caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem  (Okunma sayısı 77 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 37
Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem
« : 04 Aralık 2019, 02:16:58 »
Herkese merhaba arkadaşlar.Aracıma bir sistem yapmak istiyorum.Aracımın kendi ana ünitesini değiştirmeden ve ön direkleri kesme veya ekleme yapmadan kendi hoperlör yuvalarını kullanarak bir sistem kurmak istiyorum. Sq bir sistem için bütçem yetmiyor lakin spl olmasında da bir sakınca görmüyorum.Zira yükses desibellerde müzik dinlemeyi ve bass frekans yoğunluğunda müzik tarzlarını seviyorum. Sizce nasıl bir sistem toplamam hangi markaları kullanmam gerekir. Bu arada aracıma izolasyon yaptıracağım bütçem ayrı olarak hazır. Evime yakın olduğu için özen hifi ye montaj yaptırmayı düşünuyorum. Sistemin aktif olma zorunluluğu yok iyi bir pasif sistem de olabilir. Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ad Soyad:
İkamet:
Meslek: Hava limanı bilet satış personeli
Hobiler:Müzik Müzik Müzik ve müzik
Aracın Markası:Citroen C4 Hb 2012 Dizel Otom.
Sistem Bileşenleri:Henüz yok tavsiye bekleniyor :(

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 39
Ynt: Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2019, 09:22:14 »
1- Ana ünite değişmeyeceği için size işlemci şart.

2- Direkler kesilip biçilmeyecek, orjinal hoparlör yuvaları kullanılacağı için 3 yol bir sistem mantıklı görünüyor. Ayrıca 3 yol bütçeniz için daha mantıklı bir seçim.

4- Bütçe gözünüzü korkuttuğu için spl hedeflemeyin, sq en doğru seçimdir. Önemli olan sadece gümbür gümbür bass sesleri dinlemek değil, doğru olan tüm frekansları duyabilmektir. Yani siz sq sistem kurduğunuzda da doğru ayarlarla gayet tatminkar bass sesler elde ederken diğer frekanslar da bass uğultusu altında ezilmeyecek.

5- Bütçeniz doğrultusunda size tavsiyem ikinci el ürünlere yönelmenizdir.

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2019, 16:18:28 »
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.İkinci el konusunda koonu ile ilgili çok tecrübesiz olduğum için biraz korkuyorum.İkinci el ürün alırken dikkat etmem gereken bir kkaç nokta kkonusunda tavsiye verebilirmisiniz. Foorumumuz içerisinde pazar bölümünde sizce şu an bana hitab eden seçenekler varmıdır ? Tekrar tekrar vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Ad Soyad:
İkamet:

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2019, 20:28:12 »
Ben forumda tecrübeli olmadığım için pazar yeri ilanlarda eski forum üyelerimizin ilanları hangileri hangi ilanlarla ilgilenmem gerekli tam anlayamıyorum.Pazar yerinden bana tavsiye edebileceğiniz ilanlar olabilirmi ?
Ad Soyad:
İkamet:

caraudiohifi