Gönderen Konu: PİONEER  (Okunma sayısı 35324 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZvAnA

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 43
Ynt: PİONEER...kullanıcıları
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2016, 16:10:06 »
Bir tane lightning kablosu yanında taşısa :D çoktan denemiştim zaten de ilk fırsatta denemeye çalışırım. Dediğiniz gibi usb kablo ile bağlanınca telefona ana ünite ekranı üzerinden hükmedebiliyorsunuz. Android auto'da da zaten durum böyle.

Bir de daha önceki mesajlarımda ön kafayı taktığımda bazen çalışmama gibi sorundan bahsetmiştim. O problemin cihazla alakalı olmadığı anlaşıldı. Aracın elektrik aksamından kaynaklı bir temassızlık neden oluyor. Mesela bazen torpido gözünün ışığı ya da kül tablasının ışığı da kafasına göre yanmayabiliyor. Ben ön konsolu açıp biraz kabloları kurcaladım, soketleri iyice bastırdım falan bir daha yapmadı o sorunu.

Bunun dışında aliexpressten kablosuz olarak telefon ekranını direk wireless üzerinden aktarmak için linkteki ürünü satın almıştım.

http://tr.aliexpress.com/item/PVT-898-5G-2-4G-Car-WiFi-Display-TV-Dongle-Receiver-TV-Sticks-Airplay-Mirroring-Miracast/32662697056.html?spm=2114.13010608.0.54.YGHeeq

Cihaz geçen hafta elime ulaştı. Bağlantısını yaptırmak üzere montaj yaptırdığım yere götürdüm. Lakin uzun uğraş sonucu görüntü aktarmayı başarsak bile sesi düzgün şekilde aktarmayı beceremedik. Daha doğrusu biz sadece AV bağlantısı üzerinden cihazı bağlamaya çalıştık. İlk başta cihaza telefon hiç bağlanmıyordu ki 5v usb girişinden güç vermek gerektiğini farkettik ve cihaz sorunsuz bağlandı. Ama sesi bir türlü beceremeyince, usta cihaz arızalı, sesde parazit yapıyor geri iade et dedi ve söktü cihazı. Eve gelince alet edevatımı alıp bir de ben deneyim dedim. Ön konsolu söktüm, teybin tüm bağlantılarını söküp kabloları falan kontrol ettim. Aldığım wi-fi cihazın Acc ve ground kablolarını düzgünce pioneer'a giden ilgili kırmızı ve siyah kablolarla birleştirdim. Önce sesi yine alamadım. Sonra HDMI bağlantısını yapmak aklıma geldi. Meğerse HDMI üzerinden bağlamak yeterliymiş. Cihazı HDMI üzerinden bağlayıp, Ana üniteden de HDMI'yı seçtiğim an hem görüntü hem de ses çok net şekilde geldi.

Şuan istediğim zaman kablosuz şekilde telefonun tüm nimetlerinden yararlanıyorum. Navigasyon, spotify, youtube hatta digitürk dilediğin yerde ile rahat rahat tv seyredebiliyorum. Maç günleri bulunmaz nimet olur. Tabi HDMI üzerinden telefon ekranını ana üniteye yansıttığınız zaman anca telefonun ekranı üzerinden dokunmatik aktif oluyor. Siz cihaza sadece görüntü ve sesi aktarmış oluyorsunuz. Ana ünitenin ekranı üzerinden sadece cihazın kendi menuleri aktif oluyor, yani telefonu pioneer ekranı üzerinden yönetemiyorsunuz. Yani bu özellik daha çok cihazın özelliği olmayan ama telefondaki herhangi bir uygulamayı kullanmak için mantıklı. 

Bir de ana ünitenin menulerindeki "smartphone setup" ta bağlantı şekilleri var. USB/HDMI/Bluetooth olarak üç seçenek var. Android auto'yu kullanabilmek için bağlantı şeklini normalde usb olarak seçiyorsunuz. Ancak ayar bu şekildeyken wi-fi üzerinden hdmi ile görüntü aktarımı yaptığınızda telefonun görüntüsü yine aktarılıyor ancak ses alamıyorsunuz. Eğer sesi de almak istiyorsanız smartphone setup'taki bağlantı şeklini HDMI olarak seçmeniz gerekiyor. Ama bu sefer de android auto devre dışı kalıyor. Buna dikkat etmek lazım.

