caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Subwoofer - Sistem tavsiye edermisiniz  (Okunma sayısı 354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elektrox

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 28
  • Samet ŞİRİN
Subwoofer - Sistem tavsiye edermisiniz
« : 06 Ocak 2020, 22:04:50 »
Merhaba arkadaşlar.
Fiat linea aracım var.
Teyp: orjinal
Ön kapı: 2 orjinal hoparlör 17cm + 2 adet benim eklediğim ucuz tweeter
arka kapı: 2 adet pioneer 1610f 16cm + 2 adet benim eklediğim ucuz tweeter
tpa3116 çinden alma 14.4voltta 2ohm 50watt rms, 4ohm 35watt rms civarı gücünde bass amfisi
megaworks thx550 sistemine ait 20cm 8+8ohm çift bobin 150watt subwoofer var.

anfinin gücünü çakmaklıktan alıyorum 15amper, teybin anfi entegresi girişinden line out alıp amfiye girip kullanıyorum.
Arka koltuk yatık olduğunda sistemden memnunum ne öldürüyor ne güldürüyor. Koltuğu kaldırdığımda ise subwoofer kayboluyor çok az belli belirsiz ses geliyor  :D sedan araçların genel problemi.

Çok bütçem yok en azından koltuk normal halindeyken bass sesi gelecek bir subwoofer bakıyorum.
JBL Cs1214- GT5-12, Soundmagus sm12p, bm audio V-1266XRF aklıma yatan ürünler 20-25cm hoparlörler daha çok ilgimi çekiyor ama sedan araçta bass duyamamaktan korkuyorum. spl ci değilim sq her zaman tercihim ama bütçem kısıtlı :) birde amfi gerekecek sanırım. Bu ölçüde ne önerirsiniz. Bu işin sonu yok biliyorum amfi, kablo set, kapasitör, teyp vs gidiyor ama elimdeki sistemle fazla orjinali bozmadan çok para harcamadan ne yapabilirim.  Teşekkürler.
Fiat Linea 2011 1.3Mjet

SAMSUN

Çevrimdışı Skyflyer

• Buzzer
  • *
Ynt: Subwoofer - Sistem tavsiye edermisiniz
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2020, 17:33:34 »
JBL SC-1214 ya da Soundmagus SM-12P alabilirsin. 250-300 rms civarı bi de mono amfi gerekli. AUDİOMAX MX 500.1DB öneririm.

Çevrimdışı Elektrox

• Buzzer
  • *
  • Samet ŞİRİN
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2020, 21:43:10 »
Öneriniz ve vakit ayırdığınız için teşekkürler. Audiomax markası piyasadaki pek çok ürününe vermesi mümkün olmayan değerler yazarak aklımda kötü yer etti. Sizin önerdiğiniz ürünü inceledim 2x30amper ve d class olması ile vaat ettiği değerleri verme ihtimali var. Nasıl bilirsiniz markayı, ürünü kullandınız mı?

SM-12P alsam 2 ohm da sıkıntısız sürebilir mi acaba?
birde bu fiyat civarlarında SOUNDMAX SX-600.1D var bunla audiomax arasında fark varmıdır kalite olarak.
Fiat Linea 2011 1.3Mjet

SAMSUN

Çevrimdışı Skyflyer

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2020, 02:43:14 »
SM-12P kullandım. Tatmin etmedi SM-30D aldım. Onu da değiştirdim. SM-12P alırsan amfi 2 ohmda çalışacak. JBL alırsan 4 ohmda çalışacak onu da göz önünde bulundurmalısın. Dediğin Soundmax amfi daha iyi olur.

Çevrimdışı Elektrox

• Buzzer
  • *
  • Samet ŞİRİN
« Yanıtla #4 : 12 Ocak 2020, 09:44:05 »
Amfiyi soundmax sx-600.1d aldım. Evde 20cm 150watt subwoofer a bağladım. İyi ses veriyor daha araca montaj etmedim. 4ga kablo set bakıyorum. Eldeki subwoofer la bir deneyeceğim yeterli performans alırsam onla devam edeceğim alamazsam soundmagus sm-12p alacağım sanırım.
Fiat Linea 2011 1.3Mjet

SAMSUN

Çevrimdışı Elektrox

• Buzzer
  • *
  • Samet ŞİRİN
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2020, 19:06:42 »
merhaba arkadaşlar. Merak eden olursa soundmagus sm-12p subwoofer, soundmax sx-600.1d bass amfi, clifford cf-kit035 4ga kablo seti ile sistemime montaj ettim.

Sistem fena olmadı ama istediğim verimi de alamadım. Nedeni şu; orjinal teyp'in ses çıkış entegresine sinyal giriş kısmından paralel alıp bass amfisi için lineout yaptım. teypden bass ı +2 lere aldığımda bass iyi vuruyor ama kapıdaki 4 hoparlördende bass arttığı için seste bozma yapıyor. Kapıdaki kolonların bass ses vermesini istemediğim için -5 e aldığımda bass ı bu seferde mono amfiye yeterli sinyal gitmiyor.

Çok masraf  yapmadan bir şeyler yapalım diyoruz bu sefer iyi verim alamıyoruz her şey zincir halkası gibi hep bir zayıf halka kalıyor. kapıdaki hoparlörlere hpf filtre yapabileceğim teyp ihtiyacım ortaya çıktı, yada 4 kanal amfi. Tercihimi teypden yana kullanacağım sanırım.
Fiat Linea 2011 1.3Mjet

SAMSUN

Çevrimdışı Skyflyer

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2020, 17:11:05 »
Deck çevici kullanabilirsin. Amfiden de LPF ayarı yaptın mı tamamdır.

caraudiohifi