Gönderen Konu: PİONEER  (Okunma sayısı 35323 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 48
  • Paylaşmak Güzeldir
PİONEER
« : 09 Şubat 2016, 12:45:19 »
Pioneer Ana ünite kullanan arkadaşlarımız bu bölümde hertürlü bilgi paylaşımı yapabilirler
« Son Düzenleme: 29 Mart 2017, 05:25:10 Gönderen: ZET »
YA ÖRS OLACAK SAĞLAM DURACAKSIN YADA ÇEKİÇ OLACAK ZAMANIN'DA VURACAKSIN

Çevrimdışı djeati

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 45
Ynt: PİONEER...kullanıcıları
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2016, 14:24:24 »
yararlı bir sabit konu  ilk mesaj benden olsun pıoneer 9600/9650  bu iki model arasında fark yoktur özellikler şekli tipi aynıdır 50 modelller vergisiz modeller diyelim 9600 9650 kasaları aynı 6.5v çıkışa sahip dir 3 yol aktife uygundur pıoneer da 3 yol aktif hiç kullanmıyacım cihaz bunun için clarion öneririm   pıoneer orta ses yoksunu   orta ses önemli değil tız ve bass yoğun olsun dersen  usb takıntınız yoksa biçilmiş kaftandır spl için
« Son Düzenleme: 19 Mart 2016, 14:33:43 Gönderen: djeati »

Çevrimdışı djeati

• Woofer
  • Yas: 45
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2016, 14:27:12 »
markaya tıkladığımızda model model burada başlık açamıyoruz galıba bu şekilde olsa daha faydalı olur  kullandıgım tüm modellerin yorumunu yapmak isterim  sony-pıoneer bicok modeli-jvc-alpıne-kenwood-clarion modellerine yorum yapmak isterdim
« Son Düzenleme: 19 Mart 2016, 14:34:31 Gönderen: djeati »

Çevrimdışı turgut_3450

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2016, 11:06:27 »
BEN ARACIMA 6050 ALMAYI DUSUNUYORUM AMA DÜZGÜN BULAMIYORUM TAKASLI TEYP YADA PEŞİN ALABİLCEĞİMİZ Bİ TANIDIGINIZ VAR MI ?

Çevrimdışı EAB53

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2016, 22:59:44 »
X8750BT aldım. Daha montajını yapmadım. Hem fiyat olarak hem de özellik olarak hoşuma gitti ürün. Kozmetik olarak da şık duruyor. Umarım bir sorun yaşamam.
Ford Connect 2010
Android Double Teyp
Cadence Qrs84 x 4 takım
Cadence CVLT80 x 2 takım
For-x 30 cm X-212 Subwoofer x 2
For-x XC-160.4FD x 2 ( Midrange Amfi )
Hifonics PR470 ( Tiz Amfi )
Nakamichi PM-1400.1
100 Amper Jel Akü
10 Farad Massive Kapasitör

Çevrimdışı oguzhandincel

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Nisan 2016, 11:24:24 »
8450 bt kullanıyorum bende yaklaşık 3 senedir. Gayet memnunum cihazdan. Arada satıp Alpine alayım diye düşünüyorum :)
Pioneer 8850mp
CD-IB10II Ipod Adapter with Ipod Touch 3G 32GB
FLI Underground FU69-F1A
30amper led adapter for home use

Çevrimdışı smt_ppct

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2016, 14:25:04 »
iyi forumlar, yeni yeni yazmaya başlıyorum bende 7950ub kullanıyorum 2 senedir çok memnunum bende
Pioneer Deh 7950ub
 Pioneer  Ts-s20 x 4
 Pioneer  Ts-6975s x 4
 Pioneer  Ts-1750 x 2
 Pioneer  Ts-w309d4
 Aciko Ekolayzer
 Sierra sa-5050
 Edison 1100D
 Jbl Tc-25 tweeter x 2

Çevrimdışı ALACA

• Buzzer
  • *
  • Yas: 35
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2016, 23:04:25 »
Pioneer deh-x3600ui mixtrax  teyp kullanıyorum.  Mixtrax özelliğini asla kullanmıyorum :)
Seçerken kriterim amber aydınlatmalı olan konsolumla bütünlük oluşturmasıydı.

