caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: Kapasitör Kullanımı  (Okunma sayısı 105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı canerayhan

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 09 Ocak 2017, 12:09:25 »
Merhaba arkadaşlar. Elektrik Sistemim şalterli sistem yani elektriği şalterden kapatıyorum. çünkü aracı yeri geliyor 2-3 gün kullanmıyorum yada çok kısa mesafe kullanıyorum. 3 adet anfi var toplamda 850 W RMS lik bir sistem.birde kullandığım malzemeler pioneer eski seri olunca ister istemez kaçırıyor. kapasitörü şalterli sistemde kullanabilirmiyim. yani sistemde sürekli elektrik olmayacağı için şalteri her açtığımda kapasitör direk şarj olacak. Netten baktığım kadarıyla ilk şarjını dirençle yapıyorlar. benim böyle bi şansım yok. kullanabilirmiyim ?

Çevrimdışı extremesound

• Tweeter
  • **
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 41
Ynt: Kapasitör Kullanımı
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2017, 13:42:50 »
Merhaba arkadaşlar. Elektrik Sistemim şalterli sistem yani elektriği şalterden kapatıyorum. çünkü aracı yeri geliyor 2-3 gün kullanmıyorum yada çok kısa mesafe kullanıyorum. 3 adet anfi var toplamda 850 W RMS lik bir sistem.birde kullandığım malzemeler pioneer eski seri olunca ister istemez kaçırıyor. kapasitörü şalterli sistemde kullanabilirmiyim. yani sistemde sürekli elektrik olmayacağı için şalteri her açtığımda kapasitör direk şarj olacak. Netten baktığım kadarıyla ilk şarjını dirençle yapıyorlar. benim böyle bi şansım yok. kullanabilirmiyim ?

Capasitör'ü araçtan söküp rafa kaldıracaksanız (raf ömrüde vardır) kısa zamanda bozulmaması için direçle boşalma işlemi yapılır, içinde voltaj kalmaması gerekir,sizin için geçerli bir durum değil.
  Aracınız elektrik sisteminde  stanby gibi bir devre olmadığı için  şalter ile kullanmanız  uzun vadede  sağlıklı bir durum değil ,size önerim eğer garajda duruyorsa fazla kullanılmayan araçlar için şarj var, o cihazlarını kullanabilirsiniz.

caraudiohifi