Bir de yalnız şu durum var. Eşimin telefonunu ilk fırsatta deneyeceğim lakin, bildiğim kadarıyla usb girişlerinden biri android bağlantısı, diğeri iphone bağlantısı için özelleştirilmiş durumda. Yanlış hatırlamıyorsam android için sadece usb2 portu, iphone için usb1 portu kullanılıyor. Benim şuan USB1 portuna wi-fi cihaza güç veren micro usb uçlu bir kablo bağlı. Dolayısıyla bağlantı yapamama durumu olabilir. Ama wi-fi cihazdan o kabloyu söküp normal büyük usb girişine çevirip deneyeceğim.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 16:12:07 Gönderen: ZvAnA »

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2016, 16:22:53 »
harikasınız çok açıklayıcı.
cihazda apllecarplay özelliği olduğu için kanımca usb den bağladığınızda wi-fiye ihtiyaç duymadan ses ve görüntü aktarımı yapabileceksiniz. ben özellikle applecarplay uyumlu dinlere bakıyorum ve bu cihaz galiba tam benim aradığım. Kutunun içinden direksiyon tuşları için özel bir aparat çıktı mı sizden? Bu arada cihaza amfi bağladınız mı?

Çevrimdışı Yagizmo

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2016, 21:50:15 »
Aynı cihaz bendede var apple car play özelliği için aldım carplay çok güzel çalışıyor usb 1 den lightning kabloyla bağlandığınızda otomatikman carplay ekranı geliyor fakat isterseniz radyo sd card veya usb dinlemeye devam edebiliyorsunuz bluetooth bağlantısı anında devre dışı kalıyor zaten kabloyla bağlı olduğu için gerek kalmıyor telefona veya msj simgesine basarsanız siri size direk kimi arayayım yada kime msj atmak istersin diye karşılıyor hiçbir düğmeye basmadan çok rahat msj atabiliyorsunuz androidlerde böylemi bilmiyorum hiç android kullanmadım harita kısmıda çok güzel wasptan atılan konumlar çok güzel direkman ekrana geliyor ayriyetten evde telefona bir rota ayarladınız arayabaya binip teli bağladığınızda direk maps açılıyor yolculuk sırasında sizi trafik sıkışıklıklarına ve kazalarına karşı uyarıp alternatif rota öneriyor ve kaç dk kazanacağınızı söylüyor fakat üzülerek söylüyorumki apple maps bir google haritalar değil googleda arama yapıp bulduğunuz yeri apple mapste bulamıyorsunuz çoğu zaman ve verilen linklerde hep google maps spotifyda çok güzel apple carplay kısmında simgesi çıkıyor ve müzik listenizi haftalık keşfi ve moosları görüp şarkı arayabiliyorsunuz msj geldiğinde ios cihazlardaki gibi üste bir bildirim geliyor şu kişiden msj ama içeriği okunmuyor yanınızda birinin oturması ihtimaline karşı :D cihazı birde appradio özelliği var bu kısımda çok eğlenceli fakat bağlantı meşakatli yapabilmek için lightning to hdmi almam gerekti aracın obd cihazına wifi obd cihazı takıp değerleri anlık olarak dokunmatik ekrandan görebiliyorsunuz turbo basıncı fln hemde dokunmatik ekran çalışıyor direk teypten menü geçisi yapabiliyorsunuz gel gelelim benim cihazda aldığımdan beri parazit sorunu var teypçiler içinde bir parçadan kaynaklandığını söylüyor amfiden gaini açınca çok artıyor amfiyi iptal edip kolonları direk bağladım yine yapıyor fakat telefonu bağladığımda applecarplay açıldığında parazit kesiliyor bir anlamam veremedim malum garanti olayıda sıkıntı sormak istediğiniz şeyler varsa pmde atabilirsiniz
Ana ünite: pioneer avh x8750bt
İşlemci: audison bit one
Ön component: focal ps 165 fx
Subwoofer: focal 25kx
Stereo amp: audison sr4
Mono amp: audison sr1dk
Stereo rca: focal er5/2xer1
Mono rca: audison FSF 030/fs2
Güç kablosu: audison 0 ga
Sigorta: audison SFH 11WP
Blok dağıtıcı: audison SFD 41C
İzolasyon: erkurt
Araç: clio 4 icon
                       3 WAY ACTİVE

