Gönderen Konu: CLARİON  (Okunma sayısı 25309 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sanel

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« Yanıtla #30 : 26 Temmuz 2016, 14:35:20 »
Clarion sitesinde bu tür sorunları ortadan kaldırmak için yeni bir yazılım mevcut aynı zamanda nasıl yapılacağıda muhtemelen sorun düzelecektir.

çok teşekkür ederim yardımınız için, cihazın sürümünü inceledim güncel sürüm gözüküyor, clarion sitesinde güncelleme yapmaya gerek yok diyor ama yinede deneyeceğim,sonucu buradan paylaşırım.

Çevrimdışı a.emre

• Midwoofer
  • Yas: 28
Ynt: CLARİON...Kullanıcıları
« Yanıtla #31 : 26 Temmuz 2016, 21:20:25 »
ilginiz için çok teşekkür ederim emre bey fakat montajdan önce bahsettiğiniz vidaları sökmüştüm, mekanik bir  sorun değilde sanki yazılımsal bir şey olabilir çünkü usb okuyucuda aynı sıkıntıyı yapıyor.
Umarım en kısa zamanda çözersiniz sorunu.

Çevrimdışı Blt

• Tweeter
  • **
  • Yas: 35
« Yanıtla #32 : 26 Ekim 2016, 09:49:08 »
Takipteyim konuyu
2 x jl audio tr-650csi
macoustic m4080 amfi
skytech sky-1600 mono
30cm kicker es124
pioneer deh-x7650sd

Çevrimdışı Brn_hkn

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #33 : 17 Kasım 2016, 21:51:47 »
 Herkese selamlar. Benim clarion teyp ile tanısmam 5 sene once oldu. Pioneer orta seviyedeki teyibimi clarion 778usb ile değiştirince. Artık anfim,wooferim,compenatlarımda sanki değişmiş gibi oldu. Yani bir ana unitenin nelere kadir oldugunu gördüm. İnanın bahsettigim teyibin hicbir ayarı ile oynamasanız bile muhtesem calıyor. Estetik bakımdan ne kadar geri olsada ses bakımından o kadar ileride bence.

Her MP3 'Ü sanki aynı kalitedeymiş gibi calabilmesi beni şok etti acıkcası.  Diger teypler mp3 kalite farkını bariz belli ederken bu nasıl oluyorda hepsi aynıymıs gibi calar diye dusundum. Herhalde asagıdaki ozellikleri ile bunu yapıyordu.  Kıymeti bilinmeyen bir marka malesef.

D/A CONVERTER

Üstün ses üretimi için 24-bitlik D/A Dönüştürücüsü Gerçek dünya ortamındaki düzgün dalgalanan ses dalgaları
özelliğinin aksine, dijital dünyada doğal olmayan kare ses dalgaları bulunur. Bu yüzden,
Clarion'un 24 bitlik D/A (Dijital – Analog) dönüştürücüsü, sesin yeniden oluşturulması
işlemi esnasında kaybolan nüansları ve ifadeleri geri kazanmak için dijital sinyali çeşitlendirir

SOUND RESTORER

Ses Restoratör MP3, WMA ve AAC gibi sıkıştırılmış verileri harmonik bileşeni özleri, tamamlayan atlanan ve düşük ses bileşenleri orijinal kaynağı olarak oynatma sırasında neredeyse aynı akustik ifade elde etmek için.Clarion Ses Restoratör sıkıştırma sırasında kaybolan yüksek frekanslı bilgilerini yeniden oluşturur. Sonuç açık ve ayrıntılı bir ses.

« Son Düzenleme: 17 Kasım 2016, 21:57:08 Gönderen: Brn_hkn »

Çevrimdışı barishrocker

• Subwoofer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 15
  • Yas: 37
  • Sınıf Öğretmeni
« Yanıtla #34 : 19 Kasım 2016, 18:05:37 »
Herkese selamlar. Benim clarion teyp ile tanısmam 5 sene once oldu. Pioneer orta seviyedeki teyibimi clarion 778usb ile değiştirince. Artık anfim,wooferim,compenatlarımda sanki değişmiş gibi oldu. Yani bir ana unitenin nelere kadir oldugunu gördüm. İnanın bahsettigim teyibin hicbir ayarı ile oynamasanız bile muhtesem calıyor. Estetik bakımdan ne kadar geri olsada ses bakımından o kadar ileride bence.

