Gönderen Konu: CLARİON  (Okunma sayısı 25310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mami_35

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 5
  • Yas: 29
  • Mami İzmir
Ynt: CLARİON...Kullanıcıları
« Yanıtla #15 : 09 Nisan 2016, 13:05:39 »
En soft en dogal sesi istiyosan alpine al tizleri biraz fazla olsun dersen clarion al benim clarionu sevmemin en büyük sebebi insan sesinin cok yüksek olması yani kompenantları cok canlı caldırıyor.Sevmediğim yönü ise 80prs gibi aynı gain de aynı performansı gösteremiyor clarion da basslar cabuk distirsiona giriyor.Gaini kısıyosun bu sefer de şiddet tatmin etmiyor.Şunuda söyliyim clarion da basslar daha tonlu calıyor.Amacın spl degilse clarion al derim ben.Pioneer ın tercih edilmesinin sebebi bassı cok vermesi ve aşırı tiz verebilmesi.Cıs tak cıs tak misali  :)
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2016, 13:06:54 Gönderen: Mami_35 »
Ana Ünite   : Pioneer Deh-80Prs
Stereo Amfi : Audison Srx4
                      Xetec Gravity 4G-600
Mono Amfi   : Rockford Fosgate 1501bd
Ön Comp     : Hertz Hsk 163 + Focal 165 K2P
Arka Comp   : Focal Polyglass 165V1 + Jbl T595
Subwoofer   : Rockford Fosgate T215D4
Kapasitör     : Stinger Nos Tipi 1.0 Farad
Rca Kabloları : 3x Focal Elite Er5
Block Dağıtıcı : Audison Sfd-41C
Sigorta     : Cadence 200 Amper + 150 Amper
Akü         : Varta 80 Amper + Mutlu 72 Amper

Çevrimdışı bradlix

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« Yanıtla #16 : 09 Nisan 2016, 16:23:49 »
teşekkür ederim, ben çok yüksek ses istemiyorum(çoğu zaman :) ) şuanda teypte son ses 40 falan galiba, bana 12 yetiyor o da uzun süre değil 30dk sonra 6-7 seviyeleri.. o zaman clarion cz703e diyorsunuz! bi tık daha iyisi şu bunu alın dediğiniz var mı? ileri dönük olarak.

Çevrimdışı Musab

• Midwoofer
« Yanıtla #17 : 09 Nisan 2016, 16:44:19 »
Cz703e parasina daha iyisi benim dusuncemde yok. Hxd2 clarion var ama onunda fiyati 2. Eli bile ucuk. 3 yol aktif 2 usb giris bluetooth mp3 olan vede ses bakimindan cok basarili olan bir urun. Listenizin en başlarina yazin tabi arastirmakta fayda var dier urunleri.

Çevrimdışı burakcifter39

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 3
  • Yas: 26
« Yanıtla #18 : 09 Nisan 2016, 17:23:25 »
Ben pıoneer kullanıcısıyım ve spl yönelik tartışılmaz bir ana ünite orta sesler az ama tizler ve özellikler baslar çok muhteşem muhteşem çalıyor alpinede spl ve orta sesleri yapabilirsin alpine 178bt ve alpine 137 bti bu ana üniteler aktif pasif özellikle orta ses çok süper bu benim görüşüm. Alıcaksan alpine al clarionda güzel kötü demiyorum ama alpine bir başka çalıyor çoğu arkadaşım pıoneer 150ub kullanıyordu alpine ute 72bt aldırdım başlangıç olarak dedikleri şu oldu: alpine candır duymadığım esturamanları duyuyorum dediler
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2016, 17:28:05 Gönderen: burakcifter39 »
Vw Jetta 2014 1.2tsi
Ana ünite:Orjinal VW RCD 510
Ekolayzer: Powerbass 7 band
Ön Kapılar: for-x 100rms midrange
Arka Kapılar: for-x 100rms midrange
Mid anfi: Sierra Scorpion 4.100
Mono Anfi: M acoustic SPL 1500.1
Subwoofer: Kıcker L7 1000rms 4+4ohm (gümüş seri)
Kabin:120 lt fiberglass kabin
Güç Kablosu: 50mm kaynak kablosu
Rca kablo: soundlink
Sigortalı Dağıtıcı Blok: Audison BFD-41
Ön Akü: 60Amper Orjinal
Arka Akü: 60Amper varta akü

Çevrimdışı bradlix

• Midwoofer
« Yanıtla #19 : 10 Nisan 2016, 09:55:56 »
Cz703e parasina daha iyisi benim dusuncemde yok. Hxd2 clarion var ama onunda fiyati 2. Eli bile ucuk. 3 yol aktif 2 usb giris bluetooth mp3 olan vede ses bakimindan cok basarili olan bir urun. Listenizin en başlarina yazin tabi arastirmakta fayda var dier urunleri.
clarion cz703e de alpine 92bt de 3 yol aktif işlemcili diye biliyorum! (sitelerinde yazana göre)
yanlış mı?