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #18 : 30 Haziran 2016, 16:46:48 »
Aynı cihaz bendede var apple car play özelliği için aldım carplay çok güzel çalışıyor usb 1 den lightning kabloyla bağlandığınızda otomatikman carplay ekranı geliyor fakat isterseniz radyo sd card veya usb dinlemeye devam edebiliyorsunuz bluetooth bağlantısı anında devre dışı kalıyor zaten kabloyla bağlı olduğu için gerek kalmıyor telefona veya msj simgesine basarsanız siri size direk kimi arayayım yada kime msj atmak istersin diye karşılıyor hiçbir düğmeye basmadan çok rahat msj atabiliyorsunuz androidlerde böylemi bilmiyorum hiç android kullanmadım harita kısmıda çok güzel wasptan atılan konumlar çok güzel direkman ekrana geliyor ayriyetten evde telefona bir rota ayarladınız arayabaya binip teli bağladığınızda direk maps açılıyor yolculuk sırasında sizi trafik sıkışıklıklarına ve kazalarına karşı uyarıp alternatif rota öneriyor ve kaç dk kazanacağınızı söylüyor fakat üzülerek söylüyorumki apple maps bir google haritalar değil googleda arama yapıp bulduğunuz yeri apple mapste bulamıyorsunuz çoğu zaman ve verilen linklerde hep google maps spotifyda çok güzel apple carplay kısmında simgesi çıkıyor ve müzik listenizi haftalık keşfi ve moosları görüp şarkı arayabiliyorsunuz msj geldiğinde ios cihazlardaki gibi üste bir bildirim geliyor şu kişiden msj ama içeriği okunmuyor yanınızda birinin oturması ihtimaline karşı :D cihazı birde appradio özelliği var bu kısımda çok eğlenceli fakat bağlantı meşakatli yapabilmek için lightning to hdmi almam gerekti aracın obd cihazına wifi obd cihazı takıp değerleri anlık olarak dokunmatik ekrandan görebiliyorsunuz turbo basıncı fln hemde dokunmatik ekran çalışıyor direk teypten menü geçisi yapabiliyorsunuz gel gelelim benim cihazda aldığımdan beri parazit sorunu var teypçiler içinde bir parçadan kaynaklandığını söylüyor amfiden gaini açınca çok artıyor amfiyi iptal edip kolonları direk bağladım yine yapıyor fakat telefonu bağladığımda applecarplay açıldığında parazit kesiliyor bir anlamam veremedim malum garanti olayıda sıkıntı sormak istediğiniz şeyler varsa pmde atabilirsiniz

cevap için teşekkürler.
Aracınızın marka-modeli nedir acaba? direksiyon kumandası mevcut mudur? mevcutsa direksiyon kumandası ile üniteyi birbirine bağlayabildiniz mi? ses açma kapama, şarkı değiştirme, tel açma gibi özellikler çalışıyor mu?
Bir de iphone u usb 1 den bağladığınızda otomatik olarak carplay çalışıyor, ok. Peki spotify, pandora gibi müzik uygulamaları telefonunuzda yüklü ise mi ekranda gösteriyor yoksa üniteye ayrıca bu uygulama mı yükleniyor?

Çevrimdışı TanerÖzcan48

• Audiophile Yönetici
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 27
  • Yas: 43
  • Herkes hakettiği gibi yaşıyor
« Yanıtla #19 : 30 Haziran 2016, 23:34:30 »
8450 bt kullanıyorum bende yaklaşık 3 senedir. Gayet memnunum cihazdan. Arada satıp Alpine alayım diye düşünüyorum :)

Forum kuraları gereği ilk mesaj üyelerimizi tanıyalım bölümünde kendinizi tanıtmak içindir. Lütfen kurallara uyunuz.
Ana ünite: Sony RSX-GS9
Multimedia ünite: Kenwood DDX9019SM
İşlemci:Audison BitoneHD Virtuose
Media player:Audison BitplayHD

Tweeter: Audison TH-1.5II Violino-2
Midrange: Audison TH-3.0II Voce-2
Woofer  :  2x Audison TH-6.5 sax
Subwoofer: 2x Audison TH Basso
Rear 2way passive: Audison TH Coro

TW+MR Amp :  Audison Th Quatro
Woofer  Amp   : Audison Th Due
Subwoofer Amp: Audison Th Uno
Rear Amp: Audison Thesis Quatro
Alt Yapı:
TW+MR+WF kablo:İnakustik
SW kablo : Inakustik
Güç: Audison MP 1/0 (0awg) PF-2BK(2awg) power kablo
ana sigortalık(300ah)Audison SFH 11WP 
sigorta dağıtıcı: SFd 41C+BFD 41
Cap.aks:Audison BCA 32DGT
izalasyon:Focal Bam

Çevrimdışı Yagizmo

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2016, 01:18:46 »
uyguluma telefonda yüklüyse direk ekrana geliyor simgesi teybe uygulama kurma gibi bi durum yok direksiyon kumandası işi biraz meşakatli bir iş bende clio 4 var kumanda modülü imal eden birini buldum yaptırdım ama çalışmadı geri yolladım haber bekliom ama olmıyacak birşey değil
                       3 WAY ACTİVE

