caraudiohifi caraudiohifi

Gönderen Konu: F30 icin orjinal iyi bir ses sistemi!  (Okunma sayısı 366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
  • Pazar Yeri Referans Puanı 0
« : 13 Ekim 2017, 22:06:28 »
Merhaba arkadaslar
Arabam f30 orjinal iyi bir ses sistemi taktirmak istiyorum
Konuda bilgisi olan arkadaslar montaj ve ses sistemi olarak tavsiye alabilirmiyim?
Bilen varsa fiyatta alirsam mumemmel olur
Tesekkurler

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
Ynt: F30 icin orjinal iyi bir ses sistemi!
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2017, 15:11:51 »
Arkadaslar yokmu bir yardim eden?

Çevrimiçi Baybora

• Midrange
  • Yas: 34
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2017, 19:26:48 »
Helix & match grubunun aracına özel plug&play kitleri var. Yurtdışından kendin al mümkünse, montajı da güvendiğin bir serviste yaptır. buradakilerin çoğu yamyam dikkat et. Alışveriş ve montaj için tavsiye etmem.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2017, 19:28:45 Gönderen: Baybora »
VW Polo 6C 1.4 TDI

Orjinal Ana Ünite 5" Composition Color

Donanım
Comp ön: Nakamichi NS6
Comp arka: Nakamichi SPCS-680
Amp: Mac Audio Micro XL 4000
Sub: Rockford Fosgate P1S4-10
Sub Amp: JBL GX-A604

Alt Yapı:
Audison Connection FSK 700
Audison SLI2 Deck Conv. x 2
Würth Yalıtım

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2017, 22:10:36 »
Eyv bro
Bır arastırayım yurt dısını, kendim alsam takabilirmiyim acaba.
Biraz araştırma yapayım bakayım gözük kesiyomu

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 5
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2017, 10:22:37 »
Eyv bro
Bır arastırayım yurt dısını, kendim alsam takabilirmiyim acaba.
Biraz araştırma yapayım bakayım gözük kesiyomu

bütçe nedir, f30 için kayde değer ses kalitesi farkı almak oldukça zor,zahmetli ve pahalı ,
bahsi geçen araçlardan epey görmüş biri olarak tavsiyelerde bulunabilirim ama direk önden şunu söylim buna 6500 ve üstü harcamadığınız sürece hiç kalkışmayın bile derim.

Çevrimdışı ZET

• Audiophile Tecrübe
  • Subwoofer
  • Pazar Yeri Referans Puanı 1
  • Yas: 44
  • Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2017, 11:31:57 »
Ama Timur ayıptır be kardeşim bir dünya para veriliyor bu araçlara 10cm hop koymak nedir ya..  el insaf ayıplıyorum abi bmw firmasını böyle dandik ses sistemi olmaması lazım hadiii ondan'da geçtim yaparken upgrade yapılacağını düşünerek dizayn et bari..Araçlara yeni sistem adapte etmek hop büyütmekte  baya bi zor epey bir işcilik gerektiriyor...haksızsam haksızsın deee...
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 11:39:45 Gönderen: ZET »
YA ÖRS OLACAK SAĞLAM DURACAKSIN YADA ÇEKİÇ OLACAK ZAMANIN'DA VURACAKSIN

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2017, 12:28:14 »
Ama Timur ayıptır be kardeşim bir dünya para veriliyor bu araçlara 10cm hop koymak nedir ya..  el insaf ayıplıyorum abi bmw firmasını böyle dandik ses sistemi olmaması lazım hadiii ondan'da geçtim yaparken upgrade yapılacağını düşünerek dizayn et bari..Araçlara yeni sistem adapte etmek hop büyütmekte  baya bi zor epey bir işcilik gerektiriyor...haksızsam haksızsın deee...

aynen abi bmwye yıllardır anlam veremedim, teyp desen berbat akabinde 10cm mid, koltuk altında midbass çalan sub.

sahneleme desen,frekans boşlukları desen türlü türlü zor bir araç ne diye 16cm bir midwoofer,tweeter + 2 koltuk kabini birleşik (daha büyük kabin) içersinde daha fazla xmaxı olan daha güçlü bir sub kullanmamışlar anlam vermek zor :(

gerçekten bmwye hiç yakışmayan bir sistem abi, vag grubu araçların bang n olufsen sistemi resmen 10 gömlek fazlası

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2017, 17:23:25 »
Aynen kardesim. O kadar para veriyoruz aliyoeuz, 10cm mid koyuyolar dandik iki tane bass koyuyolar.
Tweeter hak getire. Anfi bile yok arabada hifi olmadigi icin. Birde luxury line araba
Neyse ben baya bi arastirdim aynen dedigin gibi 6500 tlden asagi bulamadim match diye bi sistem var onu tavsiye edenler oldu. Birde turk dizaynerlarin yaptigi yeni bir marka varmis maqam diye piyasada yeniymis garantili filan birde onu tavsiye ettiler seai dinlicem yarin cagiricaklar beni bakalim gene yazarim burdan.

