caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: 2 amfi çıkışlı ana ünite ve tesisat önerisi  (Okunma sayısı 102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan burgu

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
2 amfi çıkışlı ana ünite ve tesisat önerisi
« : 11 Temmuz 2019, 00:03:04 »
Selamın aleyküm arkadaşlar. 2014 model fiorino ve Fiat larda bilinen Bosch marka ana ünite var. Ön kapılarda 13 cm hoparlör, ve bir de dalga geçer gibi küçücük tweeter var( resimini koydum). Arka köşelerde 10cm ne tür olduğunu bilmediğim hoparlör var. Ben bu ana ünite yerine 2 amfi çıkışlı bir ana ünite planlıyorum. 2amfi çünkü muhtemelen 4 de hoparlör çıkışı olur. Bu 4 hoparlör çıkışına ön kapılardaki 16cm (13cm ama kasnakla 16cm takılıyor) ve arkadaki 10 cm lere ana üniteden güç vermeyi planlıyorum. 2 amfi yerine de 1 adet 4 kanal, 1 adet 2 kanal amfi. Bagajada pandizot yaptırarak 4 adet midrange, bagajada 20 cm(20cm çünkü bagaj küçük) subwoofer koymayı düşünüyorum. 4 kanal amfi ile 4 adet 20cmlik midrangeleri beslemeyi düşünüyorum. 2 kanal amfi ile de subwooferı.

Soru 1:
    2 amfi çıkışlı bir ana ünite önerirseniz çok iyi olur. 2.el anaünite de sıkıntı değil. Bütçe ana ünite için maks. 300.

Soru 2:
     4 ve 2 kanal amfi tavsiyelerinizi bekliyorum. Watt değerleri olarak hiç bir fikrim yok. Bütçe olarak en fazla ikisi için 500. 2.el tamir görmeyen amfi uygun olur.

Soru 3:
 Midrange olarak hangi marka önerirsiniz? Ben test videolarında Reiss ve for-x hoşuma gitti. Tavsiyelere açığım.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 00:06:43 Gönderen: Hasan burgu »

caraudiohifi