İlgili görsel;

Çevrimdışı Kemalist

• Midwoofer
  • Yas: 46
  • AKIN ERTÜRKMEN - MEMUR
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2016, 23:25:23 »
AVİC-F940 BT kullanıyorum ve gayette memnunum olabilecek herşeyi karşılıyor sadece dsp yok
SSangyong Korando Sports 2012 SUT
PİONEER AVİC-F940BT
FOCAL PS 165 FX
AUDISON APK 165
HERTZ ES F20.5 2 ADET
ZAPCO İFORCE 4100
POTENZA PA1500.1D
AUDİSON CONNECTION FSF-1.0 CAPACITOR
ERKURT

Çevrimdışı crybad

• Tweeter
  • **
  • Yas: 34
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2016, 20:25:08 »
PIONEER MVH-171UB nasıl kulanan var mı yada flac desteği olan orta seslerı ıyı bır teyıp onerisi
Ad Soyad:Fikret KUM
İkamet:İstanbul
Meslek:Gazaltı Kaynakçısı
Hobiler:Bilgisayar Ses Sitemleri Elektronik
Aracın Markası:Daha Nasıp Olmadı :)
Sistem Bileşenleri:Kendi Çapimizda Birşeyler Kurmaya Çalişiyoruz

Ne yaparsan yap ne edersen et
Seninde son nefesin gelecek
İyide kötüde ölecek
Vaktin varken kafanı topla
Seçimlerini tekrar gözden geçir

Çevrimdışı ozgurbulut34

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2016, 21:32:42 »
Şöyle eskilerden 8600 ve Deq 9200 görsek ne güzel olur :)

Çevrimdışı ZvAnA

• Buzzer
  • *
  • Yas: 43
« Yanıtla #11 : 19 Haziran 2016, 05:14:48 »
Merhabalar;

Hyundai Sonata aracıma Pioneer AVH-X8750BT taktırarak aranıza katıldım. Bir buçuk haftalık deneyimimle cihazdan genel olarak çok memnunum. Özellikle auto EQ ve hop. ayarlarını aynı evdeki pioneer sc-lx58'li dolby atmos sistemimdeki gibi mikrofonla otomatik olarak yapması çok hoşuma gitti. Bunu yapmadan önce ile yaptıktan sonra ses performansında çok büyük bir fark oluştu.

Bunun dışında yıllardır cd player ile (üstelik sadece audio cd çalabiliyor) eziyet çeken ben, artık hangi kaynaktan müzik dinleyeceğimi şaşırmış durumdayım. :D CD/DVD, bluetooth, sd card, usb, spotify vs... Dünden itibaren de android auto kullanmaya başladım. Galaxy s6 mirrorlink bağlantısı ile tam olarak istediğim performansı alamasam da android auto daha sorunsuz çalıştı. ilk başta android auto'nun henüz Türkiye'ye sunulmamış olmasından dolayı google markette bulamasam da apk dosyasını bir şekilde indirip telefonuma kurduktan sonra sorunsuz kullanmaya başladım. Cihazı yeni yeni tecrübe ettiğimden henüz iphone ile deneme şansım olmadı. Bir ara eşimin iphone 6'sı ile de denemeler yapmaya başlayacağım.

Bu arada kablolu hdmi bağlantısı yerine aliexpressten car wi-fi dongle siparişi verdim. Henüz elime geçmedi. Bu aparat gelince telefonun tüm nimetlerinden hdmi kablosu kullanmadan kablosuz olarak yararlanabileceğim. Muhtemelen bu aparattan sonra android auto vs. kullanmak için bir sebep kalmayacak.