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2017, 07:56:50 »
Aynen kardesim. O kadar para veriyoruz aliyoeuz, 10cm mid koyuyolar dandik iki tane bass koyuyolar.
Tweeter hak getire. Anfi bile yok arabada hifi olmadigi icin. Birde luxury line araba
Neyse ben baya bi arastirdim aynen dedigin gibi 6500 tlden asagi bulamadim match diye bi sistem var onu tavsiye edenler oldu. Birde turk dizaynerlarin yaptigi yeni bir marka varmis maqam diye piyasada yeniymis garantili filan birde onu tavsiye ettiler seai dinlicem yarin cagiricaklar beni bakalim gene yazarim burdan.

Bmw'in sunulan Match serisini fazlasıyla yetersiz buluyorum, midide,wooferıda eh seviyesinde anfisi ise tam anlamıyla besleyemiyor heleki woofer için tam bir fiyasko asla yeterli değil.

matchin en kuvvetli anfisi pp82dsp ve pp86dsp ikiside 55rms yazılı 48rms üreten anfiler, onun yerine mosconi 130.4dsp ise tam 116rms üretiyor (ikiside alman hifi dergisi verileri 0.1thd)

aşağıdaki sistemi alırsanız midwooferlar (güya sub) 150rms değerine sahipken 175rms alacak,midrange ve tweeter 100rms değerine sahipken 140-150rms alacak , midrange ve tweeter ayrı zaman hizalamalı,woofer ayrı olacak yani semi active olacak,dsp çeviricisi sayesinde teybin eksiklerini bir nebze giderebilecek.

buna ilavetden 130.4dspdeki 2 preouta birde jx1000.1d gibi ufak bir mono + adam gibi 30cm güzel iş gören bir sub ilave edilirse sistem devrim niteliğinde değişir.

mono ile suba 2500tl (jx500.1d ile orta halli bir 30luk 1500tlde olur) gitse,aşağıdaki yalıtım montaj dahil sistemle beraber toplam 8500-9500tl gider ama :(

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-bmw-mosconi-gladen-hoparlor-kiti-448215433/detay

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2017, 12:15:23 »
Bugun iki yere gittim Match i dinlesim birde turk markasiymis Maqam onu dinledim. Maqam cok hosuma gitti cok fark var arada Matchle match e 1450 euro desiler maqam icinde 1150euro odedim super ses var arabada
Hersey orjinal midler tweeter lar ve sublar bmw icin uretilmis, DSP anfi kullaniyor 4 yollu gong ve park sealeri kesilmesi orjinali gibi sahnelemede guzel. Tavsiye ederim ins gladen i de dinlicem karsilastirmak icin.

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2017, 12:54:39 »
Bugun iki yere gittim Match i dinlesim birde turk markasiymis Maqam onu dinledim. Maqam cok hosuma gitti cok fark var arada Matchle match e 1450 euro desiler maqam icinde 1150euro odedim super ses var arabada
Hersey orjinal midler tweeter lar ve sublar bmw icin uretilmis, DSP anfi kullaniyor 4 yollu gong ve park sealeri kesilmesi orjinali gibi sahnelemede guzel. Tavsiye ederim ins gladen i de dinlicem karsilastirmak icin.

ödedim diyince siz Maqam dediğinizi aldınızmı?

nerede bulabiliriz bu markanın ürününe link? aradım aradım bulamadım bu sektörden 2 kişiye sordum onlarda bilmeyince acaba telefuzmu yanlış dedim?

Çevrimdışı akrepyusuf

• Midwoofer
  • Yas: 30
  • Yusuf
« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2017, 15:05:46 »
Reçeteyi yazıyorum (pasif)

Audison voce 5.1k
Rockford t3-bmw.1
Rockford bmw-sub
Match 10cm coax

Kablo montaj 10 bin lira
araç: f30 lci
teyp: orjinal
ön kapılar: rockford fosgate t3–bmw1
arka kapılar: match ms 4x-bmw.2
koltuk altı: orjinal
ses amfisi: rockford fosgate p200-2
ses amfisi: rockford fosgate t600–4
sub: rockford fosgate t2 d4 15
sub amfisi: rockford fosgate t1500–1bd
sub kontrol: rockford fosgate peq

altyapı:
akü: 90+60A exide agm start stop
izolatör: stinger sgp32
kapasitör: audison fsf 1.0
dağıtıcı blok: audison sfd 41c
deck çevirici: audison sl i2
sigorta: audison bfh 11
ses kablosu: audison s214
güç kablosu: audison 0/1 awg
rcalar: focal elite er1, ey–05

Çevrimiçi Audiokolik

• Woofer
« Yanıtla #12 : 17 Ekim 2017, 17:33:24 »

Audison voce 5.1k
Rockford t3-bmw.1
Rockford bmw-sub
Match 10cm coax

Kablo montaj 10 bin lira

Ama bunun mosconi extreme 201 130.4dsp kitinden ne gibi avantaji varki?

