Gönderen Konu: Drivetech DC715 RCA çıkışı hakkında bilgi?  (Okunma sayısı 338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı walkman011

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
  • Sergen TUTAYSALGIR
Drivetech DC715 RCA çıkışı hakkında bilgi?
« : 01 Mayıs 2021, 00:19:34 »
Herkese hayırlı ramazanlar. Aracımda başlıkta belirttiğim dc715 ünite mevcut.
Şimdi bu cihazda r/l bir adet amfi çıkışı mevcut. Stereo amfi kullanıyorum. Bir adette yeşil sw çıkışı var tekli. Bu sw çıkışına mono amfi bağlayıp ucuna y atıp kullanabilirmiyiz? Yoksa bu çıkış direk hoparlör için mi anlayamadım 1 tane olunca yani ikinci mono amfiyi tek RCA dan daha fazla y ile almak çok sağlıklı olmaz diye düşünüyorum ?

İkinci problemim teybin RCA voltajını bulamadım hiçbir yerde sesi çok iyi alamıyorum. Stereo amfi de high input mevcut RCA yerine bu girişten normal ses girişlerini girsem daha temiz bir ses alabilir miyim böylece r/l çıkışlarını da mono amfiye girebilirim ?

Üçüncü problemim ise amfilerin hain ayarlarını çıkış voltajını bilmediğim için yapamıyorum keza high imputta da öyle olacak bu ayar nasıl yapılmalı voltaj değerini bilmediğim için ?

Şimdiden çok teşekkür ederim herkese. Hayırlı forumlar.

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
    • EmSound
Ynt: Drivetech DC715 RCA çıkışı hakkında bilgi?
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2021, 00:26:43 »
Teybin RCA çıkış voltajını bilmeniz gerekmiyor aslında. Konuyla ilgili forumumuzda birçok makale mevcut. Buyrun şu konuyu inceleyin; http://www.caraudiohifi.com/forum/index.php?topic=12051.0
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı walkman011

• Buzzer
  • *
  • Sergen TUTAYSALGIR
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2021, 00:47:30 »
Bu yazıyı okudum fakat benim amfimdeki gerçek rms değerini de bilmiyorum. Amfinin üzerinde 1.600 Max 2000w yazıyor ama amfi bu kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum işin açığı. Kılavuzu elimde yok üzerinde yazmıyor internette de hiçbir bilgi bulamadım o yüzden o rehberden faydalanamadım. Mono Amfi pyle py1.600
Stereo amfi jvc ks ax6500

En büyük takıldığım nokta da zaten voltajdan çok bağlantı kısmı. Ünite üzerinde ki sw den bağlayabilir miyim veya tek çıkıştan 6 y ile tüm amfilere mi gitmeliyim ki bunun hiç iyi bir fikir olmadığını düşünüyorum veya stereo amfiye high imputta girip (sese etkisi ne olur hiç bilmiyorum) rl çıkışını mono amfiye mi gitmeliyim?

Ünitenin girişlerinin resmi: https://r.resimlink.com/sg6iw9.jpeg
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2021, 04:43:19 Gönderen: B-Devi »

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2021, 04:43:36 »
Bu yazıyı okudum fakat benim amfimdeki gerçek rms değerini de bilmiyorum. Amfinin üzerinde 1.600 Max 2000w yazıyor ama amfi bu kadar kaliteli olduğunu düşünüyorum işin açığı. Kılavuzu elimde yok üzerinde yazmıyor internette de hiçbir bilgi bulamadım o yüzden o rehberden faydalanamadım. Mono Amfi pyle py1.600
Stereo amfi jvc ks ax6500

En büyük takıldığım nokta da zaten voltajdan çok bağlantı kısmı. Ünite üzerinde ki sw den bağlayabilir miyim veya tek çıkıştan 6 y ile tüm amfilere mi gitmeliyim ki bunun hiç iyi bir fikir olmadığını düşünüyorum veya stereo amfiye high imputta girip (sese etkisi ne olur hiç bilmiyorum) rl çıkışını mono amfiye mi gitmeliyim?

Ünitenin girişlerinin resmi: https://r.resimlink.com/sg6iw9.jpeg

Tekli RCA'yı (tek başına) herhangi bir anfiye bağlayın, eğer ses geliyorsa (yani orası gerçekten de Subwoofer çıkışı ise) Y fiş ile bağlayabilirsiniz.

Anfilerinize gelince;

Pyle marka mono anfiniz; 1ohm 600rms - 4ohm 250rms
JVC marka anfiniz; 4ohm 4x70 rms (çok çok güzel bir cihazınız var, kıymetini bilin)

Ayarları yazdığım değerlere göre yapabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2021, 04:46:44 Gönderen: B-Devi »
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı walkman011

• Buzzer
  • *
  • Sergen TUTAYSALGIR
« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2021, 14:37:25 »
Anladım çok teşekkür ederim bi o girişi deneyeceğim. Eğer değilse yüksek çıkış veriyorsa amfiye bir zarar verir mi ?

Değerli olan amfi galiba jvc. Teşekkürler yorumunuz için o amfiyi Almanya'dan getirmiştik elimde birde Jbl gta5 amfi vardı Jbl yerine jvc tercih edip onu sattım. Peki pyle amfi iş görür mü sizce üzerine 2 ohm da Pioneer ts w207d4 bağlayacağım. Eğer sw çalışmazsa jvc amfiye high imput girip diğer çıkışı pyle ye girmeyi planlıyorum bakalım nasıl olacak.

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2021, 14:50:27 »
Peki pyle amfi iş görür mü sizce üzerine 2 ohm da Pioneer ts w207d4 bağlayacağım. Eğer sw çalışmazsa jvc amfiye high imput girip diğer çıkışı pyle ye girmeyi planlıyorum bakalım nasıl olacak.

Gayet iyi olur. Altyapınızı ve bağlantılarınızı özenerek yapın. Sistem tatmin edecektir.

EmSound - Antalya