Aracımın her ne kadar marka ve modelini bilmesem de fabrika çıkışı ses sistemi, ses performansı olarak zaten fena değildi. En azından beni başka çözümler aramaya itecek kadar kötü bir ses almıyordum. Tweeter+midrange iki yollu ön hoparlörler ve subwoofer aratmayan oval arka hoparlörler benim için yeterliydi. Araçta bulunan kendi amfisi de bu hoparlörler için gayet yeterliydi. Buna rağmen pioneer ana üniteyi takınca hoparlörlerin ses performansında gelişme ve epey farkedilir bir güç artışı oldu. Cihaz değişimi ile ekstradan bir arka kamera da bağlattım. O da fena olmadı.

Dediğim gibi genel olarak cihazdan oldukça memnunum. Ana üniteyi değiştirmeme neden olan eksikliklerin hepsine ve daha fazlasına cevap veren bir multimedia sistemine sahip olmuş oldum. Lakin şuan bir sorun yaşıyorum ilgili başlık da aşağıdaki linkte;

http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=10831.0

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2016, 14:18:27 »
Merhabalar;

Hyundai Sonata aracıma Pioneer AVH-X8750BT taktırarak aranıza katıldım. Bir buçuk haftalık deneyimimle cihazdan genel olarak çok memnunum. Özellikle auto EQ ve hop. ayarlarını aynı evdeki pioneer sc-lx58'li dolby atmos sistemimdeki gibi mikrofonla otomatik olarak yapması çok hoşuma gitti. Bunu yapmadan önce ile yaptıktan sonra ses performansında çok büyük bir fark oluştu.

Bunun dışında yıllardır cd player ile (üstelik sadece audio cd çalabiliyor) eziyet çeken ben, artık hangi kaynaktan müzik dinleyeceğimi şaşırmış durumdayım. :D CD/DVD, bluetooth, sd card, usb, spotify vs... Dünden itibaren de android auto kullanmaya başladım. Galaxy s6 mirrorlink bağlantısı ile tam olarak istediğim performansı alamasam da android auto daha sorunsuz çalıştı. ilk başta android auto'nun henüz Türkiye'ye sunulmamış olmasından dolayı google markette bulamasam da apk dosyasını bir şekilde indirip telefonuma kurduktan sonra sorunsuz kullanmaya başladım. Cihazı yeni yeni tecrübe ettiğimden henüz iphone ile deneme şansım olmadı. Bir ara eşimin iphone 6'sı ile de denemeler yapmaya başlayacağım.

Bu arada kablolu hdmi bağlantısı yerine aliexpressten car wi-fi dongle siparişi verdim. Henüz elime geçmedi. Bu aparat gelince telefonun tüm nimetlerinden hdmi kablosu kullanmadan kablosuz olarak yararlanabileceğim. Muhtemelen bu aparattan sonra android auto vs. kullanmak için bir sebep kalmayacak.

Aracımın her ne kadar marka ve modelini bilmesem de fabrika çıkışı ses sistemi, ses performansı olarak zaten fena değildi. En azından beni başka çözümler aramaya itecek kadar kötü bir ses almıyordum. Tweeter+midrange iki yollu ön hoparlörler ve subwoofer aratmayan oval arka hoparlörler benim için yeterliydi. Araçta bulunan kendi amfisi de bu hoparlörler için gayet yeterliydi. Buna rağmen pioneer ana üniteyi takınca hoparlörlerin ses performansında gelişme ve epey farkedilir bir güç artışı oldu. Cihaz değişimi ile ekstradan bir arka kamera da bağlattım. O da fena olmadı.

Dediğim gibi genel olarak cihazdan oldukça memnunum. Ana üniteyi değiştirmeme neden olan eksikliklerin hepsine ve daha fazlasına cevap veren bir multimedia sistemine sahip olmuş oldum. Lakin şuan bir sorun yaşıyorum ilgili başlık da aşağıdaki linkte;

http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=10831.0

Selamlar;
Aracıma kuracağım ses sisteminde bu cihazı (x8750 bt) ana ünite olarak düşünmekteyim. Kullanıcıların yardımcı olmaları dileği ile birkaç sorum olacaktı?

