caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: F/P Sistem Önerisi  (Okunma sayısı 144 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baitarian

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 14 Haziran 2019, 12:52:25 »
Merhaba arkadaşlar. Aracım Opel Insignia. Standart ses sistemi kötü olmasa da, aracımda müzik dinlemeyi daha keyifli hale getirmek istiyorum. Üstündeki teyp kullanışsız ve kalitesiz, şunu almak istiyorum:

https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/opel-insignia-android-7-1-2-multimedya-2gb-ram-pro-seri-438810654

Cihazın kapasitesi 4*50 watt. Bu değerle uyumlu, temiz ve net ses alacağım, bass derinliği güzel bir sistem toplamak istiyorum. Limit elbette ne kadar düşük olursa o kadar iyi, zaten ekran için bile bayağı harcama yapmam lazım. Aslında ilk tercihim amfi+subwoofer ile sistemi denemek, memnun olmazsam kapı hoparlörlerini değiştirmek. Çünkü kapı hoparlörünün sesi çok kötü değil. Hali hazırdaki dandik ünitede bile fena ses vermiyor.

Bu duruma göre önereceğiniz bir ekipman var mı? Tavsiyeleriniz benim için çok önemli, şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Baitarian

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2019, 23:30:38 »
 :(

Çevrimdışı Hasan burgu

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2019, 22:46:36 »
Aracınızda tam olarak kaç tane hoparlör mevcut? Yeni anaüniteye ne kadar hoparlör çıkışı varsa onları. Mesela anaünitenin 4×50 w çıkışı var. Yani 4 hoparlör. Ve ön kapılarda toplam 4 hoparlör olduğunu var sayarsak anaüniteye bu 4 hoparlörü bağlayabilirsiniz. Arka tarafta da 4 hoparlör düşünürsek bu hoparlörleri güçlü ve kalitelileriyle değiştirip 5 kanal anfi bağlanır. 4 kanal arkadaki 4 hoparlöre diğeri de subwoofera. Bu şekilde yaparsanız gayet iyi performans alırsınız. Tabi montaj ve kaliteli ürün kullanımı da oldukça önemli.

caraudiohifi