Gönderen Konu: Nakamichi nq721be ana ünite satın almak  (Okunma sayısı 319 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 8-9-3

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 22 Nisan 2021, 02:24:54 »
Arkadaşlar hayırlı geceler herkese, herkes genelde ana ünitede Pioneer Kenwood Sony Alpine JVC konuşur, Nakamichi çok duyulmamış ama 70-80 li yılların efsane markasıymış, yani o dönemde bir anfi fiyatı bile Pioneer setin tamamından pahalıymış, belli oranda araştırdım, günümüzde çok tanınmaması ve tercih edilmemesi sebepsiz yere ilgimi çekti, nq721be modeline baktım youtube ta baktım appstore veya google play store dan programını indirerek telefonla kullanabiliyorsunuz yeteri kadar özelliğide var ama gördüğüm kadarıyla 4x45 watt böyle olması ses konusunda sıkıntı çıkarır mı bass olsun tiz olsun yani diğer Japon kardeşlerinden alınan verim alınır mı? Yoksa atıyorum Renault Fiat gibi markaların teyplerinden hallice mi olur ses konusunda?

Nakamichi yi forumda bile kullanan sayısının az olduğunu düşünüyorum ve Nakamichi nin 70-80 li yılların nakamichi si olduğundan bile şüphelerim var zira diğer Japon kardeşlerine göre ciddi derecede ucuz fiyatı var.

Sizce alınabilir mi? Yoksa bu sevdadan vaz mı geçmeli?

Teypte tercihim bu arada Kenwood normalde ama Nakamichi hangisine benziyor Pioneer mı Sony mi Kenwood mu, Alpine mi JVC mi?

Ortalamada 480₺ fiyat etiketi var alacağım Kenwood teypten neredeyse yarı yarıya ucuz fiyatta

Edit: arkadaşlar teybin çıkış gücü 4x50 imiş official sitesinden baktım nominali ise 25 watt imiş
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2021, 08:30:36 Gönderen: 8-9-3 »

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
    • EmSound
Ynt: Nakamichi nq721be ana ünite satın almak
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2021, 04:52:57 »
Olaya ne tarafından baktığımız ile alakalı bir durum aslında. Herhangi bir marka için "Ne kadar kullanıcısı var" dan ziyade "Alıp da pişman olan var mı" diye sorarsak asıl amaca ulaşmış oluruz diye düşünüyorum. Bana kalırsa Nakamichi markasının herhangi bir ürününü alıp memnun kalmayan kimse yoktur. "Şu cihazı dandik" diyebileceğimiz bir ürünü de olmadığına göre alıp kullanmak için hiçbir engel yoktur diye düşünüyorum.
Kısacası bazı markalar için "Kullanan bilir" diye bir tabir vardır. Kullanmayan onların ne hissettiğini asla anlayamaz. Bence alın, kullanın. Pişman olmazsınız.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı 8-9-3

• Buzzer
  • *
Ynt: Nakamichi nq721be ana ünite satın almak
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2021, 08:20:23 »
Olaya ne tarafından baktığımız ile alakalı bir durum aslında. Herhangi bir marka için "Ne kadar kullanıcısı var" dan ziyade "Alıp da pişman olan var mı" diye sorarsak asıl amaca ulaşmış oluruz diye düşünüyorum. Bana kalırsa Nakamichi markasının herhangi bir ürününü alıp memnun kalmayan kimse yoktur. "Şu cihazı dandik" diyebileceğimiz bir ürünü de olmadığına göre alıp kullanmak için hiçbir engel yoktur diye düşünüyorum.
Kısacası bazı markalar için "Kullanan bilir" diye bir tabir vardır. Kullanmayan onların ne hissettiğini asla anlayamaz. Bence alın, kullanın. Pişman olmazsınız.

Vallaha içimi rahatlattınız alacam o zaman, ben dedim acaba örnek veriyorum yumatu gibi falanca marka satın aldıda kalite düşmüş olabilirmi diye ama öyle değil herhalde youtubeta baktım herkes Nakamichi ürünlerini beğenmiş, bide günümüzde Japon üretimi Japon marka kalmadı hepsini çin tayvan vs üretiyor ama marka Japon Nakamichi satılmamış olsun yoksa üretildiği ülke mühim değil, zamanında BMW Lexus gibi markaların ses sistemi olmuş bir marka boş bir marka değil  :)

Neden Fiorinoda kullanılmasın dimi  :D

Edit: official sitesinden baktım 4x50 watt rms ise 25 watt imiş
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2021, 08:31:30 Gönderen: 8-9-3 »