caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Pioneer AVH-8700BT dip ses sorunu  (Okunma sayısı 1145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 07 Ocak 2018, 23:46:24 »
Forumu uzun süredir takip ediyorum fakat yeni katıldım aranıza.benim bir sorunum var avh8700 ana ünitem var amfimi kurmadan önce ön kapılardan tisslama sesi vardi volume 6 7 seviyelerinde müzikle birlikte kayboluyor bu ses mutede dahil bu ses var.tesisatımı kurdum alpine mid takımı mevcut suan kapılarda ve aynı ses devam ediyor.fakat çözemedigim sadece ön çıkış ve ön rca larda var bu dip ses.digicoma mail attık +1db gürültü normal denildi ama bana normal gibi gelmiyor.unite sorunlu olabilirmi bu modeli kullanan arkadaşlarda varmı bu ses.
Amfi 4 kanal pioneer
1takım alpine mid ve jbl subwoofer besliyorum kablolar ayni yerden gitmiyor focal rca ve audison hoparlor kablolari mevcut tesisatım.
Konuyu sorunlarınız ve çözümleri bölümüne açtım bu konuyu silcektim fakat silemedim kusra bakmayın
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2018, 01:24:43 Gönderen: Ersan35 »

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2018, 09:31:12 »
kardeşim sorunun ve çözümü şu şekilde tahminim:

1) Pioneer teyplerde Pico fuse yani Pico sigortası diye lannet birşey var, muhtemele o yanmıştır.

sorun normalde sistem bağlanır takılır ise olmuyor, rca bağlarsan ve sökmezsende olmuyor ama ne zamanki anfi bağladın ve rca kullandın ve teyp açık pozisyondayken deneme amaçlı ayar amaçlı her ne sebeb olursa olsun teypten yada anfiden rcalardan birini sökersen (teyp açıkken) bu sigorta atıyor.

yani atıyorum adam anfiyi bağlarken laa dur bir rca çekeyim acep sağı hakketden sağamı bağladım deyip teyp açıkken sol rca çekerse sigortanız atıyor ve zemin sesi başlıyor.

2) bunun çözümü birkaç yol ile olur.

A) Digicom'un bayiilik verdiği bir lokasyonda montaj yaptırdıysanız direk Digicom ile temasa geçip arkadaş benim pico sigortamı attırmış lütfen tamir edin diyebilirsiniz.

B) siz herhangi bir tamircide içindeki sigortayı yeniletebilirsiniz.

C) rca çıkış noktalarından hepsini bir güzel teyp şasesine bağlantı yaptırırsınız

gibi:http://www.diymobileaudio.com/forum/general-car-audio-discussion/125557-pioneer-pico-fuse-work-around-quick-question.html

geçmiş olsun..

Çevrimdışı haldun

• Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 20
  • Yas: 36
  • Facebook:: haldun.keceli
Ynt: Pioneer AVH-8700BT dip ses sorunu
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2018, 10:40:55 »
Aracınızda 8700 e bağlı roadstar marka navigasyon box kullanıyormusunuz?
Focal KX3 - Focal E 25 KX - Audison TH Quattro - Audison Thesis Due - Zapco DC 1100.1 - JL audio 500/1 - Helix P10W - Audison Bitone - Bit Play HD SSD - Zapco DC 750.2 - Audison Alt Yapı

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2018, 17:24:55 »
Rca sorunu yaşamadık montaj yapan yere rca ları teyp kapalı iken çıkarmasını söyledim sigorts atar zaten dedi konuyla ilgili bilgisi varmış zaten motor sesi degil mute den volume 7 seviyelerine kadar gelen bi ruzgar sesi gibi tıs sesi.1 ay amfisiz kullandım ön çıkışlarda sorun vardı amfiyi taktıktan sonra ise ses dahada arttı.buarada evet roadstar navigasyon box var ürünle birlikte gelmişti sorun navigasyon modülümu aynı sorunu yaşadıniz sanırım.

Çevrimdışı allegro

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 48
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2018, 10:23:21 »
Kronik,kesılmesı zor.
Ne kadar markasız,no name,zurna niteliğinde ürün varsa hepsine gıcığım,tamamı insanları kazıklamak için üretilmiş beş para etmez para tuzaklarıdır..isimlerinide yazacağım ama moderatör kızar....

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2018, 12:51:15 »
Kronik,kesılmesı zor.
Bu seride olan bi sıkıntımı ?

