caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: HELİX c 63c + helix k10 Subwoofer + helix m four 4 kanal amfi + helix m one amfi  (Okunma sayısı 371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TP Tarık

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
Herkese merhaba. Aşağıdaki sistem bileşenleri ve uyumlarıbhakkında değerli fikirlerinizi alabilir miyim. Sistem pasif olacak ve 4 kanal amfiye köprüleme yapılarak C 63c bağlanacak. Ayrıca HELİX K10 ile HELİX M One birbirine bağlanacak. Şi Didem teşekkürler

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ana ünite ya da işlemci olarak ne kullanılacak?

Çevrimdışı TP Tarık

• Buzzer
  • *

Baslangic asamasinda pasif ilerleyecegim icin islemci düsünmüyorum. Soradan yine Helix in islemcilerinden biri ile devam etmek niyeindeyim.

Simdiden tesekkürler ve saglikli günler

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
Helix gibi bir sürücüden pasif olarak bile çok güzel verim alınabilir. Orası şüphesiz.

Benim takıldığım konu amfilerin güçsüz oluşu, köprü modunda amfi kullanma isteğiniz, bass seçiminin biraz yetersiz gibi durması vs. vs.

Neticede başlangıç aşaması üzerinde kafa yoruyor gibisiniz. Kafanızdakini yaparsınız çalar mı, gayet güzel çalar. Ya da umduğunuzu bulamazsınız bilinmez. Ama kesin bildiğim birşey var, aklınızdaki sistemi yaptığınızda hah tamam oldu bu, böyle devam demeyeceksiniz. Aktife geçeyim, amfi değiştireyim, işlemci alayım, bass değişsin. Eee ne oldu şimdi, hep masraf hep masraf..

Bence biraz bütçe zorlayıp Helix P Six DSP MK2 gibi hem işlemci hem de 6 kanal amfi gibi bir ürün değerlendirebilirsiniz. İlave bir mono amfi ile aktif 4 yol yapabilirsiniz. Geleceğe dönük sistem kurmaya bakın.

Yoksa seçtiğiniz bileşenlerden ileri dönük, elinizde sadece 3 yol komponent kalır, gerisi satılır..

Çevrimdışı TP Tarık

• Buzzer
  • *
Desteğiniz ve bilgi paylaşımınız için teşekkürler. Anladığım kadarı ile seçilen tüm ürünler birbirine denk olmalı ki sonuç tatmin edici olsun. Deneyimli bir arkadaşın dediği gibi " ses sisteminiz içindeki en zayıf bileşen kadar iyidir"  yani eğer sıfırdan birşeyler kuruyorsanız acele etmeden sabırla ve araştırarak ilerlemeniz en doğrusu olacaktır. Bunu anladım. Tekrar sağolun

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
Bence en doğrusu deneme/yanılma yöntemi ile tecrübe edinmek. Zira herkesin zevki farklı ve forum gibi platformlarda herkes birilerini kendi zevkine göre yönlendiriyor. Biri çıkıyor kendi zevkine göre şahane bir kombinasyon öneriyor, o öneriye uyup sistem kuran hüsran yaşıyor.. Sistem mükemmel uyumlu, harika bileşenlerden oluşsa da sistemi kurana hitap etmeyebiliyor.

Gel gör ki, ekonomik koşullar, sistem bileşen fiyatları malum. Deneme/yanılma için şartlar hiç uygun değil. Forumlar çok ama çok önemli, gün geçtikçe forumların önemi daha da artıyor ama malesef benim gözlemlediğim kadarı ile forumlara ilgi ters orantılı olarak sürekli düşüyor.

Umarım kuracağınız sistemde forumlardan edindiğiniz tecrübe sizin açınızdan faydalı olur.

caraudiohifi