caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: anfi ayarı ve bilgisi yardım lütfen.  (Okunma sayısı 284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı chuckmak

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 16 Nisan 2018, 10:13:07 »
Merhabalar on kapılarda infinity 500 mü 5000 li mi bir şey vardı geçen sene 550 tl ye almıştım. sub olarak 1000w jbl var anfide edison 905f var ses ayarı yaptırdım ama baştan savma iş yaptılar açıkcası pek beğenmedim biraz kurcaladım ama beceremedim neyin ne işe yaradığını bilmediğim için.. oto teybim dobl ekran necvox.. sizden ricam hangi vidanın neyi ayarladığını neyi nasıl yapmam gerektiğini anlatmanız teşekkürler..

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2018, 10:20:05 Gönderen: chuckmak »

Çevrimdışı m.b.t

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 38
  • Fatih
Ynt: anfi ayarı ve bilgisi yardım lütfen.
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2018, 14:27:47 »
Amfiler hakkında forumda bolca bilgi var.Bir göz atın.
Ana ünite (Belirsiz?)
Sony xm gs100,
Alpine pdx F4,
Helix e136 esprit,
Morel tw1 x 2 takım,
Focal 27v2 veya 33v2 alınık..

Çevrimdışı chuckmak

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2018, 15:46:58 »
Amfiler hakkında forumda bolca bilgi var.Bir göz atın.

şöyle gelen cevapları o kadar seviyorum ki anlatamam, google da yazsam anfi hakkında bilgi diye çıkar zaten, foruma da bir göz gezdirdim tabi ki ancak buraya üşenmeyip bu konuyu açıp bir de cevap bekleme sabrını gösteriyorum ki, anlattığım anlatabildiğim soruna ürüne birebir bilgi bulabiliğ detaylı bir yönlendirme alabilmek, arkdaşın biri roadstar bılmem kac anfı bılmem kac ney component bılmem kac w sub bağlamış onun yapacağı ayarla benim ki bir ise kapatıp gideyim konuyu o zaman..

ama benım üşenmeyip hala da üşenmeyip bu cevabı yazmamdaki amaç hani belki benim gibi üşenmeyip engin tecrubelerini direct bana uygun ve benım bılgı sevıyeme gore anlatır, üstüne araç teyp ayarı olsun baka bi ayar olsun bişeyler söyler.. yoksa aratırım anfı ayarı nasıl yapılır diye bin tane şey çıkar

Çevrimdışı m.b.t

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 38
  • Fatih
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2018, 04:42:18 »
Senin gibi bir çok arkadaş gelip aynı senin gibi amfi hakkında soru soruyorlar.Elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz.Ama zahmet edipte önce önceki bilgileri açıp okumuyorlar.Sadece hazır istiyorlar.
Halbuki amfilikatörler ana başlığı altında gain nedir?Hpf nedir?full nedir?hepsi anlatılmış.inan bana %70 çözersin.önce ne işe yaradıklarını öğrensen ayarlar kısmınızda biz anlatırız.hatta o konu bile bir sürü yazılıp çizildi.
Özelden sana bir kaç bilği atacam
Ana ünite (Belirsiz?)
Sony xm gs100,
Alpine pdx F4,
Helix e136 esprit,
Morel tw1 x 2 takım,
Focal 27v2 veya 33v2 alınık..

Çevrimdışı chuckmak

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2018, 08:50:49 »
Senin gibi bir çok arkadaş gelip aynı senin gibi amfi hakkında soru soruyorlar.Elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz.Ama zahmet edipte önce önceki bilgileri açıp okumuyorlar.Sadece hazır istiyorlar.
Halbuki amfilikatörler ana başlığı altında gain nedir?Hpf nedir?full nedir?hepsi anlatılmış.inan bana %70 çözersin.önce ne işe yaradıklarını öğrensen ayarlar kısmınızda biz anlatırız.hatta o konu bile bir sürü yazılıp çizildi.
Özelden sana bir kaç bilği atacam
ben sizi gayet anlıyorum, şu yaşıma kadar çeşitli forumlar kullandım yazdım çizdim benden önce aynı soruyu soran onlarca kişi oldugunu da tahmın edıyorum araştırmam sonucu öğrendiğim şeyler var tabiki dedimya biraz araştırdım diye

gain= hoparlar ses arttırma güçlendirme
hpf= bu hoparlorlere tiz ve ya bass ağırlık kazandırma
bass bost= sup'un vuruş şiddeti
lpf= sup'a uğultu,ses,genişlik kazandırma

subsonic= anlayamadım hala
sw vol= sub ses seviyesi
eQ= bunu bulamadım bi yerde ?

bunları az çok biliyorum zaten ama dediğim gibi ayar yapamıyorum bi şarkı açıyorum yapıorum başka bi şarkı açıyorum distortiona giriyor, ya da basın toklugunu sertlıgını sadeliğini ayarlıyamıorum, teybın sesi 40 max. gaini hpf yi kapatmama rağmen 35 de distortiona giriyor oysaki ilk zamanlar ayarlarımı yapan arkadaş gayette güzel ayarlamıştı her seyı lakın bulamıyorum elemanı :)

istiyorum ki ses 40 da bozmasın önlerden tizi fazla olmadan max ses alayım sub u da tok uğultusuz ayarlayayım gerisi remote kontrolden yukseltıp alcaltayım bu kadar...

edit: subsonic ve anfideki EQ frekanslarım ne olmalı ?

birde teypde böyle bir ayar var bu nasıl olmalı (resmi internetten buldum) ?

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2018, 09:38:54 Gönderen: chuckmak »

caraudiohifi