Çevrimdışı bradlix

• Midwoofer
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2016, 16:17:42 »
burakcifter39, arkadaşım yine içime kurt düşürdün  :-\  ne güzel clarion cz703e demişlerdi! başa döndük iyi mi...  :D

Çevrimdışı Mami_35

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 5
  • Yas: 29
  • Mami İzmir
« Yanıtla #21 : 11 Nisan 2016, 02:49:42 »
Spl ci degilsin belli.Hic kurcalama Clarion Cz703 al pişman olmazsın emin ol.Herkesin kulak zevki farklıdır.Alpinenin tizleri daha cok vocal tarzda oluyor fark bu.Olayı kısaca özetleyelim hepsinin digerinden bi eksigi var en azından clarion hepsinin ortası hepsinden parca parca alıp ortaya clarion cıkmıs gibi düşün.Bende vardı clarion cz703e kullanmamama ragmen rafa kaldırıp saklıcaktım ilerde kullanırsam diye ama forumdaslarımızdan birisi almak istedi agzımdan cıktı kıramadım ona verdim.Sen clarion al pisman olursan ben alırım senden ;D Bu arada şu fiyata daha iyisi varsa onu alayım demişsin öyle bişey yok o fiyata en iyisi o.Özellik bakımından da düşünürsek herseyi mevcut zaten aktif işlemcili olması cift usb li olması iphone tellerle uyumlu olması androidle uyumlu mu bilmiyorum 5 volt gain bluetooth daha ne olsun.Clarion un tek sinir oldugum noktası sub off secenegi yok ya da ben bulamadım.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2016, 02:56:48 Gönderen: Mami_35 »
Ana Ünite   : Pioneer Deh-80Prs
Stereo Amfi : Audison Srx4
                      Xetec Gravity 4G-600
Mono Amfi   : Rockford Fosgate 1501bd
Ön Comp     : Hertz Hsk 163 + Focal 165 K2P
Arka Comp   : Focal Polyglass 165V1 + Jbl T595
Subwoofer   : Rockford Fosgate T215D4
Kapasitör     : Stinger Nos Tipi 1.0 Farad
Rca Kabloları : 3x Focal Elite Er5
Block Dağıtıcı : Audison Sfd-41C
Sigorta     : Cadence 200 Amper + 150 Amper
Akü         : Varta 80 Amper + Mutlu 72 Amper

Çevrimdışı bradlix

• Midwoofer
« Yanıtla #22 : 11 Nisan 2016, 09:01:08 »
Mami_35, cevabınıza teşekkür ederim. bende clarion diye düşünüyorum ama ikisini de alıp denemek daha iyi olabilir.  :D

Çevrimdışı bradlix

• Midwoofer
« Yanıtla #23 : 11 Nisan 2016, 09:05:23 »
aslında aklımda 2 ünite ile daha çok kanal aktif yapma fikri de var. 2 ünitede aynı anda bağlı olarak 1.nin rca çıkışlarından diğerinin aux girişine verip (araya bir dönüştürücü gerekmez sanırım uydu alıcısından gerekmemişti) 5 yol aktif kullanılabilir mi? kullanılır da asıl soru ses kalitesi nasıl olur??  :-\

Çevrimdışı loynis

• Tweeter
  • **
  • Yas: 45
« Yanıtla #24 : 19 Nisan 2016, 17:52:10 »
Spl ci degilsin belli.Hic kurcalama Clarion Cz703 al pişman olmazsın emin ol.Herkesin kulak zevki farklıdır.Alpinenin tizleri daha cok vocal tarzda oluyor fark bu.Olayı kısaca özetleyelim hepsinin digerinden bi eksigi var en azından clarion hepsinin ortası hepsinden parca parca alıp ortaya clarion cıkmıs gibi düşün.Bende vardı clarion cz703e kullanmamama ragmen rafa kaldırıp saklıcaktım ilerde kullanırsam diye ama forumdaslarımızdan birisi almak istedi agzımdan cıktı kıramadım ona verdim.Sen clarion al pisman olursan ben alırım senden ;D Bu arada şu fiyata daha iyisi varsa onu alayım demişsin öyle bişey yok o fiyata en iyisi o.Özellik bakımından da düşünürsek herseyi mevcut zaten aktif işlemcili olması cift usb li olması iphone tellerle uyumlu olması androidle uyumlu mu bilmiyorum 5 volt gain bluetooth daha ne olsun.Clarion un tek sinir oldugum noktası sub off secenegi yok ya da ben bulamadım.

