caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Ankara'da Montaj hikayesi 2017 passat ...(Ferhat Aydın)  (Okunma sayısı 895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan+

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 33
  • Facebook:: KULLANMIYOR..!
Arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim. Ankara'da montaj için çeşitli tavsiyeler var uzak kaldığım bu işe bir cesaret girdim. Aracım 2017 Passat 3xxx km de sıfır diyebiliriz. Orjinal ses sistemi ortalama bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin edecek düzeyde ve aracın yalıtımı başarılı.

Ses kalitesini artırmaya karar verdikten sonra Ankara'da birçok mağaza gezdim oturdum sohbet ettim, kafama Aydın elektronik yattı ürünlerin bir kısmını bu araştırma ve düşünme aşamasında kendim aldım bir kısmını Ferhat tedarik etti. Şanslı olduğum kısım aklımda yokken Focal X Bam Yalıtım ürününde kampanya vardı ve son 2 kutuyu piyasanın net yarı fiyatına aldım ve aracıma uygulandı kampanyayı duyan bilen dükkana geliyor geç kaldığımı hissettim keşke önce haberim olsaydı eğer fazla kutu olsaydı onlarıda alacaktım arka kapılar kaldı yalıtım için farklı bir ürün gelecekmiş kampanya bekleyeceğim artık :)

ARTILAR
+ Ne yaptığını biliyor, ne yapacağını biliyor.
+ İşçilik sohbet güzel bazen sorularımla darlasam da montaj başladığında ayak altında çok dolaşsam da sağolsun Ferhat arkadaş dikkati dağılmadan işini yaptı. Kapıları sökerken içim gitse de anladım adam söküp takıyor sıkıntı yok :)
+ Fiyatlar uygun.Uygun derken 250 liraya full tesisat satan aksesuarcı fiyatları aramayın dükkanda dandik ürün yok sadece markalı ürünler var.
+ montajın her aşamasında aklınıza takılan veya söyle olsa nasıl olur diye benim gibi aklınızda deli sorular varsa bilgileniyorsunuz. Elimde daha önce almış olduğum sesini dinleyip beğendiğim Hertz HSK165  ve HSK163 serisini taktık Ferhat tonlamasını beğenmedi canım sıkıldı daha iyisi ne olabilir ki  diye düşünürken, denemek için birkaç marka model hoparlör taktık tek tek denedik sonra Focal bambuyu ( Focal Ps 165 F3 ) dinledik birlikte tonlaması ve tizleri çok hoşuma gitti Ferhata Hertz dursun bunu takalım dedim elimde Hertz olduğu için kendi içimde zorda olsa ikna oldum. Araca takıldıktan sonra Ferhatın taktığı geçici bir anfi ile sesi uzun uzun farklı tarz müziklerde dinledim İyiki FOCAL BAMBU almışım tek tek pırıl pırıl şıkır şıkır sesi var Focal Bambunun diyorum. Hertz HSK için son ses açıp full bass sokak sokak gezen adam hoparlörü diyorum artık ( Tamamen Kendi Düşüncemdir Hertz kullanan kimseyi zan altında bırakmak istemem) Kapı yalıtımları yaklasık 4-5 saat sürdü kasnaklar kesildi hoparlörler itina ile kapı paneline ve kapı paneline yerleştirildi.
+araçda kırılan ezilen çizilen veya orjinale çevirmek istediğimde çevrilmeyecek olan parça kablo yok.

GELELİM EKSİLERE...

- Çay makinesi veya ortada çaycı olabilir ( Soğuk meşrubat teklif etti çay varmı diye sormadım ama alışmısız böyle montaj işlemlerinde acıda olsa çaylanmaya )

İLERLEYEN GÜNLERDE YAPILACAKLAR...
"Arka kapılar yalıtım ve komponent takılması
"İşlemci ve anfi ile var olan sistemi güncelleme
"kablo tesisatında iyileştirme

ARACIMA YAPILAN İŞLEMLERİN RESİMLERİNİ PAYLAŞIYORUM...

