caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Deck çevirici voltaj ayarı yardım  (Okunma sayısı 130 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetoguz8

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 22
Deck çevirici voltaj ayarı yardım
« : 04 Aralık 2019, 21:26:52 »
Massive - MS01 çeviricisi kullanıyorum bilen bilir.Voltajlar sonda yani 6v ben sesten pek memnun değilim çünki ana ünite orjinal ve değişemiyorum çerçeve bile yok.(araç clio 4 st icon) amfiden gain kıstım sesi 20 ye kadar açabiliyorum 20'de de bazı şarkılarda bozuyor 1 kademe düşürüyorum şarkının bazı kısımlarında cızırdıyor 1 kademe daha düşürmek zorunda kalıyorum.Kimi şarkıda max 16 ya kadar açabiliyorum 17 yapınca bozmaya başlıyor.Aynı kolon aynı amfiyi önceki aracımda kenwood bt305 de kullanıyordum hep volume 30 a kadar açıyordum bütün şarkılarda prüzsüz net ve yüksek bir ses alıyordum.En iyi ayarı nasıl yapabilirim ? voltajı biraz düşürüp gain arttırsam ? İhtiyacım olan tek şey yüksek ses, bozulmayan bir ses.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2019, 21:41:53 Gönderen: ahmetoguz8 »

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Deck çevirici voltaj ayarı yardım
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2019, 08:33:37 »
İhtiyacınız olan şey işlemci, arabaya teyp takamıyorsanız işlemci almanız gerekli, deck çevirici ile ne yaparsanız yapın istediğiniz sesi alamazsınız.

Çevrimdışı ahmetoguz8

• Buzzer
  • *
  • Yas: 22
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2019, 15:45:05 »
İhtiyacınız olan şey işlemci, arabaya teyp takamıyorsanız işlemci almanız gerekli, deck çevirici ile ne yaparsanız yapın istediğiniz sesi alamazsınız.
Peki uygun fiyatlı ne önerirsiniz ? şimdi tweeter yoktu aracımda tweeter da ekledim ön camların yanlarına ufakta olsa ses kalitesi arttı ama sesi açınca yine bazı şarkılarda cızırtı yapıyor aynı tweeter ı evde kullanıyordum aynı müzikleri dinliyordum sesinide açıyordum bozma cızırdama vs hiç olmuyordu.Babam android teyp alalım diyor ses kalitesi açısından bir fark olur mu ? en azından uygulama vs kurarım
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2019, 15:46:40 Gönderen: ahmetoguz8 »

Çevrimdışı civic2242

• Midrange
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2020, 12:08:20 »
merhaba,
çoğu orjinal andoridlerde de anfi çıkışı olmadığından yine çevirici kullanacaksınız.sesi çok açmak istiyorsanız gainleri kısmanız gerekiyor maallesef çevirici ile böyle oluyor.
Honda civic hb Fk2 1.8  orjinal ana ünite. Massive ms h01 deck çevirici, ön arka orjinal hoparlör, audison connection rca, prolink 4mm2 subwoofer kablosu,35mm2 kaynak kablosu, cadence 200amper digital göstergeli sigorta, 42lt özel yapım akustik sünger kaplı kapalı kutuda re audio sr 15D4 subwoofer, jbl 600.1 anfi.

caraudiohifi