Gönderen Konu: Pioneer sph-c10bt mi sony mex-4300bt mi?  (Okunma sayısı 485 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 15 Haziran 2021, 08:25:30 »
Arkadaşlar merhaba, bir süre önce nakamichi teyp ve hoparlörden bahsetmiştim ama fiorino alacaktım o iş iptal oldu gelen zamlar yüzünden şuan kendi arabamı kullanıyorum fiorino alma sebebimde kardeşimi eski bmw masrafından kurtarmaktı neyse şuan kendi arabamda premium ses sistemi var aracım gene fiat beats marka ses sistemi var ama bilirsiniz fiatın teypleri çok kötü oluyor ve hoparlörlerin hakkını veremiyor maalesef.

Şuanda herşey çok pahalı aracımda geri görüş kamerası var ama onu dikiz aynası ekran yada torpido üstü ekranla çözecem, gelelim teybe.

Aklımda iki model var muhakkak bu ikisinden birini alacam, biri pioneer sph-c10bt diğeri sony mex-4300bt, şimdi yanılmıyorsam iki modelde Türkiyede bulunan iki amiral gemisi teyp, harici olarak alpine beni aşar kenwood ta olabilir ama Türkiyede bunlara denk model bulamadım o yüzden bu ikisi arasında karar verecem ama kenwood varsa amiral gemisi ekleyebilirsiniz 1100₺ küsürleri aşmadığı sürece.

Şimdi bu iki modelin arasında farklar nedir?

Benim beklentim bassları daha güçlendirsin hoparlörler beats önde 70watt rms comp arkada 60watt rms coax birde 16 cm sub var bagajda subun özelliklerini unuttum 300watt zirve güç olması lazım.

Ve bass kadar önemli django reinhardt müzikleri dinliyorum klasik jazz diyelim birde bass odaklı müzikler, buna göre iki istediğim müzik tarzına en uyumlu olacak hoparlörlerin hakkını verecek teyp hangisi sizce?

Pioneerda beni cezbeden özellik kendinden telefon tutacağı var bu güzel bir özellik ama ikinci üçüncü planda olan özellik, arkadaşlar temmuz ayı içersinde almayı düşünüyorum bu arada

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
    • EmSound
Ynt: Pioneer sph-c10bt mi sony mex-4300bt mi?
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2021, 13:07:28 »
Kenwood 306bt alıp, 3 yol aktif sürerseniz bir daha bu yazdığınız 2 alternatifin adını bile telafuz etmezsiniz diye düşünüyorum. Kenwood 306bt kendinden işlemcili olduğu için ek işlemci maliyetinden de kurtaracaktır. Forumda aratıp ilgili konuları okursanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Şimdiden keyifli dinlemeler.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2021, 21:38:01 »
Çok teşekkür ederim yorumunuz için, ben konuyu açtım sonra sanayiye gittim gece çalışıyorum sonra açtığım konuyu unuttum ve sony mex 4300bt teybi satın aldım hayırlısı olsun artık pioneerıda algısı yüzünden düşünüyordum kenwood sevdiğim bir marka güzelde bir marka esasen gönlümde kenwood vardı ama amiral gemisini bulamadım yurtdışında çok modeli var lakin ülkemizde yok, keşke yorumunuzu okusaydım kenwood alırdım gönlümde gerçekten kenwood vardı.

Neyse aldım artık bakalım güzel olacağını düşünüyorum fiat araçların uyduruk teyplerinden kat be kat iyi olacağına eminim, ses sistemi güzel ama stock teyp uyduruk olunca sistemin hakkını veremiyor.

Son olarak 32 yaşımdayım, ilk arabam 2008 de oldu 20 yaşımda o zamandan beri hep hayalimdi 1 din teyp almak kısmet bu zamanaymış :)

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2021, 00:12:04 »
Sony de iyidir, kötü olmayacağından eminim. Sonuçta almışsınız, hayırlı olsun. Umarım beklediğinizden daha iyi olur ve uzun yıllar sizi mutlu eder.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2021, 03:31:14 »
Sony de iyidir, kötü olmayacağından eminim. Sonuçta almışsınız, hayırlı olsun. Umarım beklediğinizden daha iyi olur ve uzun yıllar sizi mutlu eder.

