caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: F30 icin orjinal iyi bir ses sistemi!  (Okunma sayısı 366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 5
Ynt: F30 icin orjinal iyi bir ses sistemi!
« Yanıtla #15 : 17 Ekim 2017, 18:21:09 »

Ozetle anfiler daha iyi, yer sorunu daha az, teypten daha iyi yararlaniliyor, semi aktif , komponentler daha iyi ve hepsine ragmen fiyat daha uygun be hocam :(

Bu bahsetigim sistemi sanirsam trde carplus ahmet ile woice veysel monte ediyor firsat olursa bir gidip dinleyin sizinde yorumunuz kiymetle en azindan dinlemis olursaniz her iki sisteminide daha iyi kiyas yapmis olursunuz
[/quote]

Rockforla match a aynı dedin daha bize konuşmak düşmez saygılar.  :D
[/quote]

Alayci bir uslupla okadarde size saygili yazdigim halde cevap vermis olmaniz sasirtici

En azindan vakit ayirip acep arkadas haklimi diye bit netde 2 3 arastirirdim oyle yorum yapardim kucuk dusmemek icin.

Rockford amerikada 2012-2016 helix distributorudu ve bir nebze renault mercedes gibi hatta dahada yakin sekilde ortaklardi tahaki hybrid audioyaya teslim edene dek.

Yorumunuz sen mercedes citan ile renault kangoo ayni arac dedin ya artik sana birsey demiyorum demek givi birsey.

Hatta ondanda beter cunku benim ve isi bilenlerin begenmedigi match serisi aslinda amerikan pazarina uygun olsu. Diye tasarlanan sunulan ve satamayan rockford serisinden gerek malzemeleri gerek crosslari gerek verimliligi baya daha ustun.

Neyse aliimi gerceklesecek arkadas matchleti dinlemis cok laga lugaya gerek yok gider birde mosconi seti dinlerse o zaman kendinisi burada yorumunu yaparsa gelecekte bakanlara hangi recete daha iyi sonuc verir yol gosterir
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2017, 19:15:31 Gönderen: Audiokolik »

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« Yanıtla #16 : 17 Ekim 2017, 18:46:09 »
Mehmet kardeşim şahsi görüşüm hop çapları 10 cm olduktan sonra ne taktırsan taktır çok bir beklentin olmasın işe biraz teknik bakalım hopların ses verme kabiliyetleri mıknatıs,bobin v.s olduğu kadar önemli bir faktör'de sesi yansıtan yüzey alanının büyüklüğüdür yani çapı dB kayıbına girmiyorum bile teknik olarak her hoparlör sesi yansıtır fakat önemli olan hz değerlerini doğru şekilde yansıtmasıdır.

Tabiki dogrudur ben kulagima gore degerlensiriyorum. Ama 10 cm diyede arabayi kestiremem haji ;D
Desigim gibi ben harman kardon saten solemiyoeum match e gire degenlendirdim. Keske gladende sinleseydim.
Kalite cok hosuma gitti valla. Birde turk mali olmasi cok iyi

Çevrimdışı akrepyusuf

• Midwoofer
  • Yas: 30
  • Yusuf
« Yanıtla #17 : 17 Ekim 2017, 19:41:13 »

Ozetle anfiler daha iyi, yer sorunu daha az, teypten daha iyi yararlaniliyor, semi aktif , komponentler daha iyi ve hepsine ragmen fiyat daha uygun be hocam :(

Bu bahsetigim sistemi sanirsam trde carplus ahmet ile woice veysel monte ediyor firsat olursa bir gidip dinleyin sizinde yorumunuz kiymetle en azindan dinlemis olursaniz her iki sisteminide daha iyi kiyas yapmis olursunuz

Rockforla match a aynı dedin daha bize konuşmak düşmez saygılar.  :D
[/quote]

Alayci bir uslupla okadarde size saygili yazdigim halde cevap vermis olmaniz sasirtici

En azindan vakit ayirip acep arkadas haklimi diye bit netde 2 3 arastirirdim oyle yorum yapardim kucuk dusmemek icin.

Rockford amerikada 2012-2016 helix distributorudu ve bir nebze renault mercedes gibi hatta dahada yakin sekilde ortaklardi tahaki hybrid audioyaya teslim edene dek.

Yorumunuz sen mercedes citan ile renault kangoo ayni arac dedin ya artik sana birsey demiyorum demek givi birsey.

Hatta ondanda beter cunku benim ve isi bilenlerin begenmedigi match serisi aslinda amerikan pazarina uygun olsu. Diye tasarlanan sunulan ve satamayan rockford serisinden gerek malzemeleri gerek crosslari gerek verimliligi baya daha ustun.

Neyse aliimi gerceklesecek arkadas matchleti dinlemis cok laga lugaya gerek yok gider birde mosconi seti dinlerse o zaman kendinisi burada yorumunu yaparsa gelecekte bakanlara hangi recete daha iyi sonuc verir yol gosterir
[/quote]

İki üründe aracımda bağlı ikisinide ayrı ayrı dinledim ve kesin konuştum. Sana göre aynı olabilir bana göre değil. Konuyu açanda zaten sistemi yaptırmış güle güle keyifli dinlemeler olsun.
araç: f30 lci
teyp: orjinal
ön kapılar: rockford fosgate t3–bmw1
arka kapılar: match ms 4x-bmw.2
koltuk altı: orjinal
ses amfisi: rockford fosgate p200-2
ses amfisi: rockford fosgate t600–4
sub: rockford fosgate t2 d4 15
sub amfisi: rockford fosgate t1500–1bd
sub kontrol: rockford fosgate peq

altyapı:
akü: 90+60A exide agm start stop
izolatör: stinger sgp32
kapasitör: audison fsf 1.0
dağıtıcı blok: audison sfd 41c
deck çevirici: audison sl i2
sigorta: audison bfh 11
ses kablosu: audison s214
güç kablosu: audison 0/1 awg
rcalar: focal elite er1, ey–05

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #18 : 17 Ekim 2017, 22:55:25 »
Evet mark ismi dogru Maqam audio systems ti. 1150 euro ya taktirdim.
Herseyiyle uyumlu soketleri filan orjinal ve garantisi var.
pendikte alp bey takti cadde soundda onlr bayisiymis, bana dedigine gore turk markasiymis, piyasaya yeni giriyormus yeni yayiliyormus markaya para verme dedi, sesi cok daha kaliteli dedi ben dinledim matchi bu cok daha kaliteli tok sesler ve cok netti. Suan cok memnunum.

