caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Ana unite tablet kullanıyorum,kalite sorunu...  (Okunma sayısı 879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veli125

• Tweeter
  • **
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
Ana unite tablet kullanıyorum,kalite sorunu...
« : 18 Aralık 2018, 11:23:16 »
merhaba dostlar. aracimda orjinal teyp var. blaupunkt track cd çalar li ve aux girisi yok. haliyle cd devri bitmesi ve aux girisi olmamasi nedeniyle kullanmaktan vazgeçtim. ancak orjinal olmasi, consol rengi olmasi ve yol bilgisayari kontrollu oldugu icin sokmedim. onun yerine consola tablet yapıştırdım kulaklik çıkışından stereo ve mono amfilere girdim. aracta sadece 4 kapi hoparloru ve 400rms bass var. ancak sorun şu ki orjinal teypde cd çalarken ses kalitesi, canlilik ve bass lar cok iyidi. ama tabletten dinlerken ayni kalite, canlilik yok. birisi bana dediki tabletlerin ses cikis voltajı, teyplere gore düşük o yuzden dir dedi. bende bu duzeltmek için ses işlemcisi bakıyordum ki 2.el leri dahi 1000tl. bende vazgecip alternatif ürün arayışına girdim.  simdide equalizer lar fark ettim. acaba alsam tabletin çıkışların da iyileşme olurmu. powerbass, clarion, pioner,aciko gibi.
sizlerden tavsiye istiyorum. equ tavsiye edermisiniz. yoksa farkli ürün mu. alirsam ise yararmi

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 39
Ynt: Ana unite tablet kullanıyorum,kalite sorunu...
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2018, 11:51:22 »
Ana üniteniz anfilerinize ne şekilde bağlı?

Hi level input ile mi?

Deck çevirici + RCA ile mi?

Çevrimdışı veli125

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2018, 13:59:11 »
Ana unitem tablet. haliyle tabletin kulaklik cikisindan rca kablo ve y kablo ile direk amfilere girdim. arada baska birsey yok.
—-------
orjinal teyp direk kapi hoparlor lerine bagliydi güzel bass ve ses veriyordu. simdi tablet ve amfi var ama kapi hoparloru orjinal teyp deki gibi bass vurmuyor. amfi olmasına rahmen istedigim sonucu alamadim
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 14:11:47 Gönderen: veli125 »

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2018, 21:37:41 »
Kapılarda orjinal hoparlör mü var?

Yoksa mid takımı mı taktınız?

Çevrimdışı veli125

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2018, 22:13:45 »
aynı araçdan vardı onda  jbl compenant takımı vardı. o zamanda tablet ve amfilerim aynıydı o zamanda aynı düşük kalitede ses alıyordum. şimdiki bu araçta kapılarda ne var bilmiyorum ama büyük ihtimal orjinaldir. orjinalde 4 tane 16cm hoparlör ve 4 tiz bulunuyor. tizler sürücülü bir nevi compenant diyebiliriz

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2018, 10:57:41 »
Eğer kapılarda orjinal hoparlör varsa anfi kullanmak mantıklı değil. Orjinal hoparlörleri anfi kullanarak büyük ihtimalle yakarsınız.

Kapılarda mid takımı varsa, anfi üzerinden frekans kesimleri ile oynayarak daha gövdeli çalmasını sağlayabilirsiniz. Yine de kullandığınız mid takımına göre baslı çalıp çalmama karakter meselesi. Mid takımlarının geneli orta frekans sesleri vermek için tasarlandığı için çok baslı çalmıyor, bas işi subwooferda genelde. Ama alırsınız 20cm lik hertz mid takımı subwoofer aratmayacak şekilde baslı çalar.

Sizin durumu çözebilmek için sistem bileşenlerini, bağlantılarını bilmek gerek.

Çevrimdışı dvjbpm

• Tweeter
  • **
  • Favori Music
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2018, 12:38:51 »
Tabletin yada telefonun ses çıkışı çok düşük olduğu için verim alamazsınız.Aracın orjinal teybini değiştirmek istemiyorsanız deck çevirici rca bağlantısı yapılması gerekir.Ayrıca usb aux içinde orjinal teybe takılan aparatlar var digital music changer adı bu toplam 200-300 gibi rakama biter sizin işiniz.

Çevrimdışı veli125

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2018, 21:43:01 »
Eğer kapılarda orjinal hoparlör varsa anfi kullanmak mantıklı değil. Orjinal hoparlörleri anfi kullanarak büyük ihtimalle yakarsınız.

Kapılarda mid takımı varsa, anfi üzerinden frekans kesimleri ile oynayarak daha gövdeli çalmasını sağlayabilirsiniz. Yine de kullandığınız mid takımına göre baslı çalıp çalmama karakter meselesi. Mid takımlarının geneli orta frekans sesleri vermek için tasarlandığı için çok baslı çalmıyor, bas işi subwooferda genelde. Ama alırsınız 20cm lik hertz mid takımı subwoofer aratmayacak şekilde baslı çalar.

Sizin durumu çözebilmek için sistem bileşenlerini, bağlantılarını bilmek gerek.

1. amacım çok ses vermek değil kaliteli ses almak
2. aynı hoparlörlere orjinal teybi bağlayınca daha basslı ve kaliteli çalıyor.  ama amfi ile tablet bağlayınca orjinal teyp kalitesi alamıyorum
 yani hoparlörler aslında istediğim sesi veriyor da tablet+ amfi lerden kaliteli ses alamıyorum

Çevrimdışı veli125

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2018, 21:50:59 »
Tabletin yada telefonun ses çıkışı çok düşük olduğu için verim alamazsınız.Aracın orjinal teybini değiştirmek istemiyorsanız deck çevirici rca bağlantısı yapılması gerekir.Ayrıca usb aux içinde orjinal teybe takılan aparatlar var digital music changer adı bu toplam 200-300 gibi rakama biter sizin işiniz.

baska bir arkadaşta aynısını söyledi tablet,telefonlar teyplere göre daha düşük voltaj  oldugu için teyp gibi ses alamazsın dedi. işte bende onu soruyorum tablete ne bağlarsam sesi teyp gibi olur. işlemcilere baktım çok pahalı. acaba equalizer lar iş görür mü powerbass var mesela ama ne işe yarar bilmiyorum.
 orjinal teype aux yapılamıyor. kullanıcı forum ve face grubunda binlerce kişi araştırık yurt dışı tüm forumlarda dahil imkansız demişler. o yüzden orjinal teyp işi yaş. tek çarem tablet :)
önereceğin başka aparat cihaz varmı

caraudiohifi