Gönderen Konu: MULTİMEDYA ÜNİTE  (Okunma sayısı 45476 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fullmoon

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Yas: 38
Öncelikle çok faydalı bir sunum olmuş emeğinize sağlık benimde astraj aracıma universal denilen 2 din ürünler malesef uymuyor. Hal böyle olunca çin malı oem ürünlere yönleniyoruz. yaklaşık bir yıl önce bende tercihimi avgo smart markasından yana kullandım ben alırken android ürünlerin stabil çalışmadığı yazıyordu forumlarda şimdilerde durum biraz daha faklı sanırım. Ben ürünü farklı bir forumda yapılan yorumlar üzerine aldım fakat ses kalitesi açısından beklediğim performansı bulamadım(burada sadece avgo smart için yorumda bulunuyorum) cihaz wince tabanlı oldukça işlevsel her türlü video formatı  hd oynatabiliyor aynı zammda flac albumlerinizide dinleyebiliyorsunuz hoparlör ses kalitesini sadece test amaçlı hsk larıma bağladım yüksek frekansların rca çıkışına göre daha kaliteli olduğu bariz ortada fakat üründe tek rca çıkışı mevcut ve sinyal kalitesi oldukça vasat Olduğunu buradan paylaşmak isterim. Aynı yorumu necvox platinum içinde okumuştum biryede yani bahsettiğiniz gibi cihazın orj hop çıkışlarını basit bir dsp yazılımıyla iyileştirebiliyorsunuz fakat rca sinyal kalitelerine önem verilmemiş gibi bir durum var ortada buradan multi ürünlere amfi bağlayarak kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazarsa herkes için faydalı olabileceğini düşünüyorum
Pioneer avh 8750 bt
Hertz ml 165 comp
Hertz hsk 165 comp
Hertz hp 4 stereo amp
Hertz he 4 stereo amp
Morel primo 12 sub

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 48
  • Paylaşmak Güzeldir
Öncelikle çok faydalı bir sunum olmuş emeğinize sağlık benimde astraj aracıma universal denilen 2 din ürünler malesef uymuyor. Hal böyle olunca çin malı oem ürünlere yönleniyoruz. yaklaşık bir yıl önce bende tercihimi avgo smart markasından yana kullandım ben alırken android ürünlerin stabil çalışmadığı yazıyordu forumlarda şimdilerde durum biraz daha faklı sanırım. Ben ürünü farklı bir forumda yapılan yorumlar üzerine aldım fakat ses kalitesi açısından beklediğim performansı bulamadım(burada sadece avgo smart için yorumda bulunuyorum) cihaz wince tabanlı oldukça işlevsel her türlü video formatı  hd oynatabiliyor aynı zammda flac albumlerinizide dinleyebiliyorsunuz hoparlör ses kalitesini sadece test amaçlı hsk larıma bağladım yüksek frekansların rca çıkışına göre daha kaliteli olduğu bariz ortada fakat üründe tek rca çıkışı mevcut ve sinyal kalitesi oldukça vasat Olduğunu buradan paylaşmak isterim. Aynı yorumu necvox platinum içinde okumuştum biryede yani bahsettiğiniz gibi cihazın orj hop çıkışlarını basit bir dsp yazılımıyla iyileştirebiliyorsunuz fakat rca sinyal kalitelerine önem verilmemiş gibi bir durum var ortada buradan multi ürünlere amfi bağlayarak kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazarsa herkes için faydalı olabileceğini düşünüyorum

Yorumunuz için çok tşk ederim.
Ayrıca forum ve bu tür cihaz almayı düşünen arkaraşlarımız için için önemli görüş ve bilgiler vermişsiniz

Bende şu an kullandığım android cihazı alırken detaylı bir inceleme yapmıştım.
O zaman ülkemizde satılan cihazların donanım ve yazılım olarak yeterli gelmediğini gördüğümden dolayı cihazı çinden kendim getirttim'ki o zaman android cihaz ülkemizde yoktu
bu cihazı tercih etmemdeki en büyük neden yazılım ve donanım desteğinin olmasıydı
aliexpress sitesinden almıştım ama sitede arayüzü farklı android cihazlarda vardı incelememde
bu cihazların yazılım ve donanım olarak ne olduğu belli olmadığını gördüm konuda örnek verdiğim roadnav üretici şirketin yazılım ve donanım olarak bu işi ciddi anlamda yaptığını tesbit ettim ve bu şirketin S150 yazılım platformlu ürettiği cihazı aldım
Piyasada winca 6.0 ve android ünite olarak ne olduğu belli olmayan cihazlar mevcut mesela winca 6.0 denmiş ama benim bildiğim yazılım ve donanım olarak orjinal satabil çalışan winca 6.0 arayüzü bu şekilde