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1522409371140000.1073742407.178780078836276&type=3
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2017, 01:44:13 Gönderen: Hakan+ »
Yüksek müzik değil kaliteli müzik ruhu doyurur

Çevrimdışı servet

• Midwoofer
  • Yas: 45
Ynt: Ankara'da Montaj hikayesi 2017 passat ...(Ferhat Aydın)
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2017, 07:25:57 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Araç VW Transporter T6

Ana Ünite
Vw uyumlu Oem Android 4.2.2 Double Din

Medya Player
Raspberry Pi3 + Allo Boss DAC + 256 GB USB SSD

Alpine PXA-H800 + RUX-C800

DLS RA40
Dls RC 6.2 Tw.
Audison Voce AV 3.0

DLS A3
Dls RC 6.2 Woofer

DLS A6
2 x Rockford Fosgate P2D4 12 PUNCH 400W Rms

Güç Kablosu
50 mm² 2 AWG kaynak kablosu
Dağıtıcı
Audison Connection SFD 41C

Çevrimdışı haldun

• Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 20
  • Yas: 36
  • Facebook:: haldun.keceli
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2017, 08:32:12 »
Yazınızı okurken keyif aldım, Ferhat'ıda  tebrik ederim, sektör yukarı doğru ivme kazanmaya başladı, Ferhat gibi montajcılar bunun örneğidir bence, Focal'i seçmeniz çok güzel, Hertz'de harika bir marka, zevkler ve renkler meselesi, lütfen ilerleyen aşamaları bizimle paylaşın.
Focal KX3 - Focal E 25 KX - Audison TH Quattro - Audison Thesis Due - Zapco DC 1100.1 - JL audio 500/1 - Helix P10W - Audison Bitone - Bit Play HD SSD - Zapco DC 750.2 - Audison Alt Yapı

Çevrimdışı allegro

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 48
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2018, 17:51:39 »
Güle güle kullanın çok güzel olmuş focal bamm kampanya fiyatı neydi?  Paylasabılırmısınız?
Ne kadar markasız,no name,zurna niteliğinde ürün varsa hepsine gıcığım,tamamı insanları kazıklamak için üretilmiş beş para etmez para tuzaklarıdır..isimlerinide yazacağım ama moderatör kızar....

Çevrimdışı okakarakas

• Tweeter
  • **
  • Yas: 22
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2018, 23:44:05 »
Ferhat Aydın candır içtendir alnının akıyla çalışır doğrusu neyse onu söyler ve uygular Ankara'da tek
Toyota Corolla Ae101 Xe
Pioneer mvh-150ub ana ünite
Audion Apk 165 comp.
Audison Apx 6.5 coax.
Jbl gto 804 bass
Soundmagus h500 5 kanal amfi

Çevrimdışı TanerÖzcan48

• Audiophile Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 27
  • Yas: 40
  • Herkes hakettiği gibi yaşıyor
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2018, 21:55:28 »
Hayırlı olsun keyifli dinlemeler. Ferhat Aydın ,ile  her nekadar yüzyüze görüşme şansım olmasada methini çok duyuyorum.

Focal Audison TR distribitörü Metropolhifi Abdullah bey de sık sık Ferhat tan bahseder. Güzel ve temiz ve itinalı çalışmasıyla müşterilerini memnun ediyor.

Okadar iş çay içmeden yapılırmı yav :))
Ana ünite: Pioneer Avh-p7900dvd
Donanım:Pioneer XDV-P6/Btb-200/ ıb-100II/ ub-100
İşlemci:Audison BitoneHD
Media player:Audison BitplayHD

Tweeter: Audison TH-1.5 Violino-2
Midrange: Audison TH-3.0  Voce
Woofer  :  2x Audison TH-6.5 sax
Subwoofer: 2x Audison TH Basso

TW+MR Amp :  Audison Th Quatro
Woofer  Amp   : Audison Th Due
Subwoofer Amp: Audison Th Uno