1. Ünitede apple car play rahatlıkla kullanılabiliyor mu? Zira kullanılıyorsa navigasyona hiç ihtiyaç olmayacak. iphone un kendi haritasını kullanmak hatta whatsuptan gönderilen konum bilgilerini kullanarak direk hedefe ulaşmak mümkün hale geliyor. Büyük kolaylık.

2. Telefondaki spotify gibi müzik uygulamaları apple car play ile entegre mi? Zira ben spotify müzik platformu üzerinden dinliyorum. Halihazırda auxdan giriş yaparak idare ediyorum. eğer entegre ise ekrandan tüm çalma listesini görme, liste çalarken telefonla konuşma mümkün hale geliyor. muhteşemmm...

3. Cihaz üzerinde 2 adet USB çıkışı mevcut. Bu çıkışlardan birini kendi aracımın (honda civic fb7) kolçağına diğerini torpidoya çekmem mümkün olur mu? siz 2 çıkışı da bağlattınız mı?

4. Arka ger görüş kamerası nasıl? geri vitese takınca hemen aktif oluyor mu?

5. Bluetooth görüşme kalitesi nasıl? ekstra mikrofona olanak veriyor diye biliyorum. gerekli mi?

6. Direksoyon kumandası ile entegre oluyor mu yoksa ek bir aparata gerek var mı? varsa nerden temin edebiliriz?

7. Son olarak cihazı nerden aldığınız bilgisini de paylaşır mısınız.

Çevrimdışı ZvAnA

• Buzzer
  • *
  • Yas: 43
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2016, 15:25:11 »
@ummagumma;

Merhabalar hocam; sorularınıza sırayla cevap vereyim.

1. Benim telefonum galaxy s6, dolayısıyla şu ana kadar ünitenin sadece android ile olan etkileşimini tecrübe etme şansım oldu. İlk başta google'ın henüz android auto'yu Türkiye'de resmi olarak desteklememesi nedeniyle marketten indiremedim. Ama sonradan android auto'nun apk'sını bir şekilde temin edip kurduktan sonra gayet güzel çalıştı. Sadece sesli komutlar sıkıntılı. Onun dışında google map ve navigasyon, spotify, gelen mesajların bildirimi falan gayet güzel çalışıyor.

Iphone cephesinde de android auto'nun karşılığı apple car. Muhtemelen o da sorunsuz çalışıyordur. Aslında eşimin telefonu iphone 6. Ama henüz iphone ile test etme fırsatım olmadı. İstedikleriniz applecar ile birlikte çok büyük ihtimal sıkıntısız çalışıyordur ama denemedeğim için kesin konuşamıyorum.

2. Önceki soru da dediğim gibi apple car'ı hiç deneme şansım olmadı. O yüzden direk spotify ile entegre mi bilemiyorum. Muhtemel öyledir. Aksi olsa bile, apple car'a ihtiyaç duymadan zaten bluetooth üzerinden spotify dinleyebiliyor, trackler arasında cihaz üzerinden geçiş yapıp, ses kısma, durdur/oynat yapabiliyorsunuz. Yani spotify için apple car şart değil. Ayrıca bluetooth üzerinden sırf spotify değil, telefonunuzdaki tüm müzikleri rahatça dinleyebilirsiniz, hatta telefondan youtube falan açıp, sesi araç hoparlörlerinden falan alabilirsiniz. Bunu yaparken de herhangi bir arama geldiğinde cihaz sesi kısıp görüşmeyi hoparlörlere alıyor, görüşme bitince dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Kısacası aux ile falan uğraşmaya gerek yok. Bluetooth ile herşey daha pratik. Tek sıkıntı bluetooth üzerinden bağlantıda çalma listelerinize cihaz üzerinden ulaşamıyorsunuz. Bunun için telefonunuzdan seçim yapmanız gerekiyor. Ama daha önce dediğim gibi sonraki şarkıya geçme, play/syop vs. gibi işlemler cihaz üzerinden yapılabiliyor.