Bircok global devin bile bu araca kiti yokken kaldiki anfisini sunmak TRde plug n play sistem + anfi acaip merak uyandirdi

Yalniz ne sitesi ne duyani ne birsey var alp dediiginiIn dukkanin ismi nedir bilebilsek gelecekte soranlara yonlendirebiliriz.

Foto hic cekmedinizmi?

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #19 : 17 Ekim 2017, 22:59:19 »
yemişim Rockforduda Matchi'de ikisinide sayısız kez dinledim benim için bir numarası yok hele Rockfordunkinin hiç yok :) biri çıkıp evet ben ikisinide + Mosconi Extreme kitinide dinledim diyene dek sözü benim için pek anlamsız.

« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 05:36:00 Gönderen: Audiokolik »

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 44
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #20 : 18 Ekim 2017, 19:04:12 »
Mehmet keşke bu kadar aceleci davranmasaydın kardeşim ..Neyse hayırlı olsun gülel güle kullan

Nasıl sistem memnunmusun ...
YA ÖRS OLACAK SAĞLAM DURACAKSIN YADA ÇEKİÇ OLACAK ZAMANIN'DA VURACAKSIN

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #21 : 18 Ekim 2017, 20:42:19 »
Mehmet keşke bu kadar aceleci davranmasaydın kardeşim ..Neyse hayırlı olsun gülel güle kullan

Nasıl sistem memnunmusun ...

Valla abi cok memnunun birkac tane sistem dinlemistim. Bu cok hosuma gitti ses tok ve net, arabanin gong sesi filan hepsi caliyor. Bu arada resim cekmemistim arabayi verdim geldigimde takmislar ayarlamislardi bana gore de ince bi ayar yaptilar dsp den, memnunum valla oneririm.

Çevrimiçi Baybora

• Midrange
  • Yas: 34
« Yanıtla #22 : 18 Ekim 2017, 20:53:44 »
Yerli candır. 👌🏻
VW Polo 6C 1.4 TDI

Orjinal Ana Ünite 5" Composition Color

Donanım
Comp ön: Nakamichi NS6
Comp arka: Nakamichi SPCS-680
Amp: Mac Audio Micro XL 4000
Sub: Rockford Fosgate P1S4-10
Sub Amp: JBL GX-A604

Alt Yapı:
Audison Connection FSK 700
Audison SLI2 Deck Conv. x 2
Würth Yalıtım

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2017, 20:58:39 »
Memnunsan başka söze gerek yok..  ;D Keyifli dinlemeler Mehmet kardeşim

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #24 : 19 Ekim 2017, 14:16:31 »
Bu arada web sitelerini buldum ama baktim sitede suan bisey yok
www.maqam.com.tr

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #25 : 19 Ekim 2017, 15:01:10 »
Bu arada web sitelerini buldum ama baktim sitede suan bisey yok
www.maqam.com.tr

aracınıza takılan tweeterı ve midrangi ızgara arkasındanda olsa bir foto çekip yollayabilirmisiniz zahmet olmazsa.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #26 : 19 Ekim 2017, 16:05:12 »
Markanın MAKAM (Görev yada müzik) terimi anlamında türkçeden esinlendiği belli yanılıyor'da olabilirim fakat böyle bir marka veya üretici yok hiç'de duymadım fason üretim galiba
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2017, 19:11:38 Gönderen: ZET »

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #27 : 19 Ekim 2017, 17:35:11 »
Markanın MAKAM (Görev yada müzik) terimi anlamında türkçeden esinlendiği belli fakat böyle bir marka veya üretici yok hiç'de duymadım fason üretim galiba

en azından bir foto görsek birşeye benzetebilecezde oda yok, hatta arkadaşın paylaştığı siteyi acep varmıdır diye yazarak daha 48 saat evvel baktım ogün yoktu bugün birden oda oldu :)

sitede tek olan Dynaudio VAG hoparlörünün resmi gibi şimdilik bakalım devamı nasıl yol alacak,
açıkcası çoğu TR/Çin ortaklığı gibi saçma sapan siteler,eksik parametreler, olmayan pdfler, hatta kılavuzlar la , saçma sapan isimlerle değilde gerçekten profosyonel anlamda içerik,satış sonrası destek,web sitesi,kılavuz,bayii ağı vede güzel sonuçlar vaad eden ürünlerle görürsek sadece gururlanır destekleriz muhtemelen.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #28 : 19 Ekim 2017, 18:43:40 »
Ahhh Timur keşke bu söylediklerin gerçekleşse tabiki gurur duyarız ve canı gönülden destekleriz

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #29 : 19 Ekim 2017, 19:06:32 »
Ürün göremedim Timur dynaudio sitesinden esotec serisini kullanmışlar bunu diyorsun galiba

DYNAUDİO SİTESİ

MAQAM SİTESİ

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2017, 19:29:18 Gönderen: ZET »

caraudiohifi