Sağolun teşekkür ederim n11 den aldım cuma elimde olur ama ne zaman taktırırım bilmiyorum lakin aradaki farkı videodanda olsa çekip youtube a atacam stock teyp ve sony teyp olarak

Çevrimdışı bozgun

• Audiophile Moderatör
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 41
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2021, 08:53:42 »
Hayırlı olsun, tadını çıkarın keyifle dinleyin.

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2021, 19:01:55 »
Sağolun arkadaşlar yarın gelir diye düşünüyordum ama öğle sonrası teslim aldım şuan elimde bakalım cumartesi yada pazartesi takacam.

Umarım ciddi manada fark eder, sistem tesisat sağlam ama teyp fiatın uyduruk teybi

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2021, 11:34:02 »
Arkadaşlar 1 saat önce teybi montajlattım, şöyle söyleyim hiçbir ayar yok buna rağmen ses muazzam fark etti ama açıkçası ilk teybim olduğu için bu konuda cahilim hiçbir ayar yapamadım ne sub ayarı ne eko ayarı hiçbir şey yapamadım hatta appstoredan uygulama indirip daha detaylı ayar yapılıyormuş onuda bilmiyorum bugün yarın öğrenecem ondan sonra video çekerim ama bilen varsa söyleyebilir

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2021, 05:30:25 »
Hayırlı olsun, tadını çıkarın keyifle dinleyin.

Merhabalar teybi çözmeye çalışırken fazla kurcaladım ayarlar iyice bozuldu, artık bluetooth görmüyor bağlansamda müzik açmıyor önceden teybi açınca direk bağlanırdı, subwoofer eskisi gibi güçlü değil apple music te şarkı isimleri çıkmıyor arayanın ismini göremiyorum radyo ismi görünmüyor saat ise pm am şeklinde oldu hiçbirini düzeltemiyorum, teybi sıfırlamak için akü kutup başlarını çıkarıp takmak gerekiyormuş yeterli olur mu yoksa başka işlem mi gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #9 : 27 Haziran 2021, 05:54:29 »
Akü kutupbaşını söküp 1-2 dk bekleyerek resetleyebilirsiniz. Araç beyninin de sıfırlanması veya ayarların bozulması şüphesi varsa teyp beslemesini sökerek de resetleyebilirsiniz. Kablo bantlarını açmaya da gerek yok, kırmızı ve sarı kablolardaki sigortaları çıkarın, 1-2 dk bekleyip geri takın.

EmSound - Antalya

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #10 : 27 Haziran 2021, 10:10:40 »
Akü kutupbaşını söküp 1-2 dk bekleyerek resetleyebilirsiniz. Araç beyninin de sıfırlanması veya ayarların bozulması şüphesi varsa teyp beslemesini sökerek de resetleyebilirsiniz. Kablo bantlarını açmaya da gerek yok, kırmızı ve sarı kablolardaki sigortaları çıkarın, 1-2 dk bekleyip geri takın.

Teşekkür ederim, bide teybi taktığımdan beri km göstergesi yanıp sönüyor, aracı fiata götürünce abi orjinal teybi takmadığın sürece yanar söner dedi ama bana saçma geldi salı günü onuda halledecem, bu arada teypten çok memnunum, ama woofer zayıf kaldı gibi benim araç 500l bagajdaki tente gibi şeyi ortaya alınca alt ve orta arası yüksekliği tam 27 cm oluyor yani alt ve üst bölme oluyor dün gece araştırdım 20cm woofer kabininde 27 cmlik kabin buldum bu kabini alırsam yer kaybım çok olmayacak, woofer olarakta cerwin vega düşündüm cerwin vega v84d modeli 250w rms kolonlar 80 ve 60 rms, geriye anfi kalıyor sony xms400d az yer kaplaması amaçlı düşündüm ama bu sistemi beslermi bilmiyorum bide pioneer gm-a6704 var

Başka konuda da açmıştım woofer konusunu bilmiyorum %100 gerekmiyor ama olsa iyi olur diye düşünüyorum, sonuç olarak bu woofer ve kolonları dediğim sony anfi beslermi?

Çevrimdışı Victor Creed

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #11 : 27 Haziran 2021, 21:14:57 »

Hayırlı akşamlar akü sökmeye gerek kalmadı, teybi resetledim, en alt ve en sağ ve sol tuşlara aynı anda 1-2 saniye basınca teyp fabrika ayarına dönüyor, döndürdüm ama nasıl ayar yapacam bilmiyorum bir sürü ayar var