caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Megane 3 Alpine sistem tavsiye  (Okunma sayısı 2373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı m.b.t

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 39
  • Fatih
Ynt: Megane 3 Alpine sistem tavsiye
« Yanıtla #15 : 03 Mart 2017, 23:55:35 »
 Eğer maddiyat müsayit ise ön kapıya focal ps 130f tavsiyemdir.Bagaja'da jbl gto 804 alıp arkadaşın attığı resimdeki gibi yaptırırsın.Amfi olarak'da audison sr5 mantıklı.Ses kalitesini artırmak içinde işlemci alırsın.3 yol aktif yapar dinlersin.Benim tavsiyem'de böyle... ;)
Ön kapılara izalasyon mutlaka yaptırmalısın..
kolay gelsin.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2017, 23:56:42 Gönderen: m.b.t »
Golf mk4
Kenwood kmm bt305
Sony xm gs100,
Alpine pdx F4,
Morel maximo ultra 602
Jl Audio 10w3v3-4

Çevrimdışı elninom

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« Yanıtla #16 : 04 Mart 2017, 12:27:34 »
m.b.t söylediğiniz sistem çok güzel fakat fiyatlarına baktım maalesef şimdilik bütçemi aşmakta.
windsurfer sizdeki Megane hangi donanım seviyesindeydi? Üst konsolda renkli ekran var mıydı?
İnternette araştırdığım kadarıyla Megane'larda iki tip ses sistemi varmış. En baz standart donanımdaki teybin gücü 4x15W. Bir de arkamys 3d ve navigasyonlu modelde 4x30W. Bendeki aracın donanım seviyesi privilege ve Tomtom Carminat navigasyon ek paket bulunmakta. Arka kapıda da hoparlör ve tweeter yeri var. Tam emin değilim ama belki 4x30W teyp gücü olabilir. Bazı donanımlarda da 4x40W varmış. Acaba teybi söktükten sonra arka kısmında bununla ilgili bir yazı görebilir miyim? Kitapçıklarına baktım hiçbir bilgi mevcut değil.

Ses sistemi için aldığım bileşenler şöyle:
2 x ALPINE SPG-13CS Component Hoparlör
Sony XM-S400D Compact 4 Kanal Mini Amplifikatör
Alpine SWE-815 Subwoofer
Audison FSK 700 kablo kiti
Massive ms h01 deck çevirici (Henüz almadım)
Deck çevirici hariç sisteme yaklaşık 1600 TL ödedim. Amfiden pek umutlu değilim epey küçük geldi gözüme ve hiç bir ayarı yok. Torpidoya koyarım, koltuk arkasında gözükmesin diye almıştım.

Umarım parçalar birbirleriyle uyumludur. Bu sistemi arabaya takıp kaliteli ses veriyor mu bakacam. Eğer sıkıntı teypte devam ederse:
1- Android ekranlı multimedia (4x50W) bakacam fakat çin malı olacağı için yine de kaliteli ses alabileceğimi zannetmiyorum. İnternette kullananların yorumları da pek iç açıcı değil. Isınma problemleri, bluetoothta takılmalar, kendi kendine açılıp kapanması vs...
2- İşlemci almak ama bu konuda hiç bir fikrim yok. Günlerdir araştırıyorum aktif,pasif, 3 kanal, işlemci vs tam işi çözebilmiş değilim. İşlemci alınca ses kalitesinde fark olur mu işimi görür mü bilemem.
3- Ekstradan güçlü teyp alıp torpidoya koymak. Radyo ve bluetooth müzik bu üniteden, navigasyon ve telefon bluetoothu megane ünitesinden kullanmayı düşünüyorum. Sonradan alınan teyp direksiyondan kumandaya uyumlu olur mu, her iki teypten gelen ses aynı hoparlörden ses verir mi gibi teknik kısımları bilmiyorum.

Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Çevrimdışı HeroLynx

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 37
Ynt: Megane 3 Alpine sistem tavsiye
« Yanıtla #17 : 04 Mart 2017, 13:59:01 »
Bende Megane3 kullanıyorum kapılarda işlem yapılmadığı sürece bu araçtan verim alınması kanımca mümkün değil. 16 cm ile 13 cm arasında seste inanılmaz doygunluk farkı oluyor 13 cm daha cılız çalıyor. ,
Sistemimin detayları imzamda yazıyor. Anaünite konusunda ne yazıkki aracın anaünitesi gerçekten kötü çalıyor. Ancak ben farklı bir yöntem kullanıyorum aux jak'ından Flac çalar diye adlandırılan bir cihaz kullanıyorum. Fiio X1 cihazın adı, sesin temizliğinden oldukça memnundum ses yüksekliği az gibiydi sanki.. Daha sonra cihazda bir ayar keşfettim kulaklıkmı yoksa harici bir üniteyemi bağlı olduğunu ayarlıyorsunuz. şu an güçlü ve temiz çalıyor.

Tweeter'ım 50 rms'lik , ön kapılarda 150 rms'lik midler var bunları tek anfi 75rms x4 bir anfi ile besliyorum. 25 cm adında bir subwoofer'ım var ve sadece 200 Rms. 280 rms mono amfi ile besliyorum ayarları kısık olarak kullanıyorum

Araç hatchback olduğu için bu güçler oldukça yeterli geliyor bana ama

Bence kapılarda işlem yaparsanız aynı bütçeyle en az %25 daha dolgun ses alabilirsiniz

Yamaha RX-V675 --- Monitor Audio Rx6 --- Audio Technica ATH-M50

Fiio X1 --- VSonic Vsd5

Polk Audio - Momo Edition C400.4
Helix Woofer
Vifa XT25SC90-04 Tweeter
Audison SR1D Mono Amp
Blaupunkt VRB10 Velocity Sub
Audio Control LC6i

Çevrimdışı elninom

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #18 : 05 Mart 2017, 23:35:46 »
Sorumu şöyle değiştireyim:
2 çift Alpine Spg 13cs ve Alpine Swe 815 subwooferı nasıl bir sisteme bağlarsam bluetoothtan ses alabilirim? Teypte bluetooth müzik özelliği var fakat çıkış gücü yetersiz olduğu için bluetooth özellikli amfi veya deck çevirici alsam işimi görür mü? Soundmagus Et 90.4 4 Kanal Bluetooth Amplifikatör var fakat 4 kanal olduğu için subwooferı nasıl bağlayacağım? Aynı zamanda SOUNDMAGUS MIX-12B BLUETOOTH LU 12 KANAL DECK ÇEVİRİCİ var. Teypteki sesi beğenmezsem bu deck çeviricinin bluetoothunu kullansam memnun kalır mıyım?

Çevrimdışı windsurfer

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #19 : 06 Mart 2017, 17:01:52 »
Sorumu şöyle değiştireyim:
2 çift Alpine Spg 13cs ve Alpine Swe 815 subwooferı nasıl bir sisteme bağlarsam bluetoothtan ses alabilirim? Teypte bluetooth müzik özelliği var fakat çıkış gücü yetersiz olduğu için bluetooth özellikli amfi veya deck çevirici alsam işimi görür mü? Soundmagus Et 90.4 4 Kanal Bluetooth Amplifikatör var fakat 4 kanal olduğu için subwooferı nasıl bağlayacağım? Aynı zamanda SOUNDMAGUS MIX-12B BLUETOOTH LU 12 KANAL DECK ÇEVİRİCİ var. Teypteki sesi beğenmezsem bu deck çeviricinin bluetoothunu kullansam memnun kalır mıyım?

Benim araçtaki teyp 15w dediğiniz. Ekran yok. Büyük ihtimal ile benden daha iyi ses alırsınız bu hali ile.. ancak sony amfi yinede soru işareti bence. Ayrıca yukarıda arkadaşın dediği gibi kapılarda işlemle 16 cm takılabilirse çok daha iyi olur. Ama megane bu iş için oldukça zorlu bir araç bilginiz olsun. İyi bir ustaya ihtiyacınız olacak.

Çevrimdışı ugurA

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #20 : 12 Şubat 2020, 11:47:42 »
konuyu biraz hortlatayım. fluence aracım var. ana ünite orjinal. amfi, bas ve kapılarda coaxial var. bir takım alpine spg13cs aldım.
aklıma takılan şu. teyp den kapılara tek hat gidiyor. orjinal kablolamada yolda tizlere paralel hat çekilmiş. ben şimdi crossover ları nerde eklemem gerekir? teyp çıkışından sonra crossoverları takıp tizlere ayrı hatmı çekmeliyim?
fluence veya megane'a daha once component takan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

caraudiohifi