caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Jbl w12gti mkıı hakkında bilgi  (Okunma sayısı 1998 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eagle

• Tweeter
  • **
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« Yanıtla #15 : 06 Kasım 2017, 19:31:43 »
Tamamdır teşekkür ettim cevaplar için.

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 7
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2017, 19:57:54 »

Rica ederim Salim kardeşim,

bu arada sanırım adamların neden çift port gibi bir garip yapıyı ve devasa kabini yaptığını anladım,
çift port açıkken 50hz port tune'nun oluyorki bu SPL için avantajlı

tek portu kapatıp tek portlu çalınca port tune ayarın 35.2 oluyorki bu SQL için avantajlı.

son olarakta çift portu birden kapatığında tam anlamıyla safkan SQ bir sub elde ediyorsun.

bence önce LPF 80hz yap,akabinde RTA Analyzer indir app olarak akıllı tlf'na ve kabloları ters bağlayıncamı yoksa düz bağlayıncamı 80hz civarı daha yüksek spl elde ediyorsun bak.

uyarı rtalar genelde eksi olark okur yani -30'u 30 sanma, -25 elbetdeki -30den daha iyi bir değer umarım anlatabildim.

fazıda yukarıdaki testle netleştirince (akıllı telnun mikrofon kısmı sürücü koltuğunda öne bakaraktan olsun)

en sonunda elde ettiğin spl şiddeti artacak o kesin ama yeterli seviyede artıyor ise tatmin ediyor ise bence tek portu hatta komple kapalıyıda dene derim çünkü çift portluda tonlu diyorsan daha ton görmedin diyebilirim :)

Çevrimdışı selcukhm

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 34
Ynt: Jbl w12gti mkıı hakkında bilgi
« Yanıtla #17 : 06 Kasım 2017, 22:44:03 »

Rica ederim Salim kardeşim,

bu arada sanırım adamların neden çift port gibi bir garip yapıyı ve devasa kabini yaptığını anladım,
çift port açıkken 50hz port tune'nun oluyorki bu SPL için avantajlı

tek portu kapatıp tek portlu çalınca port tune ayarın 35.2 oluyorki bu SQL için avantajlı.

son olarakta çift portu birden kapatığında tam anlamıyla safkan SQ bir sub elde ediyorsun.

bence önce LPF 80hz yap,akabinde RTA Analyzer indir app olarak akıllı tlf'na ve kabloları ters bağlayıncamı yoksa düz bağlayıncamı 80hz civarı daha yüksek spl elde ediyorsun bak.

uyarı rtalar genelde eksi olark okur yani -30'u 30 sanma, -25 elbetdeki -30den daha iyi bir değer umarım anlatabildim.

fazıda yukarıdaki testle netleştirince (akıllı telnun mikrofon kısmı sürücü koltuğunda öne bakaraktan olsun)

en sonunda elde ettiğin spl şiddeti artacak o kesin ama yeterli seviyede artıyor ise tatmin ediyor ise bence tek portu hatta komple kapalıyıda dene derim çünkü çift portluda tonlu diyorsan daha ton görmedin diyebilirim :)

Ne subwoofer ne kabinmiş!
@audiokolik ansiklopedi gibisiniz vallahi :)

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #18 : 19 Kasım 2017, 00:04:11 »
Eeee sonuc ne oldu ? Duzeltmeleri yaptiktan sonra ne oldu be bitti merak ettim acikcasi

Çevrimdışı dterkan

• Midwoofer
  • Yas: 42
« Yanıtla #19 : 20 Kasım 2017, 11:50:18 »
( @audiokolik ansiklopedi gibisiniz vallahi :) )
timurcum döktürmüşsün yine :) , senin bilgilerine ve yabancı kaynaklardan bilgi paylaşımına bayıldım :)