3. Evet hocam. Ben iki USB girişini, hatta hdmi çıkışını da bağlattım. Zaten x8750bt'nin kutusundan bir adet usb bir adet de hdmi kablosu hazır çıkıyor. Torpido gözüne bir adet USB ve HDMI girişini taşıttırdım. Kalan diğer USB girişi için de evde boşta duran bir usb kablosunu götürmüştüm montaja, onu da ön konsolun en altında kullanmadığım çakmak ve kül tablasının altına taşıttım. Şuan usb'lerden birini telefonu bağlayıp android autodan yararlanmak, diğerini de flash bellek takmak için kullanıyorum. Bu girişleri biryere taşımamanız için normalde bir engel yok. Ama önemli olan aracın içinde kötü bir kablo görüntüsü yaratmadan temiz bir şekilde uygun uzunlukta usb kablo çekmek.

4.Arka görüş kamerasını, montajı yaptırdığım yerden temin ettiler nasıl bir şey taktılar bilmiyorum. Ama gayet iyi çalışıyor. Otomatik vites benim araç, geri vitese takar takmaz devreye giriyor. Bu yönden de bir sıkıntı yok.

5. X8750bt'nin kutusundan çıkan mikrofon gayet kaliteli ve çok iyi iş görüyor. Benim araçta iç dikiz aynasının hemen altına montajlandı yani ortada olacak şekilde, gerekirse sağdaki kişi konuşurken de görüşme net olsun diye. Çok memnunum. Hem gelen ses çok iyi ve net, hem de benim konuşmalarımda karşı taraf şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadı.

6. Direksiyon kumandası ile entegre olma özelliği var. Lakin aracımda direksiyon kumandası olmadığı için ben tecrübe etmedim. Ama youtube'da çalıştığını gösteren videolar vardı.

7. Cihazı Ankara'da montajı yaptırdığım yer temin etti. Sadece cihaza 1700 küsür lira verdim. Sıfır ürün, fakat spot mal. Haliyle türkiye resmi distribitör ürünü değil. Garantisi aldığın yerle sınırlı. Yani bir arıza falan olma durumunda sıkıntı yaşamak olası. Ama o riski aldım ben artık. Çünkü resmi distribitör olan ürün x8700bt ile epey fark oluyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, başka sorularınız varsa da sorabilirsiniz.

Saygılar.

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2016, 15:27:39 Gönderen: ZvAnA »

Çevrimdışı ummagumma

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2016, 15:48:53 »
@ummagumma;

Merhabalar hocam; sorularınıza sırayla cevap vereyim.

1. Benim telefonum galaxy s6, dolayısıyla şu ana kadar ünitenin sadece android ile olan etkileşimini tecrübe etme şansım oldu. İlk başta google'ın henüz android auto'yu Türkiye'de resmi olarak desteklememesi nedeniyle marketten indiremedim. Ama sonradan android auto'nun apk'sını bir şekilde temin edip kurduktan sonra gayet güzel çalıştı. Sadece sesli komutlar sıkıntılı. Onun dışında google map ve navigasyon, spotify, gelen mesajların bildirimi falan gayet güzel çalışıyor.

Iphone cephesinde de android auto'nun karşılığı apple car. Muhtemelen o da sorunsuz çalışıyordur. Aslında eşimin telefonu iphone 6. Ama henüz iphone ile test etme fırsatım olmadı. İstedikleriniz applecar ile birlikte çok büyük ihtimal sıkıntısız çalışıyordur ama denemedeğim için kesin konuşamıyorum.

