caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem  (Okunma sayısı 537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 38
Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem
« : 04 Aralık 2019, 02:16:58 »
Herkese merhaba arkadaşlar.Aracıma bir sistem yapmak istiyorum.Aracımın kendi ana ünitesini değiştirmeden ve ön direkleri kesme veya ekleme yapmadan kendi hoperlör yuvalarını kullanarak bir sistem kurmak istiyorum. Sq bir sistem için bütçem yetmiyor lakin spl olmasında da bir sakınca görmüyorum.Zira yükses desibellerde müzik dinlemeyi ve bass frekans yoğunluğunda müzik tarzlarını seviyorum. Sizce nasıl bir sistem toplamam hangi markaları kullanmam gerekir. Bu arada aracıma izolasyon yaptıracağım bütçem ayrı olarak hazır. Evime yakın olduğu için özen hifi ye montaj yaptırmayı düşünuyorum. Sistemin aktif olma zorunluluğu yok iyi bir pasif sistem de olabilir. Tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ad Soyad:
İkamet:
Meslek: Hava limanı bilet satış personeli
Hobiler:Müzik Müzik Müzik ve müzik
Aracın Markası:Citroen C4 Hb 2012 Dizel Otom.
Sistem Bileşenleri:Henüz yok tavsiye bekleniyor :(

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 40
Ynt: Opel Astra k 7000 tl ye kadar sistem
« Yanıtla #1 : 04 Aralık 2019, 09:22:14 »
1- Ana ünite değişmeyeceği için size işlemci şart.

2- Direkler kesilip biçilmeyecek, orjinal hoparlör yuvaları kullanılacağı için 3 yol bir sistem mantıklı görünüyor. Ayrıca 3 yol bütçeniz için daha mantıklı bir seçim.

4- Bütçe gözünüzü korkuttuğu için spl hedeflemeyin, sq en doğru seçimdir. Önemli olan sadece gümbür gümbür bass sesleri dinlemek değil, doğru olan tüm frekansları duyabilmektir. Yani siz sq sistem kurduğunuzda da doğru ayarlarla gayet tatminkar bass sesler elde ederken diğer frekanslar da bass uğultusu altında ezilmeyecek.

5- Bütçeniz doğrultusunda size tavsiyem ikinci el ürünlere yönelmenizdir.

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Aralık 2019, 16:18:28 »
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.İkinci el konusunda koonu ile ilgili çok tecrübesiz olduğum için biraz korkuyorum.İkinci el ürün alırken dikkat etmem gereken bir kkaç nokta kkonusunda tavsiye verebilirmisiniz. Foorumumuz içerisinde pazar bölümünde sizce şu an bana hitab eden seçenekler varmıdır ? Tekrar tekrar vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Ad Soyad:
İkamet:

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2019, 20:28:12 »
Ben forumda tecrübeli olmadığım için pazar yeri ilanlarda eski forum üyelerimizin ilanları hangileri hangi ilanlarla ilgilenmem gerekli tam anlayamıyorum.Pazar yerinden bana tavsiye edebileceğiniz ilanlar olabilirmi ?
Ad Soyad:
İkamet:

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2019, 09:10:37 »
bütçeyi bir tık artırabilirseniz o ufak ''tıkın'' deli gibi daha iyi sonuç vereceği bir sistem kurabilirsiniz,mesela:

1) İkinci el Helix P six dspli anfi
2) Hec BT modül
3) Urc2a kumanda
4) Alpine PDX M6 mono

bu ürünlerle birlikte şunları yapabilirsiniz:

1) işlemci olduğu için teybinizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz
2) 6 kanal anfide olduğu için üstelik 120rms gibi güce sahip , önleri ful aktif arka kapıları pasif bir sistem kurabilisiniz (arkaları kısararak önlerin sahnesini bozmayacak şekilde en iyisi olur tabi)
3) hec bt modülü + kumanda ile beraber kumandadan 1 tuş ile ister teyp ister bluetooth üzerinden telefonunuza bağlanabilirsiniz buda aracın teybini,orijinalliğini bozmadan yapmanıza müsade eder

bu bluetooth bağlantısını basit normal bağlantılar gibi düşünmeyin çok high tech bir sistem ve direk digital olduğu için aracınızın teybinden çok daha üstün performans sunacaktır yeni trend bu sistem zaten,sıkılınca kumandadan geri teybe bağlanabilirsiniz,aynı kumandadan volume ve sub volume ayarlayabilirsiniz

4) pdx çok pratik bir mono, ister 4ohm ister 2ohm +600 gerçek rms değere sahip olduğu için hemen hemen tüm subları rahatlıkla çaldırır

5) burası en güzel noktası,her iki anfide son güncel tech seri olduğu için çok kompakt ve ikiside çoğu arabanın koltuk altlarına sığıyor benimkiler clio aracın sağ ve sol koltuk altlarında öyle bagajı iptal edecek bir kargaşaya sebeb vermiyor

sizi biraz yönlendirmiş /ürünümü satmak için reklam yapıyormuşum gibi olacak ama yukarıdaki tüm eşyalar bende var ve ben bu takıma hayrandım,maalesef şirket aracımızın anlaşması bitti yeni firmada kıl ve bu ürünleri değerlendiremiyorum ilgilenirseniz güzel bir fiyata yardımcı olurum.

geriye almanız gereken öne ve arkaya komponent + subwoofer tabi şunu söyleyebilirim bu sistemi güzel ikinci el komponent,sub,yalıtım montaj derken tahmin ediyorum size 11-13bin arası bir rakama çıkar ama gerçekten değer

Çevrimdışı PolatÖztürk

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2019, 21:16:45 »
Uzun yazin ve onerilerin icin cok tesekkur ederim.Malesef butcem 7000 tl yi kesinlikle gecemiyor.Soylediginiz sistem aklima cok yatti aslinda hem kompakt hem kaliteli ve bilesenler kucuk ve kullanisli.Sanirim kesinlikle anlattiginiz tarz onler aktif surulerek arkalari pasif yaparak bir sistem olacak.Lakin ayni sizin soylediginiz yoldan giderek daha uygun fiyatli ikinci el dsp li amfi ve comp bakiyor olacagim sanirim.Kumanda ile iki farkli sistem arasinda gecis olayi gercekten dusunmedigim bir secenekti.Tesekkur ediyorum.
Ad Soyad:
İkamet:

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2019, 12:13:28 »
Uzun yazin ve onerilerin icin cok tesekkur ederim.Malesef butcem 7000 tl yi kesinlikle gecemiyor.Soylediginiz sistem aklima cok yatti aslinda hem kompakt hem kaliteli ve bilesenler kucuk ve kullanisli.Sanirim kesinlikle anlattiginiz tarz onler aktif surulerek arkalari pasif yaparak bir sistem olacak.Lakin ayni sizin soylediginiz yoldan giderek daha uygun fiyatli ikinci el dsp li amfi ve comp bakiyor olacagim sanirim.Kumanda ile iki farkli sistem arasinda gecis olayi gercekten dusunmedigim bir secenekti.Tesekkur ediyorum.

rica ederim ne demek, farklı bir tavsiye için özelden mesaj attım bilginize

caraudiohifi