caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: ## Oval Hoparlör Tavsiyesi ##  (Okunma sayısı 4063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı timekeeper

• Midwoofer
  • Yas: 26
Ynt: ## Oval Hoparlör Tavsiyesi ##
« Yanıtla #15 : 31 Temmuz 2013, 22:52:08 »
O hoparlörü kullandım. İyi diyenlerin kıstası ne bilmiyorum. Benim gördüğüm, teyp çıkışından hiç de öyle abartılacak derecede iyi bir ses alınmıyor. Amfiye bağlayınca bambaşka oluyor hoparlör.

Ki benim kullandığım teyp 4x50 peak rms.

Bir de o modelin tr'de satılanları 60w rms.

Çevrimdışı T.C. l3c0

• Subwoofer
  • *
  • Yas: 25
  • Facebook:: cakirtunga
« Yanıtla #16 : 31 Temmuz 2013, 23:24:19 »
Kenwood ben bildim bileli hep karakteristik olarak sert benim için. Onun yerine muadil Alpine yada Hertz ovaller daha mantıklı. Yada Pioneerin sadece 6975 v2 kağıt konili olanı bence bunlar daha makbul olur
Ana Unite =》Pioneer 9650mp
Rca =》Focal Er5 x3
Dagitici =》Audison Sfd 41
Stereo amp =》 
Mono   amp =》Helix DB 1000.2
Front speaker =》 Hertz Hsk 163 (old)
Rear speaker =》  Hertz Hsk 165 (old)
Subwoofer =》      Hertz Hx 300 x2 (old)
Cap =》Loading..
Cable =》Loading..

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Yas: 28
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #17 : 01 Ağustos 2013, 01:31:08 »
Kenwood ben bildim bileli hep karakteristik olarak sert benim için. Onun yerine muadil Alpine yada Hertz ovaller daha mantıklı. Yada Pioneerin sadece 6975 v2 kağıt konili olanı bence bunlar daha makbul olur
ömer kağıt koni ve süspansion benimde aklımda fakat belli bir bütçe var ve kasa ben değilim :)
Kenwood'un bu modeli olmaz mı diyorsunuz şimdi ?Aslında kenwood pioneerden iyidir ya abd'de adamlar pioneer'in yüzüne bile bakmazlar mesela ..
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2013, 01:33:03 Gönderen: VenomTR »
Pioneer DEH-7450SD _ Forwell OP1500 mono AMP _ JBL GTO 75.4 stereo AMP _ RE audio SX15 Subwoofer _ Hertz HSK-165 Midrange _ Boss Audio 2 farad Cap _ Stinger 4awg set . . .

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2013, 18:31:41 »
Hertz'in teyp çıkışında çalabilecek oval hoparlörlerinden tavsiyeniz var mı peki ?
Pioneer DEH-7450SD _ Forwell OP1500 mono AMP _ JBL GTO 75.4 stereo AMP _ RE audio SX15 Subwoofer _ Hertz HSK-165 Midrange _ Boss Audio 2 farad Cap _ Stinger 4awg set . . .

Çevrimdışı ladacı8086

• Subwoofer
  • *
  • Yas: 21
  • Volkan - Team RE AUDİO
    • LadacıVolkan
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2013, 18:37:51 »

Teybiniz ne merak ettiğimden soruyorum. 4*50 watt RMS biraz fazla geldi bana :)
Ana Ünite: Pioneer DEH-9600MP
Adaptör: Pioneer CD-UB100
Woofer: RCF W160
Woofer Amp: Audio System Twister F2-500
Woofer Amp: Audison LRx 2.500
Tweeter: ...
Tweeter Amp: JBL GTS-180X
Subwoofer: Rockford Fosgate P312D4
Subwoofer Amp: ...
Güç Kablosu: ...
Rca Kablo: Stinger
Akü: Varta 74 Ah + Optima Red Top + Exide 200 Ah Jel
İzolasyon: Erkurt

-----------------------------------------------------
http://ladacivolkan.blogspot.com/