Bu S100 Patformu olarak geçiyor

Android üniteler ise

S150 Android 2.3 ...4.0.4 güncellenebilir
S160 Android 4.0.4
S180 Android 4.4.4

Benim cihazımda 4 ad rca ses çıkışı ve 1 ad sub çıkışı mevcut.Kişisel görüşümde belirtmiştim cihazı taktığımda sesi yeterince güçlü  ve net geldi açıkcası bende bu kadar kaliteli bir ses beklemiyordum
ama video oynatıcı programdan'da fark ediyor kendi video oynatma programını kullandığınızda ses bozuluyor ama MX player ile oynattığınızda ses çok kaliteli bir şekilde çıkıyor bu yüzden ampliye gerek
duymadım bana göre ses çıkış voltajı oldukça iyi.. Hal böyleyken kaliteli bir ampli takıldığında sonuç çok daha iyi olur
ben sadece subwoofer bağladım onu çaldırıyorum sub olarak RF p2d4-12 kullanıyorum'ki gain ayarı kısık yoksa deprem yapıyor

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2015, 15:12:05 Gönderen: ZET »
YA ÖRS OLACAK SAĞLAM DURACAKSIN YADA ÇEKİÇ OLACAK ZAMANIN'DA VURACAKSIN

Çevrimdışı spitemre

• Midrange
  • Yas: 37
Okan hocam yazdigimi gormediniz herhalde bir sayfa once bi beyin firtinasi yapsak iyi olabilir

Çevrimdışı erk1n

• Midwoofer

Evet, android işletim sistemli olması, donanımının güçlü olması çok güzeldi. Navigasyon vs. her şey yükledim.

Ancak.... İş asıl önemli noktaya geldiğinde sınıfta kaldı cihaz. SES KALİTESİ. Çıkartıp Clarion ana ünite takınca ses kalitesi dramatik şekilde çok çok daha iyi hale gelmişti.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
Abi basta cok guzel bir konuya el atmissiniz tesekkur ederim sahsim adina ikincisi honda civic aracimda android islemcili cihaz kullaniyorum 4.4.4 kitkat surum olan merak ettigim telefonda playerpro ve dsp pack muzik playeri kullaniyorum bunu aracada kurmayi dusunuyorum acaba ince ayarla sonuc islemci kadar olmasada nederece iyilesir??

Kusuruma bakma gözden kaçırmışım..
Kesinlikle deneyin... mesela benim ünitenin kendi oynatıcısının ses performası kötü.Ben mxplayer pro kullanıyorum ses oldukça kaliteli çıkıyor neticede denemekten zarar gelme beğenmezseniz silersiniz başka program denersiniz ama video oynatma programı ses'te çok fark yaratıyor
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 13:20:29 Gönderen: ZET »

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
Ben bu tarz bu multimedia almıştım.

Evet, android işletim sistemli olması, donanımının güçlü olması çok güzeldi. Navigasyon vs. her şey yükledim.

Ancak.... İş asıl önemli noktaya geldiğinde sınıfta kaldı cihaz. SES KALİTESİ. Çıkartıp Clarion ana ünite takınca ses kalitesi dramatik şekilde çok çok daha iyi hale gelmişti.

Sayın erk1n söylediğinize kesinlikle katılıyorum ama bu cihazı clarion'alpine'pioneer üniteler ile karşılaştırmak pek hakkaniyetli olmaz..bana göre cihazın ses kalitesi (kullanılan donanım ile alakalı) iyi sevilerde en azından kullandığım cihaz için söylüyorum ben gayet memnunum Tabiki bu tür cihazlara ses işlemcisi kullanarak çok daha kaliteli ses alınabilir.konunun başında bahsetmiştim piyasada bulunan bilindik markaların video oynatma özelliği malesef yok olsaydı çok güzel bir cihaz ortaya çıkardı eminim...
ama kullandığınız cihazın video oynatma programı ve oynattığınız video'nun ses kaliteside önemli
mesela cihazımın üzerinde yüklü bulunan video programıyla oynattığım videolarda ses kalitesi vasat
hatta berbat ama mxplayer pro programı ile oynattığım videoların ses kalitesi oldukça iyi...
mesela aracın üzerinde orjinal anaünite takılıyken orta sesler çok vasattı şu an bu ünite ile müthiş dinamik orta ses ve bass alıyorum

« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 13:24:36 Gönderen: ZET »

Çevrimdışı erk1n

• Midwoofer

Stock hoparlörler ve Roadstar'ın androidli ana ünitesi kullandım. Orjinal ana üniteye geçince ses kalitesi yükselmişti. Roadstar da ses bulanık, çamurlu idi..