Her MP3 'Ü sanki aynı kalitedeymiş gibi calabilmesi beni şok etti acıkcası.  Diger teypler mp3 kalite farkını bariz belli ederken bu nasıl oluyorda hepsi aynıymıs gibi calar diye dusundum. Herhalde asagıdaki ozellikleri ile bunu yapıyordu.  Kıymeti bilinmeyen bir marka malesef.

D/A CONVERTER

Üstün ses üretimi için 24-bitlik D/A Dönüştürücüsü Gerçek dünya ortamındaki düzgün dalgalanan ses dalgaları
özelliğinin aksine, dijital dünyada doğal olmayan kare ses dalgaları bulunur. Bu yüzden,
Clarion'un 24 bitlik D/A (Dijital – Analog) dönüştürücüsü, sesin yeniden oluşturulması
işlemi esnasında kaybolan nüansları ve ifadeleri geri kazanmak için dijital sinyali çeşitlendirir

SOUND RESTORER

Ses Restoratör MP3, WMA ve AAC gibi sıkıştırılmış verileri harmonik bileşeni özleri, tamamlayan atlanan ve düşük ses bileşenleri orijinal kaynağı olarak oynatma sırasında neredeyse aynı akustik ifade elde etmek için.Clarion Ses Restoratör sıkıştırma sırasında kaybolan yüksek frekanslı bilgilerini yeniden oluşturur. Sonuç açık ve ayrıntılı bir ses.
Bilgiler için teşekkürler.. Lütfen forum kuralları gereği öncelikle kendinizi ÜYELERİMİZİ TANIYALIM bölümünde tanıtın..
ÖZEL MESAJLA SİSTEM TAVSİYESİ İSTEYENE CEVAP VEREMİYORUM. BİLDİĞİM KONULARA ZATEN VAKTİM OLDUKÇA CEVAP YAZMAYA ÇALIŞIYORUM. ANLAYIŞ GÖSTERMENİZİ RİCA EDİYORUM..

Çevrimdışı toker1976

• Tweeter
  • **
  • Yas: 45
  • müzik ruhun gıdası
« Yanıtla #35 : 15 Şubat 2017, 22:47:07 »
bendede clarion dxz-958rmc var yok.böyle bir ses hocam daha önce pioneer deh-p8600 kenwood kdc-x7016l ve 9600 pioneer kullandiktan sonra inanki clarion.bir baska...
41GH885

Çevrimdışı halilhan

• Buzzer
  • *
  • Yas: 25
Ynt: CLARİON
« Yanıtla #36 : 01 Nisan 2017, 14:29:24 »
Herkese selamlar, Pioneer 8350sd ana üniteden sonra Clarion cz702e ana üniteye geçince büyük bir rahatlama yaşadım(yüksek tiz sevmiyorum orta frekans sesler daha çekici geliyor).Üniteyi 3 yol olarak pasif ve aktif olarak karışık bir şekilde kullanıyorum.Fakat müzik konusunda bir sıkıntım var, daha önceden kullandığım ana ünite usb de flac desteklemiyordu.Ürün wav formatını destekliyordu bende wav formatında usb den kayıpsız müzik dinleyebiliyordum.Clarion kayıpsız formatların hiçbirini usb de desteklemiyor. Clarion usb de kaliteli olarak müzik için ne yapılabilir?

NOT:Kayıpsız olarak belirttiğim müzikleri programlarda teste sokup kendi çapımda kontrol ediyorum.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2017, 14:33:34 Gönderen: halilhan »

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 48
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #37 : 01 Nisan 2017, 14:38:00 »
Benimde şahsi fikrim... Clarion tek geçerim adamlar nasıl bir işlemci kullanıyorlarsa artık..Şu an boşladılar sanki pek model çıkartmıyorlar dsp ünite yapmıyorlar zaten
YA ÖRS OLACAK SAĞLAM DURACAKSIN YADA ÇEKİÇ OLACAK ZAMANIN'DA VURACAKSIN

Çevrimdışı istavrit

• Midwoofer
  • Yas: 31
« Yanıtla #38 : 25 Mayıs 2017, 12:59:52 »
Selâmün aleyküm clarion dxz 588RUSB bu teyibi kullanan arkadaşlar varmı tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim
Alpine dva -9861ri kullanıyorum bu teyipde mid frekanslarını ayarlayamıyorum o yüzden

Çevrimdışı Daark59

• Tweeter
  • **
« Yanıtla #39 : 27 Mayıs 2017, 14:53:47 »
Diger markalar ve.. clarion..