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #20 : 01 Ağustos 2013, 19:25:20 »
Arkadaslar hertz oval fiyatlarını araştırdım da 150Tl den aşağı yok hepsi büyçeyi aşıyor .Beklenti sert karakterli olmaması kafa şişirmeden net tiz seslere yönelik olmasıydı fikrim Sony'e kaymaya basladı .Sony'lerin fazla altlara inmeden çalması tiz sesleri çok güzel gercekten hala arayıştayım  :-\
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2013, 19:28:41 Gönderen: VenomTR »

Çevrimiçi barishrocker

• Subwoofer
  • *
  • Yas: 30
  • Erhan BARIŞ Karakaya - sınıf öğretmeni
    • CarAudioHiFi Facebook Sayfamız
  • Facebook:: barishrocker
« Yanıtla #21 : 01 Ağustos 2013, 19:54:19 »
Ford araçların orijinalinde Sony coax oluyor galiba. Arkadasin Mondeo aracına kenwood double,mono amfi,38cm rf p2 ve orjinal hoparlorler ile cok iyi performans almıştık. Evde de kullanıyorum ev tipi eski Sony hoparlör memnunum ama bilemiyorum gene de..
CarAudiHiFi Genel Forum Kuralları: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=324.0
Yeni Üye Olan Arkadaşların Dikkatine: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=201.0
Pazar Yeri İlan Açma Kuralları: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=60.
Foruma Fotoğraf Yükleme(Resimli Anlatım): http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=32.0
Çok Sayıda Fotoğrafı Tek Seferde Ekleme: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=2133.

Lütfen forum başlıklarına dikkat ederek ve forum kurallarına uyarak konu açın. Özelden sistem tavsiyesi istemezseniz sevinirim, benim bilgim de kısıtlı..

Çevrimiçi TanerÖzcan48

• Genel Moderatör
  • Subwoofer
  • Yas: 36
  • Herkes hakettiği gibi yaşıyor
« Yanıtla #22 : 01 Ağustos 2013, 20:54:22 »
cadence xenith serisi ovallari de çok başarılı. kafa şişirmeyen temiz bir sesi var. Fiyatı da uygun.
Ana ünite: Pioneer Avh-p7900dvd
Donanım:Pioneer XDV-P9/ Btb-200/ ıb-100II/ ub-100
İşlemci:Audison Bitone
Media player:Western Digital

Tweeter: Audison TH-1.5 Violino
Midrange: Audison TH-3.0  Voce
Woofer  :  2 x Audison TH-6.5 sax
Subwoofer: 2 x Jl audio 10W7

TW+MR Amp :   Audison Th Quatro
Woofer  Amp   : Audison Th Due
Subwoofer Amp: Audison Th Uno

Alt Yapı:
TW+MR kablo: Audison S-214
WF+SW kablo :Audison S-210 / cadence 8awg
Güç: Audison MP 1/0 (0awg) PF-2BK(2awg) power kablo
ana sigortalık(300ah)Audison SFH 11WP 
sigorta dağıtıcı: SFd 41C+BFD 41
Capasitör:Audison SSF 0.8 +FSF 1.0+ Cadence 5f
Cap.aks:Audison BCA 32DGT
izalasyon:Dynamat

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #23 : 03 Ağustos 2013, 15:44:54 »
Ford araçların orijinalinde Sony coax oluyor galiba. Arkadasin Mondeo aracına kenwood double,mono amfi,38cm rf p2 ve orjinal hoparlorler ile cok iyi performans almıştık. Evde de kullanıyorum ev tipi eski Sony hoparlör memnunum ama bilemiyorum gene de..
Sony'ler ses konusunda temiz ve güzel gerçekten barış, hassasiyet olarak diğer markaların gerisinde gibi görünsede araç içerisinde kulağa çok hoş ve tatlı gelen temiz sesleri oluyor genelde .