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2018, 13:21:15 »
roadstar aparatı devreden çıkarmanız kolaysa bir deneyin, Haldunun belliki bir tecrübesi olmuş yönlendirecekti ama ondan cevap gelene kadar deneyebilirsiniz sökmeyi ve aradan çıkarmayı.

Çevrimdışı BOMBACI MÜLAYİM

• Midwoofer
  • Yas: 24
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2018, 13:33:35 »
Loudness,bass boost vs açıksa kapatın teypten ekoyu flat yapın kesimleri amfiden yapın bir de böyle deneyin bende de vardı teybin bütün ayarlarını kapattım kesildi Pionner kullanan bir kaç arkadaşta da aynı problemler vardı böyle bir ortak noktaya vardik şükür kesildi zemin sesi.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2018, 13:35:39 Gönderen: BOMBACI MÜLAYİM »

Çevrimdışı haldun

• Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 20
  • Yas: 36
  • Facebook:: haldun.keceli
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2018, 16:05:38 »
Rca sorunu yaşamadık montaj yapan yere rca ları teyp kapalı iken çıkarmasını söyledim sigorts atar zaten dedi konuyla ilgili bilgisi varmış zaten motor sesi degil mute den volume 7 seviyelerine kadar gelen bi ruzgar sesi gibi tıs sesi.1 ay amfisiz kullandım ön çıkışlarda sorun vardı amfiyi taktıktan sonra ise ses dahada arttı.buarada evet roadstar navigasyon box var ürünle birlikte gelmişti sorun navigasyon modülümu aynı sorunu yaşadıniz sanırım.

roadstar navi box u sök, problem ortadan kalkacaktır, senden haber bekliyorum.
Focal KX3 - Focal E 25 KX - Audison TH Quattro - Audison Thesis Due - Zapco DC 1100.1 - JL audio 500/1 - Helix P10W - Audison Bitone - Bit Play HD SSD - Zapco DC 750.2 - Audison Alt Yapı

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2018, 19:20:25 »

roadstar navi box u sök, problem ortadan kalkacaktır, senden haber bekliyorum.
En kısa zamanda deneyip sonucu yazıcam teşekkür ederim.

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2018, 18:22:59 »
Uzun süre ilgilenemedim araç ile yeni deneyebildim.Navigasyon box bağlantısını söktük ses kesildi.Haliyle navigasyon kullanılmıyor şuan.Roadstar box ile dip ses var peki ne kullanıp sesi etkilemiyecek sekilde navigasyon çalıştırabiliriz bu teypte ?
« Son Düzenleme: 03 Mart 2018, 18:24:25 Gönderen: Ersan35 »

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Yas: 38
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2018, 19:34:54 »
Android auto, apple carplay var o teypte.
Navigasyon ile uğraşmaya deymez.
3 Yol Aktif Sistem

Ana Ünite: Pioneer Carrozzeria DEH-970
Woofer: Morel Maximo Ultra 602
Tweeter: Morel Maximo Ultra 602
Subwoofer: Re Audio SRX 12
Tweeter Anfi: Alpine PDX F6
Woofer Anfi: Alpine PDX F6
Subwoofer Anfi: Alpine PDX M6

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #12 : 03 Mart 2018, 21:11:58 »
Hiç kullanmadım o özelliği açıkçası telefonumu bluetooth üzerinden bağlıyorum ama denicem teşekkür ederim..

Çevrimiçi bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Woofer
  • Yas: 38
« Yanıtla #13 : 03 Mart 2018, 21:49:52 »
Çok şey kaçırıyorsunuz. Navigasyon artık eski moda.
Açın apple carplay ya da android autoyu, sesli komut, güncel harita herşey karşınızda.
3 Yol Aktif Sistem

Ana Ünite: Pioneer Carrozzeria DEH-970
Woofer: Morel Maximo Ultra 602
Tweeter: Morel Maximo Ultra 602
Subwoofer: Re Audio SRX 12
Tweeter Anfi: Alpine PDX F6
Woofer Anfi: Alpine PDX F6
Subwoofer Anfi: Alpine PDX M6

Çevrimdışı Ersan35

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2018, 01:47:56 »
Hocam denedim ama bağlantı kuramadım.uygulamayı indirdim usb üzerinden telefonumu bağladım uygulamaya girdim herhangi bir tepki olmadı siz kullaniyorsunuz sanırım nasıl bağlarım teyp üzerinden yada telefondan yapmam gereken nedir ?

caraudiohifi