Çevrimdışı cnksct

• Tweeter
  • **
  • Yas: 37
  • ''if it's too LOUD you're too OLD'' Ω
CLARİON
« Yanıtla #40 : 05 Haziran 2017, 13:48:04 »
herkese slmlar...acaba Clarion dxz788rusb hakkında bilginiz var mıdır...spec baktım 3yol aktif ve rca 6volt...genel olarak bakıyorum tercih edilenler 702 ve 703 diye gördüm.pioneer alışkanlığım olduğundan dolayı da merak halindeyim kullanan var mı diye...şimdiden teşekkürler  8)
''if it's too LOUD you're too OLD'' :D

Koaksiyel Sistem Peugeot405 '90lar teması :)

Ana Ünite  Deh-P7500mp + Cd-Rb20 + Cdx-P25 
Ön            Ts-A1723i + Rainbow El-T19
Arka         Ts-1750 + Ts-2150
Amfi         Xzound XXXL 6ch 1500watt
Sub.         Xzound ZXR12 12'' DVC 900watt
Cap.         Carpower PowerCap 1.0farad
Ekstra       Bas Kontrol + Voltmetre
Not:         Araç Finlandiya'dan gelme olduğundan her yeri izolasyonlu yalıtımlı kısaca şanslıyım :D
Sonuç       131.0db(şimdilik) term-lab ile dbDrag Race sonrası bir test :)

Çevrimdışı djkubi

• Midrange
  • Nakamichi (hastasıyım)
« Yanıtla #41 : 19 Haziran 2017, 04:08:48 »
788rusb 3 yol aktif kullandım. ses kalitesi harika bir cihaz. bundan sonra ancak hx d2 ler doyurabilir. Ayrıca iphone 5simi direk bağlayım görüyordu harika çalışıyordu şarkı atlama sanatçı ismi vs herşey tamdı. Yine usbden ve iphonedan ses kalitesi çok güzeldi tek kötü yanı usb den wav çalmıyor.menüleri biraz zor ama her ayar var alışınca çok keyifli bir ünite şiddettle tavsiye ederim. keşke satmasaydım zamanında en azından cd çalar olarak kullanırdım.
Hyundai i30 stock sound.
Bots av 711 lambalı ile evde devam.
Kullandıklarım.
sony gt222cd-mp3(satıldı)
Pioneer 9350(satıldı)
Clarion 788 rusb(satıldı)
Nakamichi pa400m(satıldı)
Nakamichi pa300 mk2 (Satıldı)
Nakamichi 100pa(satıldı)
Kenwood s703p(satıldı)
Hertz et25 (satıldı)
Connection rca(satıldı)
Connection 8awg power and mid cable.(Her an hazır)
Hertz hx250d bas portsuz.(satıldı)
Sony xm260g(Mobile ES)

Çevrimdışı deniz canpolat

• Tweeter
  • **
  • Yas: 44
« Yanıtla #42 : 09 Eylül 2017, 09:22:26 »
Merhaba Clarion NX 807E yada NX 706e double din kullanan yorum yapabilir mi

Çevrimdışı by_mami53

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı -1
  • Yas: 28
« Yanıtla #43 : 09 Eylül 2017, 11:32:41 »
Merhaba Clarion NX 807E yada NX 706e double din kullanan yorum yapabilir mi

Calrion nx 702 e kullanıyorum 3 yol aktif bir cihaz ne ararsan var çok memnunum.
Ana ünite:Clarion Nx 702e 3 way active

Midrange amp: Audison Lrx 2.500

Midrange amp:Audiosystem f4 600

Tweeter amp:Audison srx4

Mono amp:Jbl 14001

Subwoofer:Re Audio sxx 15 v2

Ön kapı:Hertz Hsk 165 (Yeni seri)

Pandizot :4x Hertz hv 200

Tweeter forx spl

Audison sigortalı dağıtıcı

35mm2 nyaf kablo

Audison f2550 rca x3

Ek akü:90 amper Yiğit Akü+Exide jel

İzolasyon:Erkut

Araç:2014 Fiat Doblo premio

Çevrimdışı wjs007

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #44 : 19 Kasım 2017, 12:27:16 »
Arkadaslar genel sohbet yerine konu açtim burayami acmam gerekiyordu bilmiyorum.
http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=14646.0 yonetici arkadaslardan rica etsemkonuyu buraya tasiyabilir mi? Tesekkurler...