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
Bende tam tersini deneyimlemiştim.

Stock hoparlörler ve Roadstar'ın androidli ana ünitesi kullandım. Orjinal ana üniteye geçince ses kalitesi yükselmişti. Roadstar da ses bulanık, çamurlu idi..

Konuda bahsetmiştim donanım bileşenlerinin ne olduğu belli olmayan ünitelerde mevcut sadece adı android ..
yine konuda bahsettim Kullandığım üniteyi alırken dikkat ettiğim konular

1- ÜRETİCİ
Üretici kimliği önemli çünki bu işi ciddi anlamada yapıyormu kendine ait kurumsal sitesi varmı ve burada üretim ve ürünler hakkında bilgi veriyormu.Ürünlerinin üretim adları,numaraları yada serileri nedir
Mesela benim ünitem Üreticinin S150 Platformu diye adlandırdığı android 2.3.4 sürümü olan ünite
WİNCA 6.0 işletim sistemi olan üniteler S100 olarak adlandırılmış şimdilerde S160 android 4.4.4 versiyonu çıkmış durumda

2- DESTEK
Aldığınız cihazın yazılım ve donanım desteği olması önemli ayrıca Bu ürünleri kullanan varmı kullanıcı yorumları nedir.Yardım alabileceğimiz forum yada herhangi bir platform varmı

Kısacası bizim tabirimizle aldığınız ürün merdiven altı üretim'mi bilmeniz lazım

Çevrimdışı erk1n

• Midwoofer
Roadstar 'ın web sitesi de var, desteği de var.. Üstelik distribütörü de Digicom. Yani Pioneer 'ın distribütörü. Ama ses kalitesi berbat.

Ben çok tavsiye etmiyorum bu tarz ürünler. Ses kaliteleri gerçekten vasat oluyor.

Eğer araçta Navigasyon olsun, android işletim sistemli 7" pırıl pırıl ekran olsun deniyorsa...

GPS ve Bluetooth özelliği olan 7" ekranlı bir tablet + tablet tutucu + alpine veya clarion 'un bluetooth özellikli bir ana ünitesi alınıp iki cihaz bluetooth ile eşleştirilirse ses kalitesinden ödün vermeden düşük bütçe ile bir sistem kurulabilir.. Ki ben öyle yaptım.

Çevrimdışı Neo59

• Midwoofer
  • Yas: 39
Bu tür cihazlar bana görede ses kalitesinde vasat kategorisindeler, benim asıl merak ettiğim android sistemince desteklenen bir dac bağlayıp çıkış almayı denedinizmi? Benim aklımda böyle bir sistem var ama teybin harici bir cihaz çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda endişeliyim. Youtube da samsung yada iphone cihazlara dac bağlayıp optik/coax yada direk analog çıkış alınabiliyor ki kaliteli bir dac ın çıkışı alpine pioneerın çıkışlarını döver :) 
Ana Ünite: NAVİMEX NAV 9947HD 8" + 5" ekran
İşlemci: Alpine PXA-H800 + RUX-C800
Amfi: 2 x XETEC 8G-1000
Komp: HERTZ HSK-163
Sub: 2 x PiONEER TS-WX20LP
4GA kablo, sigorta, dağıtıcı, el yapımı rca, yalıtım v.s.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
Bu tür cihazlar bana görede ses kalitesinde vasat kategorisindeler, benim asıl merak ettiğim android sistemince desteklenen bir dac bağlayıp çıkış almayı denedinizmi? Benim aklımda böyle bir sistem var ama teybin harici bir cihaz çalıştırıp çalıştırmayacağı konusunda endişeliyim. Youtube da samsung yada iphone cihazlara dac bağlayıp optik/coax yada direk analog çıkış alınabiliyor ki kaliteli bir dac ın çıkışı alpine pioneerın çıkışlarını döver :)