Peki Alpine 195BT ile kıyaslarsanız yine Clarion mu dersiniz. Ben de ikisinin arasında kaldım.

Çevrimdışı loynis

• Tweeter
  • **
  • Yas: 45
« Yanıtla #25 : 21 Nisan 2016, 16:55:05 »
Clarion CZ703 ü nereden temin edebiliriz. Pek piyasada yok gibi.

Çevrimdışı sanel

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #26 : 25 Temmuz 2016, 16:53:04 »
herkese selamlar, 2 gün önce clarion cz703e ana ünitemin montajını gerçekleştirdim,cihazın çalışmasında hiçbir sıkıntı yok,radyosu,aux girişi bluetooth bağlantısı vs müzik dinleyebiliyorum,fakat cd ve usb okuyucu çalışmıyor, cd yi taktığımda ekranda loading yazısı çıkıyor, birkaç saniye sonra  şarkı sayısı ve toplam süreleri yazıyor,öylece kalıyor bir türlü şarkıyı çalmaya başlamıyor,ne yaptıysam beceremedim,( cd orijinal ve bir kaç farklı cd denedim) usb okuyucuda da aynı şekilde oluyor,daha önce böyle bir arızayla karşılaşan oldu mu? cihaz daha sıfır toplam 10 dakika çalışmamıştır,hiçbir darbe vs de görmedi. Forumda henüz yeniyim sorumu  yanlış bir yerde sorduysam şimdiden kusura bakmayın,herkese  iyi günler. 

Çevrimdışı a.emre

• Midwoofer
  • Yas: 28
« Yanıtla #27 : 26 Temmuz 2016, 02:45:14 »
herkese selamlar, 2 gün önce clarion cz703e ana ünitemin montajını gerçekleştirdim,cihazın çalışmasında hiçbir sıkıntı yok,radyosu,aux girişi bluetooth bağlantısı vs müzik dinleyebiliyorum,fakat cd ve usb okuyucu çalışmıyor, cd yi taktığımda ekranda loading yazısı çıkıyor, birkaç saniye sonra  şarkı sayısı ve toplam süreleri yazıyor,öylece kalıyor bir türlü şarkıyı çalmaya başlamıyor,ne yaptıysam beceremedim,( cd orijinal ve bir kaç farklı cd denedim) usb okuyucuda da aynı şekilde oluyor,daha önce böyle bir arızayla karşılaşan oldu mu? cihaz daha sıfır toplam 10 dakika çalışmamıştır,hiçbir darbe vs de görmedi. Forumda henüz yeniyim sorumu  yanlış bir yerde sorduysam şimdiden kusura bakmayın,herkese  iyi günler. 
Ana ünitenin üstünde çıkarılmazsa cd okuyucunun çalışmayacağı belirtilen 2 vida var. Muhtemelen montaj öncesi çıkarılması gereken bu 2 vidayı sökmemişsiniz. Aklıma ilk bu ihtimal geliyor. Sorun umarım bundandır.

Çevrimdışı sanel

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #28 : 26 Temmuz 2016, 08:58:43 »
ilginiz için çok teşekkür ederim emre bey fakat montajdan önce bahsettiğiniz vidaları sökmüştüm, mekanik bir  sorun değilde sanki yazılımsal bir şey olabilir çünkü usb okuyucuda aynı sıkıntıyı yapıyor.

Çevrimdışı bgcetin

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 2
  • Yas: 44
« Yanıtla #29 : 26 Temmuz 2016, 14:16:12 »
Clarion sitesinde bu tür sorunları ortadan kaldırmak için yeni bir yazılım mevcut aynı zamanda nasıl yapılacağıda muhtemelen sorun düzelecektir.
Clarion CZ 702E
Haes Soft Dome Twe.
RCF PW 165
RCF W300
Soundstream Reference Ref 4.400
Kenwood PS 300T
Stinger RCA
Techlink Hoparlör Kabloları
4ga Güç Kablosu
ASS Dağıtıcı
ASS Sigortalık