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #20 : 20 Kasım 2017, 13:15:55 »
( @audiokolik ansiklopedi gibisiniz vallahi :) )
timurcum döktürmüşsün yine :) , senin bilgilerine ve yabancı kaynaklardan bilgi paylaşımına bayıldım :)

ayıpsın abi :)

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #21 : 20 Kasım 2017, 13:19:36 »
Port kapatarak denemedim. Lpf yi dediğiniz gibi yapınca şiddet de artıyor evet.. Şu an eski haliyle dinliyorum 40 hz da.
W12 gti mkıı hakkında ise bilgi edinmeye çalışıyorum. Kullanıcı az, bu konuyu açtım ama forumda da kullanan yok sanırım. 2.el de ederi ne kadardır merak ediyorum. Fazla satılık yok, olanı da biraz pahalı geldi bana. Sizin fiyatlar konusun da bilginiz var mı?

güzel arkadaşım benim bir türlü anlamadığım nokta 40hz neden lpf ayarladığın? bu bir subwoofer ürünün amacı 30-80hz arasını üstlenmek sizse gidip 40hzde 12 belkide 24db kesim yapıyorsunuz (anfiye göre) buda o subwoofer 35hzde -3db, 40hzde -12 yada -24db demek yani gidip 600hp - 9 vites araç alıp çeyrek gazla 1inci viteste sürüp ulan bu gitmiyor ya demek gibi birşey..

bunu hele birde kullanıyor olduğunuz kabinin port tuningi 50hz olarak düşünürseniz 40hz lpf yapmak anlamsızlığın son noktası oluyor..

Çevrimdışı Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #22 : 20 Kasım 2017, 13:21:22 »
eğer 40hz lpfyi 80hz çıkarınca fazla bass üretiyor buda sizi rahatsız ediyorsa gainleri tahaki tatmin olduğunuz noktaya getirene kadar kısın.

bu arada sub ayarlarınız bu şekildeyse komponent ayarlarınızdanda baya şüphe ettim , nedir ayarlarınız hpf kaçta kestiniz, sistem içeriği nedir ne marka model comp mevcut?

Çevrimdışı cankural

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #23 : 31 Mayıs 2019, 11:22:27 »
eğer 40hz lpfyi 80hz çıkarınca fazla bass üretiyor buda sizi rahatsız ediyorsa gainleri tahaki tatmin olduğunuz noktaya getirene kadar kısın.

bu arada sub ayarlarınız bu şekildeyse komponent ayarlarınızdanda baya şüphe ettim , nedir ayarlarınız hpf kaçta kestiniz, sistem içeriği nedir ne marka model comp mevcut?

Audiokolik kardeşim sen belliki bu konularda bayaa bilgilisin. Konu başlığına bakınca gti w12 mk2 hakkında bilgi vardır diyr girdim ama siz daha çok p1222 hakkında konuşmuşsunuz. Ben yeni gti w12 mk2 aldım ve buna kabin yaptıracağım. Pandizotçuları aradım cihazdan bahsettim biz bilmeyiz abi sen litresini söylersin biz ona göre yaparız diyorlar. Abi diyorum lpf diyorum hertz diyorum port kaç cm olacak diyorum ses yok. Adamlar dümdüz kabin yapıyorlar yani hiçbir değere bakmadan.

Bu durumda benim bu konuyu bir bilene danışıp pandizotçuya herşeyin tam ölçüsünü vermem gerek. Bu konuda yardıma ihtiyacım var yani kutu kaç litre olmalı, port kaç cm, derinliği kaç cm olmalı kutunun içine cam elyaf vs bişey koymalımı koymamalımı. Bana acil yardımcı olursanız sevinirim çünkü yarın kutuyu yaptırmam gerek artık.

Teyp alpine 9855r anfi audison voce 5.1k bass çıkışı 4 ohmda 600 rms. rock hip hop rnb techno gibi çok çeşitli müzikler dinliyorum. Şiddet ve ton bir arada olması tercihim.

caraudiohifi