caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Tesisatım Hakkında  (Okunma sayısı 302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okutlu

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 22 Ocak 2019, 00:55:59 »
Cümleten selam olsun arkadaşlar forumda yeniyim çözümüne varamadığım bir konu hakkında tecrübenize danışmak istiyorum

Aracım opel corsa, ana ünite alpine 72-bt çift amfi çıkışı olan bir teyp,araçta iki adet amfi var. bir tanesi soundmax3000 4 kanal modeli buna soundmax 30 cm subwoofer ve ön kapılarda olan bir takım vibe midbass girildi
diğer amfi ise soundmagus vs90.4 bunda ise iki takım 650 w piooner var netice şu ki ben teybi açtığımda yaklaşık 45 saniye sonra sesi kendiliğinden yükseliyor ve sabitleniyor başka bir hareket yok ve amfinin biride saniyelik bile olsa diğerinden daha geç açıyor buradan bir yere varabilir miyiz ? teypte crossover özelliği yok diye biliyorum

Bir diğeri ise subwooferden istediğim verimi alamıyorum. müziğin sesi ile doğru orantılı yükselmiyor hep altta kalıyor teypten açabilirim fakat istediğim denge bu değil amfiden yapılan ayarlarında hiç bir sorun yok yeteri kadar açtık gibi kablolama konusunda mı bir sıkıntı var dersiniz ? bir öneriniz fikriniz varsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı toxin6606

• Midrange
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 28
  • Patlak aporlör
Ynt: Tesisatım Hakkında
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2019, 18:08:20 »
Merhaba teyibin beslemesini sokup takin benim fikrin teyple ilgili bu skinti bass taki gecikmeyi cozemessiniz 5 kanal tek amfi olsaydi bunu hissetmezdiniz amfilerin markasi aynida olsa gecikme olur islemcisiz cozmesi cok zor hatta cozende gormedim ama bass frekansini tutabildiniz kadar yuksek tutarsaniz birazdaha az hissedersiniz ama islemci kullanimi gibi sorrund bir ses almak zor ben pasif sistemde ayarlamayi cok guzel yapmistim ama sub a gelince geciklemeler vs islemciye girdim islemci muzik isinin herseyi kolay gelsin
Ana unite:Alpine cda-137bti
islemci.   : bit one
Stero amp:Morel mps4.400
Stero amp:rockford p4004
Mono amp:edison 1100ab
Alt yapı:focal er3
Islemci rca lar mps silver el yapımı
0awg kaynak kablosu
180 ah varta
72 ah mutlu
72 ah inci
Subwoofer: rockford fosgate p3 punch 12 bazen grand zero gzhw18 xspl
Midbass:Herzt hsk 165
Midrange:morel cdm 880-herzt mp.70.3
Tweeter :carrozzeria ds-234B

Çevrimiçi selcukhm

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 34
Ynt: Tesisatım Hakkında
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2019, 16:26:13 »
Subwoofer'daki gecikmeyi aktif sistemde işlemciyle bile çözemeyen var. Mevcut sisteminizle gecikme sorununu çözeniz zor görünüyor.

Elinizdeki 4 kanal amfiye bağlı subwoofer'dan performans beklemeyin. Çaldığı kadarla yetinmenizi tavsiye ederim

Amfilerin birinin diğerinden geç açılmasını sorun olarak görmeyin. Benim mono bir saniye kadar stereo'dan önce açılıyordu.

caraudiohifi