caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Kenwood bt304  (Okunma sayısı 209 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deicide

• Tweeter
  • **
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 04 Haziran 2019, 09:22:35 »
Bu teyp hakkında bilgisi olan varmi tavsiye eden varmı
8650 bt ile aradaki fark nedir pioneer  satıp kenwood almak ne kadar  mantıklı.
Araçta 1 takım  20cm mobass 1 takım forx tiz. xetect mono 1500.1 audison sr4. herzt bas var

Çevrimdışı ferhat2160

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2019, 08:49:06 »
Cd çalar hariç geri kalan aynısı KDC-X5200BT
Menü karışık gelebilir ekran animasyonu basit ve itici gelebilir lakin 13 band eq 2way ve 3 way seçenegi ön arka kabinler için ayrı ayrı frekans kesme ayarları olması kenwood cihazı ses olarak daha iyi bir ürün yapıyor çektiğim deneme videosu evde Jvc csv6945 ovaller kasasız halde boş olarak bağlı. Eski bir pioneer cı olarak pioneer eskisi gibi cihaz yapmıyor 90lı yıllardaki cihaz kalitesi yaklaşık şu 10 yıldır yok 50 serisi modelleri çin üretimi tamam avrupa için üretilenlerle pek fark yok ama avrupa için üretilenden yapısal olarak daha zayıf ve kalitesiz üretiliyor.

Kenwood cihaz alacaksanız kesinlikle teyp beslemesine koruyucu filitre takmalısınız aracınızda dinamo veya tesisat sorunu varsa parazit yapar bende test yaparken elimdeki ups den bozma 250wat adaptörün çıkış voltajının dalgalandığını fark edince yaşadım cıhaz çalışıyor lakin ses çıkışından dijital bir parazit sesi geliyordu bu bağzı yabancı form ve youtube videolarındada anlatılmış ama nedenini pek çözen yok gibi elimde ikinci bir adaptör daha vardı güç olarak daha küçük 15 wat kadar onu bağladım onun çıkış voltajında dalgalanma olmadığı için parazit sesinden eser yoktu ve üzerinde akım ölçeri sayesinde kenwood teybin ciddi anlamda (eski teybime göre) az akım çektiğni gördüm.

Cihazı amazon.de den aldım yaklaşık 780 tl gibi bir maliyeti oldu.

Videoyu kesinlikle kulaklıkla dinlemelisin ayrıca ovaller boş yani kasasız basları duyamazsın gece çekimi yaptığım için seside fazla açamadım mecburen youtubenin telif istemeyen  dandik 44khz 16bit mp3 leri ile çekmek zorunda kaldım o dandik mp3 lerde kenwood üzerinde bu şekilde çalıyor ve videoda alamadığın stereo ses efektleride var bu sebeple kesinlikle canlı canlı dinlemeni tavsiye ederim. Cihaz kesinlile çin üretimli falan değil endonezya üretimi.

https://youtu.be/W5tttOpnDXs

Kenwood cihazlar için detaylı teknik bilgilerde buradan ulaşabilirsin.

https://www.kenwood.eu/car/receivers/all/
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2019, 12:37:43 Gönderen: ferhat2160 »

Çevrimdışı deicide

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2019, 10:01:11 »
Anladigim kadariyla parazit yaparsa rca ya şasé vericez pioneer  teyplerin bazilarinda oldugu gibi.
Yani bu bt 304 tavsiye ediyonuz.seste baya bi değişim  olur.
ilk firsatta videoyu kulaklikla dinlicem

Çevrimdışı ferhat2160

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2019, 12:24:13 »
Rca ya degil besleme 12 volt besleme girişine takılmalı şok bobin diyod ve kondansatör gurubu ile oluşturulan besleme filitresi yani aslında aracın kendi elektrik tesisatındaki sorunu bu filitre ile sönümlendirmiş oluyoruz.  kaliteli teyp ve amfiler arasındaki rca için eger bilinçli döşenen bir tesisatsa filitre takılmamalı çünkü sesin kalitesini bozacaktır. Araçlarda hele yeni nesil araçlarda bir çok şey elektrik motorlu koltuk ayna gibi en basitinden bunlardan kaynaklı tesisat sorunlarında bile beslemeye parazit sinyaller gelebilir bunu önlemek için besleme filitresi takmada fayda var 90 yıllardaki teyplerin hemen hemen hepsinde hatta en dandiğnde bile vardı bu filitrelerden yeni cihazlarda konulmaması kötü olmuş

Çevrimdışı ferhat2160

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Haziran 2019, 12:30:16 »
Dediğim filitre şu şekilde

Rca ya şase vermek teypde olan arzayı yada rca kablosundaki yada amfideki arızayı tamir etmeden yadatesisatın yerini düzeltmemek için yapılan tembel işi bir yöntem :D

Çevrimdışı deicide

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2019, 14:32:30 »
Anladım. Ben Şu  ana kadar böyle  bi parça  kullanmadim bi sıkıntıda  cikmadi herhangi  bi ses falan.bilgi için saol

Çevrimdışı ferhat2160

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Haziran 2019, 18:47:35 »
Sıkıntıların bir çoğunu peşin peşin önler bu filitre hem cihazı korur hem ateşlemeden kaynaklı parazit sorunlarını engeller tesisatda oluşan ters emk akımı bu filitre sayesinde teybe ulaşmaz eskiden 90 lı yıllarda kullanırdık.

Çevrimdışı deicide

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2019, 10:38:35 »
Gecenlerde bi video izledim telefondan kontrol ediyordu herseyi telden yapiyodu.bu uygulamayi nasıl buluruz

Çevrimdışı deicide

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2019, 10:41:44 »

Çevrimiçi BOMBACI MÜLAYİM

• Midwoofer
  • Yas: 25
Ynt: Kenwood bt304
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2019, 16:24:12 »
Gecenlerde bi video izledim telefondan kontrol ediyordu herseyi telden yapiyodu.bu uygulamayi nasıl buluruz
Var play store de "Kenwood remote" programın ismi.

Çevrimdışı ferhat2160

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2019, 02:35:56 »

Aslında daha çok rahat rahat 13 band eqo yu ayarlamada işe yarıyor detaylı ses ayarları teyp üzerinden yapılabiliyor teyp üzerinde olupda yazılımda olmayan kısımlarda var bu konuda yazılımı geliştirmeleri lazım biraz takoz kalıyor ayarlar mevzusunda  onun haricinde uazktan kumanda misali işe yarıyor

Teybin menüsünü çözemeyenler içinde kurtarıcı niteliğinde iş görür.

caraudiohifi