130.4 rmsi voce 5.1den geri kalir yani yok ustelik dsp ve dac gibi cok saglam bir fark yaratacak ustunlugu var.

Yine ona ilavetden jl jx1000.1d moni anfi olarak 1000 damping factoru olan bir anfi

Saydiginiz rockfordlar biliyorsunuz zaten aslinfa match ile ayni ve acikcasi bundan tonla takilmis f30 f10 dinledim evet guzel fena degil ama gladen extreme 201 sahsen bence epey fark var denecek derecede daha iyi.

Ozetle anfiler daha iyi, yer sorunu daha az, teypten daha iyi yararlaniliyor, semi aktif , komponentler daha iyi ve hepsine ragmen fiyat daha uygun be hocam :(

Bu bahsetigim sistemi sanirsam trde carplus ahmet ile woice veysel monte ediyor firsat olursa bir gidip dinleyin sizinde yorumunuz kiymetle en azindan dinlemis olursaniz her iki sisteminide daha iyi kiyas yapmis olursunuz

Çevrimdışı akrepyusuf

• Midwoofer
  • Yas: 30
  • Yusuf
« Yanıtla #13 : 17 Ekim 2017, 17:50:01 »

Audison voce 5.1k
Rockford t3-bmw.1
Rockford bmw-sub
Match 10cm coax

Kablo montaj 10 bin lira

Ama bunun mosconi extreme 201 130.4dsp kitinden ne gibi avantaji varki?

130.4 rmsi voce 5.1den geri kalir yani yok ustelik dsp ve dac gibi cok saglam bir fark yaratacak ustunlugu var.

Yine ona ilavetden jl jx1000.1d moni anfi olarak 1000 damping factoru olan bir anfi

Saydiginiz rockfordlar biliyorsunuz zaten aslinfa match ile ayni ve acikcasi bundan tonla takilmis f30 f10 dinledim evet guzel fena degil ama gladen extreme 201 sahsen bence epey fark var denecek derecede daha iyi.

Ozetle anfiler daha iyi, yer sorunu daha az, teypten daha iyi yararlaniliyor, semi aktif , komponentler daha iyi ve hepsine ragmen fiyat daha uygun be hocam :(

Bu bahsetigim sistemi sanirsam trde carplus ahmet ile woice veysel monte ediyor firsat olursa bir gidip dinleyin sizinde yorumunuz kiymetle en azindan dinlemis olursaniz her iki sisteminide daha iyi kiyas yapmis olursunuz

Rockforla match a aynı dedin daha bize konuşmak düşmez saygılar.  :D
araç: f30 lci
teyp: orjinal
ön kapılar: rockford fosgate t3–bmw1
arka kapılar: match ms 4x-bmw.2
koltuk altı: orjinal
ses amfisi: rockford fosgate p200-2
ses amfisi: rockford fosgate t600–4
sub: rockford fosgate t2 d4 15
sub amfisi: rockford fosgate t1500–1bd
sub kontrol: rockford fosgate peq

altyapı:
akü: 90+60A exide agm start stop
izolatör: stinger sgp32
kapasitör: audison fsf 1.0
dağıtıcı blok: audison sfd 41c
deck çevirici: audison sl i2
sigorta: audison bfh 11
ses kablosu: audison s214
güç kablosu: audison 0/1 awg
rcalar: focal elite er1, ey–05

Çevrimdışı Mehmet61

• Buzzer
  • *
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2017, 17:59:41 »
Evet mark ismi dogru Maqam audio systems ti. 1150 euro ya taktirdim.
Herseyiyle uyumlu soketleri filan orjinal ve garantisi var.
pendikte alp bey takti cadde soundda onlr bayisiymis, bana dedigine gore turk markasiymis, piyasaya yeni giriyormus yeni yayiliyormus markaya para verme dedi, sesi cok daha kaliteli dedi ben dinledim matchi bu cok daha kaliteli tok sesler ve cok netti. Suan cok memnunum.

caraudiohifi