2. Önceki soru da dediğim gibi apple car'ı hiç deneme şansım olmadı. O yüzden direk spotify ile entegre mi bilemiyorum. Muhtemel öyledir. Aksi olsa bile, apple car'a ihtiyaç duymadan zaten bluetooth üzerinden spotify dinleyebiliyor, trackler arasında cihaz üzerinden geçiş yapıp, ses kısma, durdur/oynat yapabiliyorsunuz. Yani spotify için apple car şart değil. Ayrıca bluetooth üzerinden sırf spotify değil, telefonunuzdaki tüm müzikleri rahatça dinleyebilirsiniz, hatta telefondan youtube falan açıp, sesi araç hoparlörlerinden falan alabilirsiniz. Bunu yaparken de herhangi bir arama geldiğinde cihaz sesi kısıp görüşmeyi hoparlörlere alıyor, görüşme bitince dinlemeye devam edebiliyorsunuz. Kısacası aux ile falan uğraşmaya gerek yok. Bluetooth ile herşey daha pratik. Tek sıkıntı bluetooth üzerinden bağlantıda çalma listelerinize cihaz üzerinden ulaşamıyorsunuz. Bunun için telefonunuzdan seçim yapmanız gerekiyor. Ama daha önce dediğim gibi sonraki şarkıya geçme, play/syop vs. gibi işlemler cihaz üzerinden yapılabiliyor.

3. Evet hocam. Ben iki USB girişini, hatta hdmi çıkışını da bağlattım. Zaten x8750bt'nin kutusundan bir adet usb bir adet de hdmi kablosu hazır çıkıyor. Torpido gözüne bir adet USB ve HDMI girişini taşıttırdım. Kalan diğer USB girişi için de evde boşta duran bir usb kablosunu götürmüştüm montaja, onu da ön konsolun en altında kullanmadığım çakmak ve kül tablasının altına taşıttım. Şuan usb'lerden birini telefonu bağlayıp android autodan yararlanmak, diğerini de flash bellek takmak için kullanıyorum. Bu girişleri biryere taşımamanız için normalde bir engel yok. Ama önemli olan aracın içinde kötü bir kablo görüntüsü yaratmadan temiz bir şekilde uygun uzunlukta usb kablo çekmek.

4.Arka görüş kamerasını, montajı yaptırdığım yerden temin ettiler nasıl bir şey taktılar bilmiyorum. Ama gayet iyi çalışıyor. Otomatik vites benim araç, geri vitese takar takmaz devreye giriyor. Bu yönden de bir sıkıntı yok.

5. X8750bt'nin kutusundan çıkan mikrofon gayet kaliteli ve çok iyi iş görüyor. Benim araçta iç dikiz aynasının hemen altına montajlandı yani ortada olacak şekilde, gerekirse sağdaki kişi konuşurken de görüşme net olsun diye. Çok memnunum. Hem gelen ses çok iyi ve net, hem de benim konuşmalarımda karşı taraf şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadı.

6. Direksiyon kumandası ile entegre olma özelliği var. Lakin aracımda direksiyon kumandası olmadığı için ben tecrübe etmedim. Ama youtube'da çalıştığını gösteren videolar vardı.

7. Cihazı Ankara'da montajı yaptırdığım yer temin etti. Sadece cihaza 1700 küsür lira verdim. Sıfır ürün, fakat spot mal. Haliyle türkiye resmi distribitör ürünü değil. Garantisi aldığın yerle sınırlı. Yani bir arıza falan olma durumunda sıkıntı yaşamak olası. Ama o riski aldım ben artık. Çünkü resmi distribitör olan ürün x8700bt ile epey fark oluyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, başka sorularınız varsa da sorabilirsiniz.

Saygılar.

Öncelikle hızlı ve detaylı cevaplarınız için çok teşekkürler.
Sizden ricam eşiniizn telefonunu usb ye bağlayıp apple car özelliğine bakabilir misiniz? usbye bağlayınca eğer telefonun ayarlar kısmındaki apple car özelliği açıksa otomatik menüye atması lazım. böylelikle telefonunuza ekrandan hükmedebiliyorsunuz. şimdiden çok teşekkürler.