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #24 : 03 Ağustos 2013, 16:40:53 »
cadence xenith serisi ovallari de çok başarılı. kafa şişirmeyen temiz bir sesi var. Fiyatı da uygun.
xenith serisine baktım iyi görünüyor taner abi .Komsunun aracına dün tekrar baktım da arkada 16cm lik hoparlör yerleri var oraya oval bağlamam için ya sacı kesmem gerekecek yada uygun bir kabin hazırlatmam gerekecek .s
Ben direkt montaj için 16cm lik coax alsam sanırım daha iyi olacak hem ovaller kadar sert çalmaz .
16cm lik coax tavsiyesi olan var mı teyp çıkışı için ?
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2013, 16:41:54 Gönderen: VenomTR »

Çevrimdışı T.C. Desperado404

• Midrange
  • Yas: 27
« Yanıtla #25 : 03 Ağustos 2013, 16:45:30 »
Pioneer ovaller bence başarısız özellikle 6994s modeli tecrübe ile sabittir kenwood yada alpine tavsiye ederim.
Yan cehennem yan, geliyoruz yan yan.

Çevrimdışı timekeeper

• Midwoofer
  • Yas: 26
« Yanıtla #26 : 07 Ağustos 2013, 12:42:05 »

Teybiniz ne merak ettiğimden soruyorum. 4*50 watt RMS biraz fazla geldi bana :)

yanlış yazmışım. 4*50 peak

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #27 : 07 Ağustos 2013, 16:22:25 »
Bu arada oval yerine pioneer ts-a1674s modelini almaya karar verdim .bir satıcı ile anlaştık bayramdan sonra alışverişi yapacağız .
Yardımcı olan olmayan herkese Teşekkürler iyi bayramlar ..

Çevrimdışı VenomTR

• Midwoofer
  • Bülent ÖZTÜRK
« Yanıtla #28 : 02 Eylül 2013, 04:04:04 »
Bu arada hoparlörler alındı bağlandı dinlendi .Başka arkadaslara fikir olması açısından düşüncemi yazayım .
Arka cam altına önce çeşitli marka ve modellerden oval düşünülmüştü fakat hem fader kontrolden front - rear denge ayarında sıkıntı çıkaracağı için hemde bass tercih edilmediği için 6" hoparlörde karar kılındı .

Pioneer teyp çıkışından besleneceği için rms değerlerine sadık kalmak istedik ve araştırmalar sonucu 3 yol olan ts-a1674s modelinde karar kıldık .hoparlörler geldi montajını yaptım ve sonuç tamda beklediğimiz gibiydi ..

fader balans ayarlarını yaptıktan sonra hpf 100hz den kestik grafik eko'dan tizleri yüksek tutuldu ve ben bu hoparlörlerin tizlerini çok sevdim çın çın kulağa işliyor arkadan efektler dalga dalga geliyor :-)
ve inanın amfiye hiç gerek bile yok teyp ses seviyesi 60'a kadar açılmasına müsade ederken siz sesi en fazla 35 açabiliyorsunuz ve bu kademede hoparlörler fazlası ile hakkını veriyor ztn .yüksek ses sağlığa zarar :-)

uzun lafın kısası bu modeli düşünen arkadaslara tavsiye ederim  ;)
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2013, 04:10:14 Gönderen: VenomTR »

Çevrimiçi barishrocker

• Subwoofer
  • *
  • Yas: 30
  • Erhan BARIŞ Karakaya - sınıf öğretmeni
    • CarAudioHiFi Facebook Sayfamız
  • Facebook:: barishrocker
« Yanıtla #29 : 02 Eylül 2013, 22:23:55 »
Coaxial ovale göre daha temiz ses veriyor bence de iyi tercih olmuş..eski mondeoların orjinal coaxlarını çok beğenirdim ben de..
CarAudiHiFi Genel Forum Kuralları: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=324.0
Yeni Üye Olan Arkadaşların Dikkatine: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=201.0
Pazar Yeri İlan Açma Kuralları: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=60.
Foruma Fotoğraf Yükleme(Resimli Anlatım): http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=32.0
Çok Sayıda Fotoğrafı Tek Seferde Ekleme: http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=2133.

Lütfen forum başlıklarına dikkat ederek ve forum kurallarına uyarak konu açın. Özelden sistem tavsiyesi istemezseniz sevinirim, benim bilgim de kısıtlı..

caraudiohifi