Gönderen Konu: Teyp önerisi mevcut sistem hk.  (Okunma sayısı 529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmetfrt206

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 16 Mart 2021, 00:51:53 »
Herkese merhabalar. Ses sistemi işinde yeniyim. Mevcutta hazirda tesisatim mevcut. Sadece mevcut kullanmakta olduğum teyp'inden memnun değilim. Sizlerden teyp önerilerinizi öğrenmek isterim. Mevcutta ön kapılarda mtx tx265s 16.5 cm componentlar mevcut. Arka da mtx tx269c 6×9 oval hoparlör mevcuttur. Subwoofer olarakta rockford fosgate p1 30cm kullanıyorum. Amfi olarak 4 kanal mobass mb800.4 kullanıyorum component ve oval hoparlör buna bağlı. Subwoofer içinde reis rs 600. 1 mono amfi kullaniyorum. Şuan mevcutta ki sistem ünite olarakta pioneer mvh s125uı teyp'e bağlı. Kullanmış olduğum teyp'te çok fazla ses ayarı mevcut değil çok fazla beni tatmin etmiyor giriş seviyesi gibi düşünüyorum kullandığım teypi. Sizlerden kullanmış olduğum hazirda olan sistem için en uygun kaliteli teyp onerilirinizi paylasirsaniz çok sevinirim. Bütçe olarak 1200 tl e kadar çıkarım. Marka olarak pioneer, kenwood ve alpine düşünüyorum. Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2021, 07:43:46 Gönderen: Mehmetfrt206 »

Çevrimdışı Mikailhan26

• Tweeter
  • **
  • Yas: 22
Ynt: Teyp önerisi mevcut sistem hk.
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2021, 15:15:24 »
Kenwood kmm 306 bt tavsiye ederim
Kenwood kmm 306bt
Goldmaster anf 911
Jbl gto 6508c
Jbl gt4-12
El yapımı rca
4awg besleme kablosu

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
  • Yas: 37
    • EmSound
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2021, 15:28:25 »
Kenwood kmm 306 bt tavsiye ederim

Katılıyorum. Üstelik şu sıralar fiyatı da Dijital Zaman Ayarlı bir teyp için çok çok uygun.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı Mehmetfrt206

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2021, 23:57:29 »
Öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Yaklaşık 1 ay önce kenwood kmm bt 305 modelini aldım internetten. Kmm bt 306 ile arasında fark göremedim mutlaka farklilikları olabilir ben çok profesyonel olmadığım için farklılık varsa anlamamış olabilirim fiyatı uygun olduğu için kmm 305 aldım.  Şuan da 2 yol pasif kullanıyorum, hedefim 3 yol aktif kullanmak istiyorum araştırma içindeyim. Mevcutta kullandığım sistemimi nasıl 3 yol aktif sürup kullanabilirim diye. Eğer tavsiyesiniz varsa örnek şunu alıp koyman lazım ve ya başka oneriliriniz olursa paylasirsaniz sevinirim. Bu arada aldığım teypten çok memnun kaldım. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2021, 04:35:45 »
3 Yola geçiş kolay gibi görünse de aslında meşekkatli bir işlem. İzolasyondan tutun da bileşen seçimi ve uyumu, anaünite seçimi, doğru anfi seçimi, kaliteli kablolar, doğru ayar vs vs uzar gider. Sizin elinizde şuan ana ünite ve anfi var. Güzel bir 3 yol komponent seçip, ufaktan bir izolasyon ile aktif dünyasına giriş yapabilirsiniz.
Unutmayın! Fiyatının ucuz olması malın dandik olduğu anlamına gelmez. Paranız neye yetiyorsa önce araştırın, uygunsa onu alın...

EmSound - Antalya

Çevrimdışı Mehmetfrt206

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2021, 17:26:39 »
Evet doğru söylüyorsunuz. Şimdi ki planım kapılara yalitim yapmak istiyorum. Ondan sonra da kablolura degistircem focal bakir kablo almak istiyorum component takımı olarakta focal ve ya hertz düşünüyorum bütçeye göre bakcam ilerleyen zamanlarda. Şu ses sistemi işinde yeniyim araştırak öğrenmeye çalışıyorum ama sonu gelmiyor hep daha iyisi olsun istiyorsun sonu yok yani :) 3 yol aktife geçtiğim de arkada ki oval hoparlöri iptal etmem gerekir mi ?

Çevrimdışı B-Devi

• Audiophile Moderatör
  • Midwoofer
    • EmSound
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2021, 19:41:12 »
Artık onlarla işiniz olmayacak. Önceki sisteminizin time'ını kendinize göre ayarlayacağınızdan arkadaki hoparlörler zaman ayarınızı ve dolayısıyla sahnenizi bozar. Ayrıyetten bir işlemci alıp arkaların zaman ayarlarını da yaparsanız kullanabilirsiniz ama dediğim gibi time atılmayacaksa sahnenizi bozar. Ama kalsın arkaya oturanların sahnesini artırsın derseniz de gaini iyice kısıp (öndeyken sizi bozmayacak şekilde) kullanabilirsiniz. Ama bana kalırsa satıp nakite çevirebilirsiniz.

EmSound - Antalya