caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Dip ses problemi  (Okunma sayısı 167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elninom

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 13 Ocak 2019, 11:44:00 »
Merhabalar
Aracın navigasyon ünitesini değiştirdim ve android ekran taktırdım. Araçta  fabrikasyon bose ses sistemi mevcut (hoparlör, amfi, subwoofer). Android navigasyon ünitesini taktırdıktan sonra ön tweeterlardan tıss diye dip sesi gelmeye başladı. Mute deyken ses gidiyor, 1 şiddetine arttırınca dip sesi gelmeye başlıyor. Sesi arttırsam da sonuna kadar açsam da ses şiddeti aynı kalıyor hiç artmıyor. Yan kapı hoparlörden böyle ses yok sadece ön tweeter. Videosu da şöyle

http://sendvid.com/jca4u402

Bu sesi nasıl çözebilirim? Amfide hiç bir ayar yok, androidi takmadan önce böyle bir problem yoktu.

Çevrimdışı tarkanbocu

• Tweeter
  • **
  • Yas: 39
  • Facebook:: https://www.facebook.com/tarkanbocu
Ynt: Dip ses problemi
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2019, 01:13:40 »
Bu sesi kesebileceğini sanmıyorum ucs Pro ses işlemcisinde bu sesi kesen özellik var onun dışında bi çözüm olduğu düşünmüyorum ana üniteyle alakalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
pioneer avh x 8550 pioneer gm 904 pioneer ice fd forx 6000,1 2adet önde power bas 3 yoluu mid arkada dragster midrande ve midbaslar wibe teweter toplam 8 adet akü 3üjel 55a 1 165 a diğerleri 90 a

Çevrimdışı selcukhm

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 34
Ynt: Dip ses problemi
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2019, 08:14:59 »
Android takıldıktan sonra amfiye ayar yapıldı mı?
Gain eşitlemesindeki ayarsızlık da buna neden olabilir.

Çevrimdışı elninom

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2019, 08:45:13 »
Maalesef amfide gain ayarı yok fabrikasyon bose anfisi var. Herhangi bir ayarı yok. Acaba bir aparat takılarak ses şiddeti ve parazit giderilir mi? Hi/lo converter gibi?

caraudiohifi