Gönderen Konu: Midrange yanması ve bass kesmesi  (Okunma sayısı 155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin1336

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 30 Ağustos 2021, 23:26:31 »
ARKADAŞLAR YARDIM EDİN KAFAYI YİCEM YAKICAM ARABAYI. ARABAYA 1 AY ÖNCE TESİSAT YAPTIRDIM
16 cm MİDRANGE NAVİGOLD 360 WATT 120 RMS 1 TAKIM. 1 TANE MASSİVE AMFİ. 1 TANEDE 1500 lük SOUNDMAX 450 RMS 1500 WATT 30 CM TAKTIRDIM SON GÜNLERDE BASSTAN MEMNUN DEĞİLDİM KARA DÜZEN VURUYORDU. ÖYLE SOKETE BASIP DEDİM KABLOMU CIKTI AYAĞINA KABLOYU İLERİ İTTİM. AMA BİSEY DEĞİSMEDİ BASS VOL 20 LERDEYKEN KESİYOR DEVREYE GİRİYOR. BUGÜN TESİSATÇIYA GİTTİM HİÇ HESAPTA OLMAYAN BİSEY ÇIKTI MİDRANGELERDEN 1 TANESİ KESMİŞ YA NASIL OLUYOR BU KURBAN OLAYIM Bİ AKIL VERİN

Çevrimiçi B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
Ynt: Midrange yanması ve bass kesmesi
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2021, 23:58:46 »
Bas vurunca ses kesiliyorsa ilk bakmanız gereken yer (+) besleme kablonuzdur. Daha sonra şase kablosunu kontrol edin. %90 ihtimalle olması gerekenden daha incedir. Diğer ihtimaller akü tarafındaki sigorta erimiş olabilir veya şaseyi aldığınız yer boyalı yada pislikten dolayı tam temas etmiyor olabilir. Yani kısacası beslemeniz zayıf, besleme hatlarınızı kontrol edin.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

Çevrimdışı huseyin1336

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2021, 00:19:21 »
demin arkadaşım bakıyordu bass baya devre dışıydı bagajı kapattı araba sarsılınca bass devreye girdi

Çevrimdışı ilkercom

• Midwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
    • hasanilker.com
Ynt: Midrange yanması ve bass kesmesi
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2021, 13:29:59 »
Sistemi bağlattığınız kişinin çözmesi lazım. Hem para verip sorunu sizin çözmeniz olmaz. Bu işi parayla yapıyorsa düzgün yapacak.
Forumlar bilgi alışverişi içindir. İlgilendiğiniz konu ne olursa olsun. Forumu iyice okuyun araştırın. Sonra Konu açın. Özel mesajla soru sorarak forum mantığını zora sokmayın.

Clarion Cz703
Audison VR 209 Chrome
Audison VR 206
Audison VR 404
Audison VR 209

Hertz HV 165
ScanSpeak R26
RCF W300

Focal ER5