Gönderen Konu: Dönüştürücü ile ilgili sıkıntı  (Okunma sayısı 757 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egomanyag

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 05 Haziran 2021, 13:14:33 »
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Dönüştürücü ile ilgili bir sıkıntımı paylaşmak istedim. Elimde massive'in 5 kanallı dönüştürücüsü var ama bas çıkışları bozuk. Araçta ön ve arkalar köprülü, tesisatı yapan eleman sanırım bass kısmını kanallardan birine bağlamış çünkü bass çalışmıyor. Bass kanalı bozuk olduğu için bass kablolarını kanallardan birine takayım istiyorum fakat komponentlerle beraber olduğu için bir türlü ses vermiyor. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır acaba ?

Çevrimiçi B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
Ynt: Dönüştürücü ile ilgili sıkıntı
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2021, 18:58:47 »
Merhaba Egemen. Deck çeviricinin arızalı olan bas çıkışlarını onarıma vermeyi neden düşünmüyorsun? Hem kafan rahat olacak hem de sistemini olması gerektiği gibi kullanabileceksin.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

Çevrimdışı egomanyag

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2021, 13:43:54 »
Merhabalar,

Onarım söz konusu ise seve seve tercih ederim. Önerebileceğiniz birisi var mıdır ?

Çevrimiçi B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2021, 13:49:08 »
Merhabalar,

Onarım söz konusu ise seve seve tercih ederim. Önerebileceğiniz birisi var mıdır ?

Hangi ildesiniz?
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

Çevrimdışı civic2242

• Midrange
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2021, 14:28:41 »
Merhaba,
Aracınız nedir? Arka hoparlörlerden park sensörü sesi geliyorsa deck çeviriciye çıkış vermiyor.Benim aracımda da aynı marka çevirici var.Mecburen arka hoparlörleri giremedim. Deck in 3 rca çıkışı var ama bir tanesini kullanabiliyorum.
Honda civic hb Fk2 1.8  orjinal ana ünite. Massive ms h01 deck çevirici, ön arka orjinal hoparlör, audison connection rca, prolink 4mm2 subwoofer kablosu,35mm2 kaynak kablosu, cadence 200amper digital göstergeli sigorta, 42lt özel yapım akustik sünger kaplı kapalı kutuda re audio sr 15D4 subwoofer, jbl 600.1 anfi.

Çevrimdışı egomanyag

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2021, 19:15:06 »
Merhabalar,

Hangi ildesiniz?

Hocam Ankara’dayım.

Çevrimdışı egomanyag

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2021, 19:16:44 »
Merhaba,
Aracınız nedir? Arka hoparlörlerden park sensörü sesi geliyorsa deck çeviriciye çıkış vermiyor.Benim aracımda da aynı marka çevirici var.Mecburen arka hoparlörleri giremedim. Deck in 3 rca çıkışı var ama bir tanesini kullanabiliyorum.

Aracım 308. Arka park sensörleri çalışmıyor, köprülü olduğu için sanırım. Deck’in 3 çıkışı, 2 tanesi kanal 1 tanesi bas olarak var ama ben aslında bass’ı özel olarak ayarlanan bass çıkışının dışında diğer kanallardan alabiliyor muyuz, veya nasıl alabiliriz onu merak ediyordum açıkcası.

Çevrimdışı civic2242

• Midrange
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2021, 09:08:46 »
Köprüden bahsettiğiniz nedir anlayamadım? Çeviricide arka hoparlörler girdiğinizde arka çıkış ve bas çıkışını bir veriyor.Yani 3 kanalda ayrı ayrı değil.Ayrı ayrı yapayım istiyorsanız 2 adet tek rca çıkışlı deck çevirici kullanmanız lazım.
Honda civic hb Fk2 1.8  orjinal ana ünite. Massive ms h01 deck çevirici, ön arka orjinal hoparlör, audison connection rca, prolink 4mm2 subwoofer kablosu,35mm2 kaynak kablosu, cadence 200amper digital göstergeli sigorta, 42lt özel yapım akustik sünger kaplı kapalı kutuda re audio sr 15D4 subwoofer, jbl 600.1 anfi.

Çevrimdışı egomanyag

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2021, 09:15:52 »
Köprüden bahsettiğiniz nedir anlayamadım? Çeviricide arka hoparlörler girdiğinizde arka çıkış ve bas çıkışını bir veriyor.Yani 3 kanalda ayrı ayrı değil.Ayrı ayrı yapayım istiyorsanız 2 adet tek rca çıkışlı deck çevirici kullanmanız lazım.

Anladım sanırım benim ki de o şekilde ama bass çıkışı bozuk olduğu için vermiyor olabilir. Benim bahsettiğim normal köprüleme işlemiydi galiba, sağ ve sol için ön ve arka köprülü. Çok fazla bir bilgim yok açıkcası.