerken ikinci dükkan bunu yapmıyor. Yorumlarınız benim için çok önemli işin içinden çıkamadım bir türlü.

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: İki Sistem Arasında Kaldım [Hertz/Helix]
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2020, 23:00:10 »
Ben kendi kulak zevkime göre kesinlikle Helix tercih ederdim.

Ama sizin müzik zevkinizi bilmiyoruz? Ne tarz müzik dinlersiniz, yüksek sese mi yoksa detaya mı önem verirsiniz, hoparlörün sert ve dinamik olmasını mı yoksa doğal ve tonlu çalmasını mı istersiniz?

Biraz detaylandırın müzik zevkinizi, duruma göre daha farklı yorumlar gelecektir.

caraudiohifi