caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Yalıtıma Giriş  (Okunma sayısı 152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ozgur_

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 10 Haziran 2019, 18:42:06 »
Herkese merhaba,

Aracım 2013 Polo GTI, bayramda can sıkıntısından arabayı söktüm hafifletmek amacıyla, sonra bari toplarken ses yalıtımı yapayım dedim; fakat bu konuda bilgi ve tecrübem sıfır. Bu iş için kafamda 1000 tl ayırdım, işçiliğini ben yapacağım zaten, aracın son halinin fotolarını atayım, daha da sökmeyi planlıyorum:

Radyo ve klimayı geçici olarak söktüm, orta konsolu sökmeye çalışıyorum, en son bulduğum bir video üzerinden ön göğüsü komple söküp orayı da yalıtmayı planlıyorum

Sökmeye çalıştığım bölge, epey zorlandım, teknik döküman buldum sökmek için ama yine de zor yav

Halıyı da sökeceğim için yolcu koltuğunu da söktüm

Ön yolcu kapısı trimini de söktüm; fakat kapı içine erişebileceğim bölge epey dar, ayrıca airbag sensörüne kaza anında olumsuz bir etki yaratabilir mi emin olamadım

Aynı darlık arkada da mevcut

Arka minder altı boş, buraya da lazım

Bu bölge Allah’ın emri zaten :)

Tavanın çoğu sunroof zaten, geriye kalan kesimde de yalıtım var ama boşlukları ince bir şekilde doldurmak isterim

Bagaj kapağı ve trimi, bişeyler yapılabilir belki

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 39
Ynt: Yalıtıma Giriş
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2019, 22:17:13 »
Merhaba

İzolasyon konusunda fiyat/performans ürünü erkurt yalıtım. Sizin bu iş için ayırdığınız bütçeye göre erkurt kullanabilirsiniz.

Daha kaliteli yalıtım ürünleri de mevcut ancak epeyce fiyatlı.

Uzak durmanız gereken ürün bitüself. Sakın denemeye bile kalkmayın.

Ürün tedariği ve uygulama desteği için powergti nickli arkadaşımıza ( Burak ) özel mesaj atabilirsiniz.

Çevrimdışı Hasan burgu

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2019, 23:05:35 »
Eğer İstanbul'da iseniz Subigarage var ve ses yalıtımı ve hifi müzik sistemi yapıyor. Bir uğramanız iyi olur.

Çevrimdışı Ozgur_

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2019, 01:25:25 »
Merhaba

İzolasyon konusunda fiyat/performans ürünü erkurt yalıtım. Sizin bu iş için ayırdığınız bütçeye göre erkurt kullanabilirsiniz.

Daha kaliteli yalıtım ürünleri de mevcut ancak epeyce fiyatlı.

Uzak durmanız gereken ürün bitüself. Sakın denemeye bile kalkmayın.

Ürün tedariği ve uygulama desteği için powergti nickli arkadaşımıza ( Burak ) özel mesaj atabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim :) bitüseldi epey tavsiye etmişler, sebebini öğrenebilir miyim? Bide firex tarzı ürünler var yanmaz...

Erkurt alsam sadece yalıtım için yeterli olur mu?

Çevrimdışı Ozgur_

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2019, 01:26:09 »
Eğer İstanbul'da iseniz Subigarage var ve ses yalıtımı ve hifi müzik sistemi yapıyor. Bir uğramanız iyi olur.

Subi işine girersek parasal olarak çıkamayız :)

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Yas: 39
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2019, 08:56:14 »
Bitüself su izolasyon malzemesidir. Ses izolasyonu için hele araba gibi bir ortamda kullanılması hem zaman hem para kaybı. İlk sıcak mevsimde bitüselfin ziftleri akacak yapıştığı bölümlerden açma yapacak. Uyguladım biliyorum, ben yandım sen yanma uyarısı bu.

Firex sünger dışarıdan gelen sesleri azaltır. Erkurt araba saç kalınlığını arttırarak teneke seslerini azaltır. Pahalı bir arabada kapı kapanırken tok bir ses duyarsınız ya, kendi arabanızın kapısına erkurt uyguladığınızda o tok kapı kapanma hadisesini siz de göreceksiniz.

Çevrimdışı maximusti

• Midrange
  • Yas: 29
    • Büyük Hilmi
  • Facebook:: yalcinozzz
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2019, 13:37:21 »

1000 tl bütçe ayıran kişiye subigarage önermek  :D :D :D
Ses Sistemi: Not Found.

Çevrimdışı Hasan burgu

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2019, 20:33:20 »

1000 tl bütçe ayıran kişiye subigarage önermek  :D :D :D

Görmedim yada dikkat etmedim. Özür dilerim. Ama bence 1000 TL'ye anında yapılmaz malzemeleri zamanla alıp sonra yapılırsa daha iyi olur

Çevrimdışı allegro

• Midwoofer
  • Yas: 49
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2019, 14:00:44 »
O arabaya bitüself olmaz.
.....

Çevrimdışı Ozgur_

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2019, 10:55:00 »
Beyler, herkese teşekkür ederim. Şimdilik planım firex, erkurt ve bariyerli adepan ile bişiler yapıcam. Üşengeçlik geldi ve soyulu gezmekten sıkıldım :D tavan, kapılar, arka koltuk altı, sütunlar be bagaj bölmesine yalotım yapacağım, arabanın halı yalıtımı epey kalın gözüküyor zaten. Şu video beni acayip etkiledi ama:

https://youtu.be/8FJnGjjxJDc

Bariyerli adepan kapıya ağır gelir mi? Hafta sonu istanbulda bir arkadaştan erkurt temin edip sonrasında adetaştan gerekli malzemeleri alacağım. 1000 tl yi umarım geçmez :)

caraudiohifi