caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Clarion CZ215E yada Alpine CDE-180RR  (Okunma sayısı 89 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Carisma70

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 12 Mayıs 2020, 02:31:20 »
Tavsiyenize ihtiyacım var ama  klaşe sorayım; Alpine mi Clarion mu :)
Daha somut olarak;
alpine için
https://www.alpine.com.tr/p/Products/SingleView/CDE-180R_CDE-180RM_CDE-180RR
Clarion için
https://www.clarion.com/tr/tr/products-personal/audio/CZ215E/

2005 mitsubishi Outlander  aracımda kullanacağım.
önlerde coax 16,5 Hertz var 60 rms
arkalar fabrikasyon
elimde Nakamachi amfi var ama takmayı düşünmüyorum. aracın üzerinde şu anda Sony dsx A30 var acele ikinci el aldığım. daha öncesinde bozulan pineer Deh-x3950BT vardı memnundum. eski volvo araçlarımda fabrikasyon Alpine olduğunu öğrenince Alpine ben de ayrı bir pozitif algısı var. gerek s40 gerekse c70 de çok memnundum tonlamalarından.
tiz ve akustikten çok bass  öncelikli tercihim. Ancak farklı fikirlere de açığım.
çok bildiğim konular değil. Clariondaki "Intelligent Tune" özelliği (mp3 şarkıları arasındaki ses seviye farkını eşitleme??) bi avantaj gibi . Alpine de kağıt üzerinde Bass ayarı avantaj gibi (Bass Engine )
uzatmayayım dediğim gibi çok bilgili değilim fikirlere açığım. öncelik ses zevki diğer özellikler sonra gelir.
Tavsiyeleri gerekçeli olarak verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Clarion CZ215E yada Alpine CDE-180RR
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2020, 07:31:58 »
Tavsiyem bulabilirseniz Clarion Cz703E

Çevrimdışı Carisma70

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2020, 05:17:19 »
Tavsiyem bulabilirseniz Clarion Cz703E
Cevap için teşekkürler ancak bulamadım. ayrıca Alpine cde180 için sıfır satış da kapanmış.
cz 215e alacağım yada  cihaz alamyı erteleyeceğim. Alpine tek seçenek olsaydı gözüm kapalı alacaktım ama Clarion biraz daha pahalı ; fiyatını hak eder mi? Alpine yorumlarındaki "soft"  ses  karakteri bana  daha uygun gibi geliyordu.
Sonuç olarak Clarion cze 215E alayımmı  neden?  (itekleyen olursa alacağım cesaret lazım :D )

Çevrimdışı Carisma70

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2020, 03:59:06 »
zc215e alınmıştır, sırf meraktan :D
Tayland üretim; japon olur mu diye umudum vardı olmadı. (artık bu saatten sonra teyp vs. de  japon malı olur mu , olmaz sanırım). en azından Çin malı olmaması iyidir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Carisma70

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2020, 04:19:13 »
ilk izlenim: fabrika ayarlarıyla bile güzel ses. usb mp3 şarkıları gerçekten iyi, farketmediğim/duymadığım sesleri farkeder oldum. Clarion'nun "görünüşü çirkin" imajını yıkmak için uğraştıkları belli kesinlikle Alpine den daha iyi bir estetik var.
Sonuç olarak, Benim gibi müziği, ses kalite ve tonlamasına önem veren ancak teknik detayları bilmeyenler, anfi vs. ile uğraşmak istemeyenler  için - daha önceki araştırıp okuduklarımı da dikkate alarak- şunu  diyebilirim; Clarion ve Hertz Coax alarak amacınıza zahmetsizce  ulaşabilirsiniz.

caraudiohifi