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #21 : 02 Temmuz 2016, 21:27:16 »
Arkadaslar tekrar merhaba. Aracıma avh 8757 taktırmayı düşünürken bir anda karsima pioneer sph-da120(appradio 4) çıktı. Fiyat olarak 8757 ile asagi yukari ayni.
Ozelliklerine bakinca en cok cezbeden iphone daki kapasitif ekrani kullaniyor olmasi(dokunmatik cok hassas)fakat ekran boyutu 6.2". Ayrica 8757 deki butun ozellikler mevcut, sadece hafiza karti takilamiyor.
Appradio4 cihazini kullanan ya da inceleyen arkadaslarin nacizane yorumlarini beklerim.
Teşekkürler.

Çevrimdışı Yagizmo

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #22 : 02 Temmuz 2016, 22:19:45 »
o modeli bende düşündüm ancak kapasitif ekran çok parlama yaptığı için vaz geçtim ayriyetten cd ve hafıza kartıda takılmıyor bide ekranı küçük oyüzden 8750 daha mantıklı geldi bana ayrıca kapasitif olması birşey ifade etmiyor zaten multi touch yapıcak bi durum yok onun dışında zaten normal pioneer kullandıysanız kapasitiften pek farkı yok deydiğin gibi algılıyor
                       3 WAY ACTİVE

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #23 : 02 Temmuz 2016, 22:51:06 »
o modeli bende düşündüm ancak kapasitif ekran çok parlama yaptığı için vaz geçtim ayriyetten cd ve hafıza kartıda takılmıyor bide ekranı küçük oyüzden 8750 daha mantıklı geldi bana ayrıca kapasitif olması birşey ifade etmiyor zaten multi touch yapıcak bi durum yok onun dışında zaten normal pioneer kullandıysanız kapasitiften pek farkı yok deydiğin gibi algılıyor
Yorum icin tesekkurler, tercihimds etkili olacaginxan emin olabilirsiniz.
8750 yi araciniza taktirirken din cerceveyi nededen temin ettiniz? Benim aracim civic 250 tl istiyorlar.

Çevrimdışı Yagizmo

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #24 : 03 Temmuz 2016, 13:55:22 »
benim araca özel çerçeve olmadığı için el yapımı oldu
                       3 WAY ACTİVE

Çevrimdışı Vedat

• Tweeter
  • **
  • Yas: 34
« Yanıtla #25 : 08 Temmuz 2016, 22:49:10 »
Bende 9350 sd kullanıyorum. bu teybi islemcisiz aktif kullanabilirmiyim
Astra J hb 2012

Ana Ünite : Orjinal

Amfi : Alpine pdx v9

Mid : 2× Alpine spg17CS

Subwofer : Alpine 8" SWR843D
........

Çevrimdışı paneraist

• Midwoofer
  • Yas: 36
« Yanıtla #26 : 09 Temmuz 2016, 00:36:29 »
Maalesef kullanamazsınız ya islemcili teyp yada harici islemci gerekli

Çevrimdışı deicide

• Midrange
« Yanıtla #27 : 25 Temmuz 2016, 14:05:02 »
Slm.8650bt kullanıyorum teyp sigorta  kutusundan gelen kabloyu baglı.son bir  aydır.teyp  kafasını taktıgımda kendini sıfırlıyor.o esnada hoparlör den yani  teyp kafasını  taktığımda.cok az ses geliyor  bunu neden yapar.nereyi kontrol  etmeliyim.

Çevrimdışı Ali Kemal Vardar

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #28 : 25 Temmuz 2016, 21:44:44 »
Şimdiki ünitem sony idi fakat memnun değilim.Fransadan teyzeoğlum pioneer deh-x6800dab+ modelini getirecek.Ali expresden de dab anteni siparişi verdim.

Çevrimdışı savasuzun

• Buzzer
  • *
  • Yas: 33
« Yanıtla #29 : 01 Ağustos 2016, 18:40:01 »
Arkadaşlar merhaba, pioneer deh-p5050ub mevcut sizce nasıldır? bu üniteye ön kapılara focal ps165 fx, sub olarak focal sb p25 ve amfi olarak da audison sr4 ile bir sistem kurmayı düşünüyorum... Var mı buna yakın ses sistemi ve bu üniteyle kullanan yorum yapabilecek kişiler... Amfi çıkışı yeterli diye biliyorum... Teşekkürler şimdiden...