Arkadaşlar size katılıyorum ama bunu burada anlattım ses kalitesi cihazdan cihaza değişiyor kullanılan donanım bileşenleri farklı..Tabiki bu cihazları alpine,clarion,pioneer ile kıyaslayamanız adil olmaz
bu cihaz adı üstünde multimedya yani çoklu ortam yani size diğer markaların sunamadığı ekstradan video oynatma ve navi özelliği sunuyor ayrıca ünitem'de dsp mevcut
Benim aracım hyundai i30 yeni kasa orjinal üniteyi söktüm resimde görünen üniteyi taktım
ses sistemi adeta evrim geçirdi berrak bir sesi var orjinal üniteden alamadığım orta bas sesleri inanılmaz bir derecede alıyorum'ki ampli bağlamaya bile gerek görmedim ve iddaa ediyorum'ki benim ünitem türkiye'de yok ben görmedim ve yine ünitem bu işi iyi yapan roadnav şirketi çıkışlı Android S150 serisi  türkiyede bu seri ünite zaten gelmiyor çünki ucuz ürünler getiriliyor'ki o zaman kalitesine güvenemediğim için cihazı kendim ve özellikle S150 serisi olarak getirtmiştim

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2016, 20:04:51 Gönderen: ZET »

Çevrimdışı sloman

• Midrange
Ynt: MULTİMEDYA ÜNİTE HAKKINDA BİLGİLER
« Yanıtla #41 : 25 Şubat 2016, 15:57:38 »
merhaba bugünlerde bendede bu double android teyp hastalığı başladı fakat tek korkum alacağım sesin tatmin edici olmaması idi. ben aracımda android tablet kullanıyordum bluetooth receiver ile teybin aux dan bağlıyordum .tableti sattım dedim double alayım fakat yine tablete döneceğim .neden deseniz hem güvenlik için düşünün arabanızda söküp yanınıza alacağınız bir tablet .,hem yazılım desteği sorunu yok.diger tarafta araçta sabit riski fazla yazılımsal sorun olunca ben yaptım diyeceğiniz bir ürün.ben vazgeçtim şahsen :D
ana ünite:  Samsung note 2014 edition
tweeter:     peerless rdc2000
midrange:  tangband w3 881sl
mid bas:     hertz hvl165
subwoofer: helix w12
Tweeter amfi:  Helix hxa500mk2
Midrange amfi: Helix hxa500mk2
Midbas amfi: Helix b4
Sub anfi: helix hxa500mk2

Çevrimdışı servet

• Midwoofer

Şu sıralar fiyat performans olarak uygun DAC arayışındayım bu dediğiniz işi android ana ünitede deneyeceğim eğer çalışırsa müthiş olacak.
Araç VW Transporter T6

Ana Ünite
Odroid N2 Plus, 10.1" Lilliput Dokunmatik Monitör, İşletim Sistemi Android Pie x64
Ses çıkışı SPDIF optik.

Alpine PXA-H800 + RUX-C800

Amfiler
2 x PDX V9

Ön direkler
DLS UR5i

Kapılar
2 Takım 16 cm Scandinava

Sub 1
Rockford Fosgate P2D4

Sub 2
Focal 33V2

Güç Kablosu
50 mm² 2 AWG kaynak kablosu
Dağıtıcı
Audison Connection SFD 41C

Çevrimdışı sloman

• Midrange
« Yanıtla #43 : 25 Şubat 2016, 17:57:36 »
otg dac lar var fakat 16 bit ler mevcut.24 bit veya 32 bit olanlar ise 100-200 usd civarlarında yurt dışında .birde daclarda tf kart çaları içinde bulunanlar var.onlardada ekran yok :(
biraz daha beklemek lazım
ana ünite:  Samsung note 2014 edition
tweeter:     peerless rdc2000
midrange:  tangband w3 881sl
mid bas:     hertz hvl165
subwoofer: helix w12
Tweeter amfi:  Helix hxa500mk2
Midrange amfi: Helix hxa500mk2
Midbas amfi: Helix b4
Sub anfi: helix hxa500mk2

Çevrimdışı servet

• Midwoofer
« Yanıtla #44 : 25 Şubat 2016, 19:41:32 »
iFi audio Nano DSD modeli taşınabilir dac ideal görünüyor kendi pili var telefon ile kulaklı amfisi olarak kullanılabiliyor. Evde pc ile veya yolda arabada tablet telefon ile kullanılabilir.
Araç VW Transporter T6

Ana Ünite
Odroid N2 Plus, 10.1" Lilliput Dokunmatik Monitör, İşletim Sistemi Android Pie x64
Ses çıkışı SPDIF optik.

Alpine PXA-H800 + RUX-C800

Amfiler
2 x PDX V9

Ön direkler
DLS UR5i

Kapılar
2 Takım 16 cm Scandinava

Sub 1
Rockford Fosgate P2D4

Sub 2
Focal 33V2